fbpx

Powiększanie biustu kwasem hialuronowym – czy warto?

Autor Magdalena Błaszczak
powiekszanie-biustu

W ostatnich latach ten zabieg cieszy się dużym zainteresowaniem. Dzięki niemu  można nie tylko uwydatnić biust, ale też skorygować asymetrię między piersiami.

lek-konrad-kedzia

lek. med. Konrad Kędzia o powiększaniu biustu kwasem hialuronowym

lekarz medycyny estetycznej z Kliniki Pawlikowski

Dlaczego do powiększania biustu używa się kwasu hialuronowego?

Przede wszystkim dlatego, że jest to substancja, która występuje naturalnie w naszym organizmie. Niestety z biegiem lat mamy go coraz mniej, a co za tym idzie nasza skóra jest mniej nawilżona oraz jędrna.

Jakiego kwasu hialuronowego używa się zatem do powiększania biustu?

W medycynie estetyczniej stosuje się dwa rodzaje kwasu hialuronowego: usieciowany oraz nieusieciowany. Typ nieusieciowany świetnie sprawdza się w zabiegach mających na celu nawilżenie skóry. Z kolei typ usieciowany jest używany jako „stelaż” do wszelkiego rodzaju zabiegów modelowania ciała, w tym piersi.

Dla kogo przeznaczony jest ten zabieg?

  • Przede wszystkim dla kobiet, którym zależy na delikatnym efekcie, który nie będzie utrzymywać się „do końca życia”. W rezultacie będzie go można stale modyfikować w zależności od chwilowych potrzeb.
  • Kwas hialuronowy sprawi, że pierś będzie jędrniejsza. Będzie więc sprawiać wrażenie młodszej, zaokrągli się, uniesie oraz nieznacznie powiększy.
  • Świetnie sprawdza się także w korygowaniu niewielkich nierówności oraz asymetrii.

Jak należy się przygotować do powiększania biustu kwasem hialuronowym?

  • Zabieg podania kwasu hialuronowego w piersi nie wymaga specjalnego przygotowania pacjenta. Przede wszystkim należy wykonać przed nim USG piersi. Dzięki temu wyklucza się ewentualne guzki, torbiele oraz inne choroby piersi.
  • Wystąpienie tych wyżej wymienionych zmian nie dyskwalifikuje chorej dożywotnio z zabiegu, jednak trzeba przeprowadzić dalszą diagnostykę zmian oraz w razie konieczności wykonać operację. Ta w rezultacie umożliwi pacjentce w przyszłości wykonanie zabiegu korekcji piersi.

Powiększanie biustu kwasem hialuronowym –  jak wygląda zabieg?

  • Przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym, dzięki temu nie jest bolesny.
  • Lekarz do iniekcji używa wysoce usieciowany kwas hialuronowy.
  • Pierwsze efekty widoczne są tuż po wykonanej procedurze, jednak na ostateczny efekt trzeba poczekać do zaniknięcia obrzęku. Ten z kolei znika w ciągu kilku dni. 

Jak długo utrzymują się efekty powiększania biustu kwasem hialuronowym?

Kwas hialuronowy może utrzymywać się w organizmie nawet do 18 miesięcy. Dzieje się tak ponieważ kwasy o większym usieciowaniu są gęste, więc utrzymują się znacznie dłużej od nieusieciowanych. Jednak wpływ na długość utrzymania się preparatu jest zależny również od indywidualnych cech pacjenta.

Gigantomastia – dlaczego Polki mają coraz większe piersi?

Największe piersi, jakie redukowałam, ważyły w sumie ponad 6 kg. Biust był tak duży, że uniemożliwiał pięćdziesięcioletniej pacjentce spanie na brzuchu oraz na plechach. Przygniatał ją i utrudniał oddychanie…

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.