fbpx

Męskie problemy z włosami – jakie nowoczesne rozwiązania oferuje medycyna estetyczna?

Autor Magdalena Błaszczak
meskie-wlosy

Przerzedzenie włosów na głowie oraz ich nadmiar na ciele – wielu mężczyzn przekraczających próg gabinetu medycyny estetycznej chce równolegle rozwiązać oba te problemy. Jakie zabiegi sprawdzą się u nich najlepiej?

dr n. med. Agnieszka Nalewczyńska,

dr n. med. Agnieszka Nalewczyńska

ginekolog, lekarz medycyny estetycznej, Klinika Estebelle

Liczba mężczyzn w gabinetach medycyny estetycznej stale rośnie

Czasy, w których tylko kobiety korzystała z usług gabinetów medycyny estetycznej już dawno minęły. Obecnie już prawie 20% pacjentów w moim gabinecie stanowią mężczyźni. Kilka lat temu ich wizyty były inicjowane przez ich partnerki. Najczęściej działo się to przed ważnymi rodzinnymi uroczystościami, takimi jak ślub czy chrzciny dziecka. Teraz sytuacja diametralnie się zmieniła, no mężczyźni do gabinetu medycyny estetycznej zgłaszają się sami. Czego tam najczęściej szukają?

Najczęstsze powody wizyt

Mężczyźni dość często chcą zniwelować problemy z cerą lub zmniejszyć widoczność blizn potrądzikowych. Coraz większy odsetek pacjentów stanowią też dojrzali panowie pragnący wyglądać i czuć się młodziej. Jednak najliczniejsza grupa mężczyzn przekraczających progi gabinetów medycyny estetycznej przychodzi po to, by zrobić coś ze swoimi włosami – i tymi, które wypadają, i tymi, które rosną w nadmiarze na całym ciele.

Na ratunek przerzedzonym włosom

U pacjentów szukających pomocy w rozwiązaniu problemu wypadających lub przerzedzających się włosów bardzo liczy się czas. Odpowiednio wczesna reakcja może zdecydowanie zahamować proces wypadania włosów, a tym samym odroczyć moment wykonania np. przeszczepu włosów. Najczęściej pacjentom proponuję terapie łączone. 

  • Możemy zastosować mezoterapię za pomocą osocza bogatopłytkowego (substancji powstającej po odwirowaniu własnej krwi pacjenta) bądź specjalnych koktajli witaminowych.
  • W ostatnim czasie triumfy świeci zabieg z czynnikami wzrostu. Szybka, prawie bezbolesna procedura, która daje spektakularne efekty. Polega na wykonaniu mikronakłucia skóry owłosionej głowy oraz wmasowaniu płynu zawierającego czynniki wzrostu, aby zainicjować procesy naprawcze. Do domu pacjent dostaje preparat do masowania skóry głowy. Co ważne zabieg jest dużo mniej bolesny niż klasyczna mezoterapia.

Trend w męskiej epilacji – usuwanie zarostu

Z drugiej strony nadmiar włosów w innych okolicach może być wręcz niepożądany. Tu także moda na usuwanie owłosienia z okolicy pach, pleców, klatki piersiowej bądź okolic intymnych przyszła z zachodu. To nie tylko względy estetyczne, ale i higieniczne. Dlatego mężczyźni coraz chętniej korzystają z epilacji laserowej, trwale usuwając włosy z tych okolic. Mam również pacjentów, którzy zdecydowali się na usunięcie zarostu na twarzy z uwagi na ciągłe podrażniania po goleniu. Wszyscy bardzo chwalą sobie ten zabieg.

Botoks na nadpotliwość i epilacja – częsty wybór pacjentów

W przypadku mężczyzn bardzo często uzupełnieniem zabiegów epilacji laserowej, a także z powodu ważnej uroczystości takiej jak ślub lub konieczność zachowania perfekcyjnego wizerunku w pracy, są zabiegi związane minimalizowaniem nadpotliwości pach, dłoni lub stóp. Szalenie krepujące są mokre plamy na koszuli, a jeszcze bardziej moment podania mokrej dłoni w trakcie przywitania. Z tym problemem najczęściej walczymy za pomocą iniekcji toksyny botulinowej. Okolicę, która poci się nadmiernie, poddaje się ostrzyknięciu tą substancją, a następnie po kliku dniach można cieszyć się komfortem suchej skóry nawet przez okres 8 miesięcy.

Dlaczego zależy nam na tym, żeby się podobać innym?

Wynika to z pierwotnej i podstawowej potrzeby akceptacji. Jeśli nie realizujemy jej samodzielnie – szukamy jej na zewnątrz…

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.