fbpx

Rosjanki nie mają możliwości powiększania piersi

Autor Magdalena Błaszczak
IMPLANTY-piersi

W wyniku nałożonych sankcji, chirurgom plastycznym w Rosji brakuje implantów do powiększania biustu. 

Magdalena Błaszczak

Magdalena Błaszczak

redaktor prowadząca www.estetyczny-portal.pl i Estetyczny Magazyn

„Wszystkie istniejące implanty dostępne w Rosji są produkowane wyłącznie za granicą. Nie mamy analogów” – oznajmił „Gazecie.ru” Gieorgij Czemianow, znany chirurg plastyczny. Według artykułu rosyjscy chirurdzy plastyczni zastanawiają się nad innymi sposobami powiększania biustu, który da efekty podobne do wszczepienia implantów.

Wśród najpopularniejszych i najbardziej zaufanych producentów implantów piersiowych są m.in.:

  • Mentor (Stany Zjednoczone),
  • Allergan (Irlandia),
  • Eurosilicone (Francja),
  • Silimed (Brazylia),
  • Laboratoires Arion (Francja),
  • Polytech (Niemcy),
  • Nagor (Anglia),
  • Sebbin (Francja).

Inne metody powiększania biustu

Wiadomo, że ani tkanka tłuszczowa, ani kwas hialuronowy nie są w stanie powiększyć piersi w taki sam sposób, jak implanty. Poza tym są to rozwiązania nietrwałe, w przeciwieństwie do implantów, które najczęściej bywają wszczepiane na całe życie.

Lipofiling – powiększanie piersi własną tkanką tłuszczową to coraz bardziej popularna metoda augmentacji biustu. Zabieg polecany paniom, które chcą nieznacznie powiększyć i wymodelować piersi. To dobra metoda do wyrównywania asymetrii piersi. Podczas liposukcji lekarz pobiera tkankę tłuszczową z „problematycznych” okolic (brzuch, biodra, uda). Następnie odpowiednio przygotowany tłuszcz przeszczepia do piersi. Efekt jest naturalny. Jeśli pacjentka chce bardziej zwiększyć objętość, zabieg można powtarzać. Piersi przez pierwszy tydzień są obrzęknięte. Tłuszcz podawany jest małą kaniulą z wielu wkłuć, ślady po nich już po tygodniu są niewidoczne. Tkanka tłuszczowa która się przyjmie, pozostaje na stałe. Szacuje się, że jest to 40-60% przeszczepionego tłuszczu. Ostateczny efekt widoczny jest po ok 3 miesiącach.

Iniekcje kwasem hialuronowym – zabieg jest w pełni bezpieczny i nieinwazyjny. Nie zakłóca również diagnostyki obrazowej i badania piersi. Największą wadą kwasu, jako zamiennika implantów, jest jego nietrwałość. Efekty zabiegu utrzymują się do ok. 13-18 miesięcy. Następnie kwas ulega biodegradacji, więc aby podtrzymać efekt, zabieg należy powtarzać. Kwasem hialuronowym nie można też powiększać piersi w znaczny sposób – maksymalnie używa się ok. 30 ml produktu.

Gigantomastia – dlaczego Polki mają coraz większe piersi?

Największe piersi, jakie redukowałam, ważyły w sumie ponad 6 kg. Biust był tak duży, że uniemożliwiał pięćdziesięcioletniej pacjentce spanie na brzuchu oraz na plechach. Przygniatał ją i utrudniał oddychanie.

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.