fbpx

Jak odmładza ciało hydroksyapatyt wapnia?

Autor Przemek
odmladzanie ciala

Biostymulatory tkankowe to jedna z najdynamiczniej rozwijanych grup preparatów w dziedzinie medycyny przeciwstarzeniowej. Coraz częściej pacjenci pragną w możliwie naturalny sposób poprawić wygląd nie tylko skóry twarzy, lecz także ciała. Jedną z najskuteczniejszych substancji stymulująca skórę jest hydroksyapatyt wapnia.

Marta Walaszek

dr Marta Walaszek o odmładzaniu ciała hydroksyapatytem wapnia

lekarz medycyny estetycznej z Kliniki Pawlikowski

To powszechnie wykorzystywany w wielu dziedzinach medycyny minerał naturalnie stanowiący element budulcowy kości i zębów. Jest jednym z najlepiej przebadanych naukowo wypełniaczy na świecie – na jego temat powstało ponad 1500 publikacji naukowych.

Jak działa hydroksyapatyt wapnia?

– Umożliwia uzupełnienie objętości tkanek oraz biostymulację kolagenu bez wywoływania stanu zapalnego.

– Jest termostabilny, co pozwala na łączenie go z urządzeniami wysokoenergetycznymi.

– Zazwyczaj jest zawieszony w żelu nośnikowym, karboksymetylocelulozie, dzięki czemu ma miejsce natychmiastowa korekta objętości tkanek.

– Karboksymetyloceluloza ulega degradacji po około 8–10 tygodniach, a równocześnie stopniowo dochodzi do trwałej augmentacji tkanek poprzez angiogenezę, proliferację komórek skóry właściwej, neokolagenezę kolagenu typu I i III, neoelastogenezę, a także przyspieszenie procesu fizjologicznej odnowy naskórka (tzw. turn-over skóry).

Kiedy pojawiają się efekty zabiegu?

– Rezultatem jest długotrwała, utrzymująca się 18–24 miesięcy, poprawa jędrności, grubości i elastyczności skóry.

– Badania pokazują, że już po 5 tygodniach widoczne zaczyna być polepszenie jakości, pogrubienie i zmniejszenie wiotkości skóry.

– Po około 9–12 miesiącach cząsteczki CaHA są rozkładane do wapnia i fosforanów, następnie usuwanych z organizmu przez układ moczowy.

Jakich rezultatów można się spodziewać po zabiegu?

Preparat pozwala na poprawę wyglądu i jakości skóry:

– pośladków;

– brzucha;

– szyi i dekoltu;

– ud;

– ramion;

– dłoni;

– łokci i kolan.

Redukuje rozstępy.

W zależności od okolicy podania, zaleceń producenta oraz początkowej grubości skóry pacjenta stosuje się odpowiednie rozcieńczenie w 0,9% soli fizjologicznej – od 1:1 do nawet 1:6. Pozabiegowo zaleca się masowanie okolicy podania 2 razy dziennie przez tydzień.

Modelowanie ciała: dlaczego kriolipolizę warto łączyć z endermologią?

Ten duet to sprawdzony sposób na kompleksowe kształtowanie sylwetki. Wzajemne uzupełnianie się dwóch technologii pozwoliło moim pacjentom stracić centymetry w obwodach, jednocześnie eliminując uporczywy cellulit i wiotką skórę….

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.