fbpx

W jaki sposób RF odmładza okolicę oczu?

Autor Przemek
rf oczu

RF (radiofrekwencja mikroigłowa) to procedura z użyciem urządzenia wysokoenergetycznego. Łączy w sobie nakłuwanie skóry z wykorzystaniem fal radiowych, a zatem wykorzystuje mikrourazy mechaniczne i energię fal radiowych oraz dodatkowo wykorzystuje czerwone lub niebieskie światło LED.

 

Lek.med Alicja Przybycin o szkodliwości kwasu hialuronowego

dr Alicja Przybycin o odmładzaniu okolic oczu RF

lekarz medycyny estetycznej

RF to zabieg, który zdecydowanie możemy wykonać na skórę całej twarzy, oczywiście z preferencją i skupieniem się na okolicy oka, jeżeli jest taka potrzeba. Dzięki RF możemy poprawić jakość skóry całej okolicy oka, niestety nie jest to z pewnością zabieg jednorazowy, najlepsze efekty uzyskuje się po serii. Zabieg można powtarzać co około 4–6 tygodni.

Czy RF pomoże unieść powiekę?

Przy użyciu RF w przypadku wiotkości powieki górnej o niewielkim stopniu nasilenia jesteśmy w stanie uzyskać delikatne uniesienie powieki. Ponadto jest dobrym zabiegiem na tzw. kurze łapki. Oczywiście w redukcji zmarszczek okolicy oka prym wiedzie toksyna botulinowa, jednak relaksacja mięśnia okrężnego oka nie zawsze jest możliwa (np. u pacjentów z tendencją do nasilonych obrzęków) bądź nie zawsze jest wystarczająca – po relaksacji mięśni pacjentom nadal przeszkadzają delikatne linie lub bruzdy widoczne na skórze. RF umożliwia przebudowę i zagęszczenie skóry, a zatem niweluje jej drobne defekty. 

Niwelowanie cieni pod oczami

Dzięki regeneracji skóry zabieg sprawdza się również w dość częstym problemie niwelowania cieni pod oczami. Dlaczego? Cienie te zwykle są spowodowane albo przeświecaniem drobnych naczyń włosowatych przez cienką skórę powieki dolnej, albo ścieńczeniem skóry powodującym inny kąt załamania światła. Regeneracja, a co za tym idzie – pogrubienie skóry tej okolicy, zniweluje problem zacienienia pod oczami. Niestety, proces jest długotrwały i wymaga cierpliwości – zredukowanie cieni pod oczami zajmuje minimum sześć miesięcy. Najlepiej, gdy zabiegi RF stosuje się w połączeniu z innymi metodami, np. mezoterapią, laserami naczyniowymi. Uwaga – cienie pod oczami mogą być również efektem przebarwień na skórze i tutaj RF zwykle nie będzie pierwszym wyborem. Stąd tak ważne jest zrozumienie problemu – skąd dany defekt powstaje – i dopiero wówczas dobór odpowiedniego zabiegu.

Usuwanie poduszek pod oczami

Obrzęki powieki dolnej stanowią wyzwanie. Po pierwsze, ważna jest odpowiednia diagnoza – czy mamy do czynienia z obrzękiem wynikającym z wiotkości skóry, zaburzeń krążenia krwi, zastoju limfatycznego, czy z obrzękiem wywołanym przepukliną, czy też obrzękiem wtórnym do zaburzeń endokrynologicznych lub internistycznych. Obrzęk wynikający z wiotkości skóry i zaburzeń krążenia krwi możemy redukować zabiegami radiofrekwencji mikroigłowej dzięki jej zdolności do regeneracji i pogrubienia skóry oraz wtórnie również zwiększenia unaczynienia w obszarze poddawanym terapii.

Wolumetria – jak odmładzać trudną okolicę oka?

Zabieg wolumetryczny jest procedurą medyczną mającą na celu uzupełnienie lub dodanie tkankom twarzy objętości. Najczęstszym wskazaniem jest związane z wiekiem opadanie owalu oraz zacieranie się konturów, spowodowane głównie utratą tkanki tłuszczowej i kostnej w obrębie twarzy. Proces ten rozpoczyna się już po 30. roku życia, a następnie stopniowo postępuje. Dotyczy również okolic oka…

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.