fbpx

Lipotransfer: powiększanie biustu za pomocą tkanki tłuszczowej

Autor Magdalena Błaszczak
Lipotransfer

Czym jest lipotransfer?

Lipotransfer polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z wcześniej wybranej okolicy ciała (na przykład z brzucha, boków czy ud), a następnie, po specjalnym oczyszczeniu oraz przygotowaniu tkanki, na podaniu jej w innej lokalizacji – w tym przypadku w piersi. W odróżnieniu od innych metod w przypadku lipo transferu „materiał”, którego używamy, jest w pełni naturalny, co zapewnia nam dodatkowe bezpieczeństwo zabiegowe. Podana tkanka tłuszczowa na stałe implantuje się w ciele pacjentki – jedynie około 30% komórek tłuszczowych ulega reabsorbcji.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg lipotransferu, podobnie jak zabieg z użyciem kwasu hialuronowego, nie wymaga wielu przygotowań.

  • Zaleca się wykonanie badania USG piersi oraz dodatkowo badań laboratoryjnych w celu oceny między innymi poziomu czerwonych krwinek czy parametrów krzepnięcia krwi.
  • Przed przeprowadzeniem zabiegu wybiera się miejsce, z którego pobrana zostanie tkanka tłuszczowa. Najczęściej jest to okolica brzucha oraz ud.
  • Nieodłącznym elementem zabiegów z użyciem własnej tkanki tłuszczowej jest endermologia. Okolicę, z której zostanie pobrana tkanka, należy poddać 3–4 masażom endermologicznym, co redukuje dolegliwości bólowe podczas zabiegu, ale przede wszystkim poprawia jakość komórek tłuszczowych. Dzięki temu tłuszcz łatwiej się implantuje i w mniejszej ilości ulega reabsorbcji.
  • Tkanka tłuszczowa zostaje specjalistycznie przygotowana, co umożliwia nam jej przeszczepienie w piersi. Dokładną lokalizację podania oraz ilość tłuszczu do przeszczepienia określamy przy okazji wcześniejszej rozmowy z pacjentką w celu maksymalizacji zadowolenia z wykonanej procedury.

Dla kogo lipotransfer jest najlepszy?

  • Przeznaczony jest dla kobiet, które nie są przekonane do klasycznego zabiegu chirurgicznego z użyciem implantów, ale którym zależy na znacznym powiększeniu piersi i maksymalnie naturalnym efekcie.
  • Zabieg ten daje nam możliwość korygowania i  leczenia nawet najdrobniejszych niedoskonałości. Asymetria, ubytki tkanki tłuszczowej, utrata młodzieńczej jędrności czy zaciągnięte blizny to jedynie wybrane problemów, z którymi przeszczep tkanki tłuszczowej radzi sobie z łatwością.
  • Warto przy tym dodać, że tkanka tłuszczowa zawiera duże ilości komórek macierzystych, które biorą udział w procesie regeneracji i powodują dodatkową rewitalizację piersi. W przeciwieństwie do zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego efekt jest trwały, a zaimplantowana tkanka tłuszczowa zachowuje się jak „normalna” tkanka tłuszczowa, która była z pacjentką od zawsze.
  • Wykonując zabieg lipotransferu, mamy możliwość wykonania szerszej liposukcji miejsca, z którego pobieramy tkankę tłuszczową, oraz dodatkowego modelowania sylwetki. Dzięki temu zabieg powiększania piersi można bez trudu połączyć ze zwężeniem talii czy zmniejszeniem obwodu ud.
Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.