fbpx

Odmładzanie ciała – jak działa kwas polimlekowy?

Autor Przemek
odmladzanie-ciala-pla

Biostymulację definiujemy jako zdolność do indukowania odpowiedzi komórkowej poprzez kontrolowaną reakcję zapalną. W efekcie naturalnych procesów anabolicznych dochodzi do zwiększonej proliferacji fibroblastów, syntezy białek oraz zwiększonej produkcji włókien kolagenowych i elastynowych w tkance. Równolegle dochodzi do powolnej degradacji zastosowanego materiału. Stopniowo narasta efekt ujednolicenia struktury skóry właściwej, z gęstszym i bardziej równomiernym układem włókien kolagenowych, dając naturalne efekty poprawy jędrności, gęstości oraz jakości skóry. Do grupy zgodnych z definicją biostymulatorów tkankowych stosowanych na ciało zaliczamy między innymi preparaty na bazie: kwasu L-polimlekowego.

Marta Walaszek

dr Marta Walaszek o odmładzaniu ciała kwasem polmlekowym

lekarz medycyny estetycznej z Kliniki Pawlikowski

Czym jest kwas polimlekowy (PLA)?

– To syntetyczny, biokompatybilny, bioresorbowalny i biodegradowalny polimer alfa-hydroksykwasu o strukturze L- lub LD-enancjomerycznej kwasu mlekowego.

– Jest jedynym z najsilniejszych biostymulatorów tkankowych, używanym w medycynie od ponad 30 lat.

– Ujędrnia skórę oraz przywraca utraconą objętość tkanek; jest stosowany nawet w przypadkach zaawansowanej lipoatrofii.

Jak działa kwas polimlekowy?

– Ten biostymulator tkankowy działa poprzez indukcję kontrolowanego odczynu zapalnego: wywołuje reakcję zbliżoną do gojenia się ran.

 – Proces regeneracji skóry jest spowodowany stymulacją fibroblastów oraz neokolagenezą.

– Powstały w miejscu aplikacji kwasu polimlekowego kontrolowany odczyn zapalny, wywołany przez komórki żerne (makrofagi, monocyty i histiocyty), pobudza fibroblasty do zwiększonej syntezy kolagenu i powoduje wzrost napięcia i objętości tkanek.

– Kwas polimlekowy ulega stopniowej degradacji do dwutlenku węgla i wody, które następnie wydalane są z organizmu przez układ oddechowy.

– W miejscu podania PLA pozostaje do 18 miesięcy, długotrwale stymulując skórę.

– Efekty utrzymują się nawet do 24 miesięcy.

Jakich efektów można się spodziewać po użyciu kwasu l-polimlekowego?

– Kwas polimlekowy pozwala na poprawę objętości, naturalny lifting i redukcję cellulitu w okolicy pośladków;

– na redukcję wiotkości skóry w obrębie brzucha i ramion;

– na rewitalizację i efekt przeciwzmarszczkowy w obrębie dłoni, szyi i dekoltu.

– Po kilku dniach nośnik kwasu polimlekowego ulega degradacji, co skutkuje przejściową utratą objętości uzyskanej podczas zabiegu.

– Efekty należy oceniać po około 12 tygodniach.

– Zaleca się masowanie okolicy pozabiegowej 3 razy dziennie przez minimum 7 dni.

Polinukleotydy – na jakie partie twarzy i ciała warto je stosować?

Biostymulatory wykazują wielokierunkowe działanie. Wybrane z nich służą do korygowania deficytów objętości w skórze, inne działają na nią stymulująco. Do tych ostatnich należą polinukleotydy…

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.