fbpx

W jaki sposób warto rewitalizować usta?

Autor Magdalena Błaszczak
rewitalizacja-ust

Odmładzanie ust nie zawsze musi się wiązać z ich wypełnianiem. Czasem wystarczy bardzo niewielka ilość odpowiednio podanego preparatu, żeby odświeżyć ich wygląd.

Lek.med Alicja Przybycin o szkodliwości kwasu hialuronowego

lek. med. Alicja Przybycin o rewitalizacji ust

laryngolog, lekarz medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna jest dziedziną przeżywającą obecnie boom. Wraz z jej rozwojem zmieniają się oferowane przez nią możliwości, których dziś jest bez porównania więcej niż jeszcze kilka lat temu. Zmieniają się trendy, wzrasta świadomość zabiegowa zarówno wśród specjalistów, jak i pacjentów.

Holistyczne podejście do pacjenta

Dzisiejsza medycyna estetyczna to nie tylko toksyna botulinowa i wypełniacze – to przede wszystkim kompleksowe działanie anti-aging. Lekarze podchodzą do pacjenta holistycznie i – poza planem zabiegowym – zwracają uwagę również na rolę zdrowego trybu życia i prawidłową pielęgnację domową skóry, opartą na dobrych jakościowo kosmeceutykach oraz obowiązkowej fotoprotekcji. W gabinecie natomiast zaczyna się od podstaw. W pierwszej kolejności analizuje się proporcje twarzy pacjenta, jakość skóry i tkanek, proponuje zabiegi poprawiające ich napięcie i odżywienie, a dopiero w kolejnym etapie planuje się zaawansowane zabiegi wypełniające i naprawcze. Zdrowa, zadbana i zagęszczona skóra jest często kluczem do sukcesu zabiegów wolumetrycznych.

Rewitalizacja okolicy ust

  • O ile samą okolicę ust rzadko łączy się z zabiegami wolumetrycznymi, o tyle jej wypełnienie często stanowi nieodłączny element wolumetrii, dający ostatecznie bardzo dobry efekt estetyczny.
  • Usta również się starzeją, tracą objętość i sprężystość, rynienka nosowo-wargowa ulega spłyceniu lub zanika, pojawiają się tzw. zmarszczki palacza, czyli pionowe zmarszczki nad górną i dolną wargą.
  • Dlatego podczas odbudowy tej okolicy należy podejść do problemu całościowo – samo wypełnienie ust zazwyczaj okazuje się niewystarczające.
  • Korzystając z gęstszych preparatów, można dodatkowo odbudować linie rynienki nosowo-wargowej.
  • Głębokie iniekcje w okolicy skrzydełka nosa oraz górnej części bruzd nosowo-wargowych pięknie dodadzą tej okolicy objętości i podniosą wargę górną, a powierzchowne iniekcje w obrębie pionowych zmarszczek dookoła ust, wygładzą „zmarszczki palacza”.

Modelowanie ust – igła czy kaniula?

Obydwa narzędzia mają swoje wady i zalety. Warto dobierać je indywidualnie do danego pacjenta.

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.