fbpx

Odchudzanie: cała prawda o detoksie

Autor Magdalena Błaszczak
detoks

Ludzie powinni się detoksykować, jeżeli się czymś zatruli. Osoby zachowujące się mniej lub bardziej racjonalnie, jedzące warzywa, owoce, mięso, ryby, pijące płyny, nie potrzebują detoksykacji.

Prof. Artur Mamcarz

kardiolog, Kierownik III Kliniki Chorób Wewnętrznych i Kardiologii II WLWUM

Osoby zachowujące się mniej lub bardziej racjonalnie, jedzące warzywa, owoce, mięso, ryby, pijące płyny, nie potrzebują detoksykacji. Jej popularność wzięła się prawdopodobnie z  tego, że ulegliśmy przeświadczeniu, że wszystko wokół jest zatrute.

Skąd takie przeświadczenie?

Trują nas producenci żywności, sprzedawcy w  sklepach, strach cokolwiek kupować. Zatruć się można grzybami czy metalami ciężkimi  – może stąd ten strach przed zatruciem, że sporo z nas jest przekonanych o skażeniu całej żywności dokoła. Ale – proszę Państwa – wszyscy jemy nienaturalnie. Bo co to znaczy: jedzenie naturalne? Czy detoksykacja sokiem ze szpinaku czy jarmużu jest naturalna? A gdzie ten szpinak jest uprawiany? Na ekologicznych polach ekologicznych rolników? Nie przesadzajmy!

Proste metody

  • Jeżeli ktoś chce pomóc organizmowi po tym, jak zgrzeszył przejedzeniem na weselu siostrzenicy i zjadł 7 tys. kcal w  ciągu doby, niech następnego dnia je same warzywa.
  • Zdrowy organizm poradzi sobie z  tym, co ma w  środku, wydali produkty przemiany materii.
  • Jeżeli ktoś przesadził z alkoholem, niech następnego dnia pije dużo wody, weźmie witaminę C i elektrolity: potas, magnez, i  porządnie się wyśpi.

Sekrety detoksu

  • Część osób, decydując się na detoks, tak naprawdę ucieka do detoksykacji bardziej psychologicznej, od toksycznego świata, w  którym żyje: od partnera, od szefa.
  • Niektóre osoby myślą: „Moje złe samopoczucie wynika z  tego, że źle jem, to jedzenie jest zatrute”.
  • Tymczasem to relacje czy praca wpływają na ich złe samopoczucie, a  nie jedzenie.
  • Na takim przeświadczeniu o  zatruciu wszystkiego dookoła bazuje „słynny” Jerzy Ziemba, nie mający kompletnie odpowiedzialności społecznej, wygadujący bzdury, chcący wyleczyć chorych na raka ludzi skórkami z łapek kurzych. Powtarzam: detoksykacja jest potrzebna wtedy, kiedy się człowiek zatruł. Czy zwykłym życiem można się zatruć? Niech każdy sam odpowie sobie na to pytanie.

*materiał jest fragmentem książki „Chrzań te diety” K.Romanowska, A. Piskała

Jakie składniki w diecie wydłużą młodość skóry?

Wiadomo, że deficyt nienasyconych kwasów tłuszczowych osłabia naturalną odporność skóry. W ten sposób objawia się licznymi zaburzeniami, począwszy od utraty nawilżenia i jędrności, poprzez nadmierne rogowacenie i powstawanie zaskórników, aż po stany zapalne…

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.