W ostatnich latach ten zabieg cieszy się dużym zainteresowaniem. Dzięki niemu można nie tylko uwydatnić biust, ale też skorygować asymetrię między piersiami.
lek. med. Konrad Kędzia o powiększaniu biustu kwasem hialuronowym
lekarz medycyny estetycznej z Kliniki Pawlikowski
Dlaczego do powiększania biustu używa się kwasu hialuronowego?
Przede wszystkim dlatego, że jest to substancja, która występuje naturalnie w naszym organizmie. Niestety z biegiem lat mamy go coraz mniej, a co za tym idzie nasza skóra jest mniej nawilżona oraz jędrna.
Jakiego kwasu hialuronowego używa się zatem do powiększania biustu?
W medycynie estetyczniej stosuje się dwa rodzaje kwasu hialuronowego: usieciowany oraz nieusieciowany. Typ nieusieciowany świetnie sprawdza się w zabiegach mających na celu nawilżenie skóry. Z kolei typ usieciowany jest używany jako „stelaż” do wszelkiego rodzaju zabiegów modelowania ciała, w tym piersi.
Dla kogo przeznaczony jest ten zabieg?
- Przede wszystkim dla kobiet, którym zależy na delikatnym efekcie, który nie będzie utrzymywać się „do końca życia”. W rezultacie będzie go można stale modyfikować w zależności od chwilowych potrzeb.
- Kwas hialuronowy sprawi, że pierś będzie jędrniejsza. Będzie więc sprawiać wrażenie młodszej, zaokrągli się, uniesie oraz nieznacznie powiększy.
- Świetnie sprawdza się także w korygowaniu niewielkich nierówności oraz asymetrii.
Jak należy się przygotować do powiększania biustu kwasem hialuronowym?
- Zabieg podania kwasu hialuronowego w piersi nie wymaga specjalnego przygotowania pacjenta. Przede wszystkim należy wykonać przed nim USG piersi. Dzięki temu wyklucza się ewentualne guzki, torbiele oraz inne choroby piersi.
- Wystąpienie tych wyżej wymienionych zmian nie dyskwalifikuje chorej dożywotnio z zabiegu, jednak trzeba przeprowadzić dalszą diagnostykę zmian oraz w razie konieczności wykonać operację. Ta w rezultacie umożliwi pacjentce w przyszłości wykonanie zabiegu korekcji piersi.
Powiększanie biustu kwasem hialuronowym – jak wygląda zabieg?
- Przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym, dzięki temu nie jest bolesny.
- Lekarz do iniekcji używa wysoce usieciowany kwas hialuronowy.
- Pierwsze efekty widoczne są tuż po wykonanej procedurze, jednak na ostateczny efekt trzeba poczekać do zaniknięcia obrzęku. Ten z kolei znika w ciągu kilku dni.
Jak długo utrzymują się efekty powiększania biustu kwasem hialuronowym?
Kwas hialuronowy może utrzymywać się w organizmie nawet do 18 miesięcy. Dzieje się tak ponieważ kwasy o większym usieciowaniu są gęste, więc utrzymują się znacznie dłużej od nieusieciowanych. Jednak wpływ na długość utrzymania się preparatu jest zależny również od indywidualnych cech pacjenta.
Gigantomastia – dlaczego Polki mają coraz większe piersi?
Największe piersi, jakie redukowałam, ważyły w sumie ponad 6 kg. Biust był tak duży, że uniemożliwiał pięćdziesięcioletniej pacjentce spanie na brzuchu oraz na plechach. Przygniatał ją i utrudniał oddychanie…
Czym jest lipotransfer? Lipotransfer polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z wcześniej wybranej okolicy ciała (na przykład z brzucha, boków czy ud), a następnie, po specjalnym oczyszczeniu oraz przygotowaniu …
dr Joanna Suseł o bliznach po powiększaniu piersi specjalista dermatolog – wenerolog Jak dbać o świeżą bliznę po powiększaniu piersi? Wczesny proces pracy z blizną …