Nowoczesne formy kwasu hialuronowego stworzone w oparciu o polimer PEG pozwalają osiągnąć najlepsze rezultaty przy zabiegach w obszarze czerwieni wargowej. Pozwalają wymodelować usta w niemal dowolny sposób.
Katarzyna Grudzień o trendach w powiększaniu ust kwasem hialuronowym
Lekarz medycyny estetycznej, ambasadorka marki Neauvia, Lift-med.pl
Jaki kwas hialuronowy jest najlepszy do powiększania i korekty ust?
Nowoczesne preparaty kwasu hialuronowego umożliwiają znakomitą biointegralność, biokompatybilność oraz są bezpieczne dla tkanek. Jednym z podstawowych zabiegów jakie można zaproponować, by poprawić wygląd czerwieni wargowej jest przede wszystkim zastosowanie kwasu hialuronowego. To bezpieczny zabieg, którego rezultaty utrzymują się od roku do 2 lat. Daje szerokie możliwości uzyskania pożądanych efektów – od naturalnych po bardziej spektakularne – w zależności od oczekiwań pacjentów, wskazań medycznych czy kondycji tkanki. Efekt zależy również od właściwości fizycznych preparatu, jego budowy chemicznej, usieciowania oraz zawartego kwasu hialuronowego. Dlatego wykonując zabiegi korekty czerwieni wargowej należy indywidualnie dobierać produkty biorąc pod uwagę oczekiwania pacjenta i cel, który chcemy osiągnąć. Skoncentrowanie się na jednej gamie preparatów o podobnym składzie czy określonych właściwościach fizykochemicznych, tworzonych w oparciu o tę samą technologię, pozwala na dokładne ich poznanie i wychwycenie subtelnych różnic między nimi. A to z kolei umożliwia zaoferowanie pacjentom powtarzalnych efektów, odpowiadających na ich indywidualne potrzeby.
Dlaczego do zabiegu powiększania i korekty ust warto użyć kwasu hialuronowego stworzonego w oparciu o polimer PEG?
Jakie jeszcze substancje powinien mieć preparat z kwasem hialuronowym do powiększania i korekty ust?
Jak dobrać rodzaj kwasu do efektu powiększenia ust?
W codziennej praktyce sprawdzają się preparaty łączące wszystkie cechy, a przy tym charakteryzujące się doskonałym profilem bezpieczeństwa i tolerancji. Kwas hialuronowy do iniekcji w czerwień wargową powinien być dostosowany do potrzeb pacjentów i ich indywidualnych cech. Zatem z jednej strony istotny jest tu pożądany efekt, z drugiej zaś ważne są właściwości samego produktu. Kluczowym wyznacznikiem są tu własności reologiczne preparatu oraz na drugim miejscu zawartość samego kwasu hialuronowego oraz ilość czynnika sieciującego.
Delikatna korekta ust bez znacznego zwiększenia objętości.
Russian Lips (płaskie usta, wyciągnięte łuki Kupidyna, mocno nadana wysokość czerwieni wargowej)
Przy zabiegach skoncentrowanych na budowaniu znacznej objętości czerwieni wargowej czy na uzyskaniu efektu Russian Lips warto sięgać po preparaty o podobnym stężeniu, a nawet tym samym. Jednak te, powinny być bardziej spoiste. Tego typu produkty podczas iniekcji wydobywając się ze strzykawki stwarzają duży opór dłoni lekarza. Wynika to z budowy preparatu i jego właściwości reologicznych, w tym z jego dużej spójności. Jest to działanie celowe (a nie jest to wada np. strzykawki). Przy dłuższej praktyce w jego stosowaniu, bardzo się to docenia. Preparaty tego typu dają też dobre rezultaty w przypadku korekt ust przy bliznach lub po porażeniu. Pozwalają na wyrównanie czerwieni wargowej, zniwelowanie asymetrii i zniekształceń wywołanych urazami.
Nawilżenie z efektem delikatnego powiększenia ust
Powiększanie, konturowanie i rewitalizacja ust
Dr Paweł Ponichtera o wypełniaczach na bazie kwasu hialuronowego
Jak wybrać „dobry kwas”? Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego
Zabiegi z wykorzystaniem preparatów na bazie kwasu hialuronowego to ciągle najpopularniejsze zabiegi w medycynie estetycznej. Kwas hialuronowy (HA) jest uznawany za najbezpieczniejszy preparat stosowany w celu korekcji zmarszczek statycznych, wolumetrii, powiększania czy korekty symetrii ust.