fbpx

Te zabiegi przywracają zdrowy wygląd skórze trądzikowej

Autor Magdalena Błaszczak
blizny potrądzikowe

Trądzik to trudny przeciwnik – i w okresie dorastania, i wtedy, gdy pojawia się u osób dorosłych. Oprócz leczenia dermatologicznego pacjenci mogą zastosować szereg skutecznych terapii u kosmetologa i lekarza medycyny estetycznej, które znacząco poprawią wygląd skóry, na której ta dermatoza pozostawiła blizny.

Monika-Rozbicka-Gross

Monika Rozbicka-Gross

Kosmetolog, specjalizuje się w zabiegach trychologicznych, terapiach na twarz i ciało oraz laseroterapii

Współpraca lekarza i kosmetologa

Gdy zmiany hormonalne i nadprodukcja łoju są tak duże, a skład łoju na tyle zachwiany, że kosmetolog nie będzie w stanie pomóc, wówczas niezbędna jest terapia u lekarza specjalisty, który przeprowadzi chorego przez najtrudniejszy etap choroby. Do metod leczenia różnych postaci trądziku lekarze dermatolodzy stosują:

  • nadtlenek benzoilu (znosi środowisko beztlenowe, redukując namnażanie się Propionibacterium acnes),
  • retinoidy,
  • antybiotyki ogólnoustrojowo oraz miejscowo,
  • w najcięższych przypadkach izotretynoinę.

Niekiedy pacjent wymaga długiego i wieloetapowego leczenia dermatologicznego. Niewątpliwie w przypadku ciężkiego przebiegu choroby leczenie jest niezbędnym elementem terapii, koniecznym, by zredukować ryzyko powstawania blizn oraz by proces bliznowacenia przebiegał prawidłowo.

Jakie są możliwości terapii skóry z bliznami potrądzikowymi?

Jeśli chodzi o rolę kosmetologa w procesie terapii skóry z bliznami potrądzikowymi, mamy cały szereg zabiegów, technologii oraz procedur łączonych, które dają dobre, a niekiedy spektakularne efekty. Należą do nich:

  • zabiegi złuszczające, takie jak: mikrodermabrazja diamentowa czy korundowa, eksfoliacja chemiczna, np. kwasem TCA , kwasem glikolowym oraz mieszankami kwasowymi;
  • zabiegi laseroterapii, w których doskonale sprawdza się nie tylko laser frakcyjny nieablacyjny, ale także lasery ablacyjne. Najbardziej popularny jest laser CO2 – zabieg z jego użyciem polega na wywołaniu kontrolowanego fototermicznego urazu skóry. Światło lasera frakcyjnego wnika w głębokie warstwy skóry właściwej, jest absorbowane przez wodę. W wyniku tego dochodzi do natychmiastowego podgrzania wody i odparowania jej oraz do licznych, kolumnowych, głębokich mikrouszkodzeń, które inicjują proces intensywnej regeneracji tkanki;
  • mezoterapia mikroigłowa w połączeniu z substancjami aktywnymi (witaminą C, niacynamidem, krzemionką organiczną, peptydami), które pobudzą skórę do regeneracji;
  • zabiegi łączone: np. karboksyterapia czy RF z substancjami, takimi jak wyciąg z białka ślimaka;
  • terapia komórkami macierzystymi;
  • terapia retinolem.

Najskuteczniejsza technologia na blizny po trądziku

RF frakcyjny jest niezastąpiony w walce z bliznami potrądzikowymi – przede wszystkim dlatego, że jest przewidywalny. To kosmetolog decyduje, na jaką głębokość zejść, jak głęboko nakłuwać skórę. Jest to bardzo bezpieczna metoda stymulacji tkankowej. Opiera się na dwóch technologiach: nakłuwaniu i działaniu fali radiowej. W zależności od mocy i czasu trwania impulsu w skórze wytwarzane jest ciepło wewnątrzkomórkowe. Powoduje ono bardzo silną stymulację tkankową oraz skrócenie i zagęszczenie kolagenu. Ciepło wewnętrzne powoduje także rozszerzenie naczyń krwionośnych, dzięki czemu poprawia odżywienie i natlenienie tkanki. W efekcie skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna. Tego typu procedurę stosuje się także w terapii blizn pooperacyjnych. Zalecamy zawsze serię zabiegową, dostosowaną indywidualnie do problemu.

W terapii blizn potrądzikowych ważny jest czas

Wszystkie te zabiegi mają jeden cel: pobudzić procesy regeneracyjne skóry, stymulować tkankę do odnowy. Każda z tych technologii jest bardzo skuteczna, natomiast należy zdawać sobie sprawę z tego, że aby osiągnąć dobre efekty, walkę z bliznami potrądzikowymi należy zacząć bardzo wcześnie. Jeśli pacjent poddał się leczeniu dermatologicznemu, a mimo to ma blizny, trzeba natychmiast wdrożyć terapię i dobrać odpowiednią metodę.

Jak peeling GLOW-X9 marki Dives Med usuwa przebarwienia?

Plamy, przebarwienia na twarzy to głównie problemy natury estetycznej. Wyglądają nieładnie, postarzają, trudno je ukryć pod korektorem lub podkładem. A wszystko to za sprawą melaniny, która jest odpowiedzialna za kolor skóry…

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.