Biostymulatory tkankowe to jedna z najdynamiczniej rozwijanych grup preparatów w dziedzinie medycyny przeciwstarzeniowej. Coraz częściej pacjenci pragną w możliwie naturalny sposób poprawić wygląd nie tylko skóry twarzy, lecz także ciała. Jedną z najskuteczniejszych substancji stymulująca skórę jest hydroksyapatyt wapnia.
dr Marta Walaszek o odmładzaniu ciała hydroksyapatytem wapnia
lekarz medycyny estetycznej z Kliniki Pawlikowski
To powszechnie wykorzystywany w wielu dziedzinach medycyny minerał naturalnie stanowiący element budulcowy kości i zębów. Jest jednym z najlepiej przebadanych naukowo wypełniaczy na świecie – na jego temat powstało ponad 1500 publikacji naukowych.
Jak działa hydroksyapatyt wapnia?
– Umożliwia uzupełnienie objętości tkanek oraz biostymulację kolagenu bez wywoływania stanu zapalnego.
– Jest termostabilny, co pozwala na łączenie go z urządzeniami wysokoenergetycznymi.
– Zazwyczaj jest zawieszony w żelu nośnikowym, karboksymetylocelulozie, dzięki czemu ma miejsce natychmiastowa korekta objętości tkanek.
– Karboksymetyloceluloza ulega degradacji po około 8–10 tygodniach, a równocześnie stopniowo dochodzi do trwałej augmentacji tkanek poprzez angiogenezę, proliferację komórek skóry właściwej, neokolagenezę kolagenu typu I i III, neoelastogenezę, a także przyspieszenie procesu fizjologicznej odnowy naskórka (tzw. turn-over skóry).
Kiedy pojawiają się efekty zabiegu?
– Rezultatem jest długotrwała, utrzymująca się 18–24 miesięcy, poprawa jędrności, grubości i elastyczności skóry.
– Badania pokazują, że już po 5 tygodniach widoczne zaczyna być polepszenie jakości, pogrubienie i zmniejszenie wiotkości skóry.
– Po około 9–12 miesiącach cząsteczki CaHA są rozkładane do wapnia i fosforanów, następnie usuwanych z organizmu przez układ moczowy.
Jakich rezultatów można się spodziewać po zabiegu?
Preparat pozwala na poprawę wyglądu i jakości skóry:
– pośladków;
– brzucha;
– szyi i dekoltu;
– ud;
– ramion;
– dłoni;
– łokci i kolan.
Redukuje rozstępy.
W zależności od okolicy podania, zaleceń producenta oraz początkowej grubości skóry pacjenta stosuje się odpowiednie rozcieńczenie w 0,9% soli fizjologicznej – od 1:1 do nawet 1:6. Pozabiegowo zaleca się masowanie okolicy podania 2 razy dziennie przez tydzień.
Modelowanie ciała: dlaczego kriolipolizę warto łączyć z endermologią?
Ten duet to sprawdzony sposób na kompleksowe kształtowanie sylwetki. Wzajemne uzupełnianie się dwóch technologii pozwoliło moim pacjentom stracić centymetry w obwodach, jednocześnie eliminując uporczywy cellulit i wiotką skórę….
Endermologia ma wielowymiarowe oddziaływanie na cały organizm, a jej efektywność potwierdzają liczne badania naukowe. Przede…
Poród jest jednym z najbardziej ekscytujących i znaczących momentów w życiu kobiety. Jednocześnie wpływa on…