Dieta ta jest powszechnie polecana przez lekarzy i dietetyków. Badania pokazały, że Polacy nie rozumieją istoty śródziemnomorskich rekomendacji. Tymczasem można ją łatwo przełożyć na proste, powtarzalne zachowania.
Monika Stromkie-Złomaniec o diecie śródziemnomnorskiej
dietetyk kliniczny, ekspert projektów poprawiających nawyki żywieniowe Polaków i ekspert Core Teamu
Dieta śródziemnomorska to bogactwo lokalnych warzyw i owoców
Łatwo możemy zacząć korzystać z modelu i zachowań żywieniowych charakterystycznych dla południa Europy. Śródziemnomorski styl życia i sposób odżywiania to model dobrym i dobrze przebadany. Obserwujemy, że osoby umiejętnie korzystające z tego modelu rzadziej mają otyłość, rzadziej zapadają na choroby metaboliczne, rzadziej mierzą się z cukrzycą typu 2, nadciśnieniem czy hipercholesterolemią. Warto, żebyśmy na nasze podwórko, czyli do Polski, wprowadzili właśnie ten sposób odżywiania, ale… z użyciem naszych rodzimych punktów. Bo sednem sprawy nie jest „oliwa z oliwek”, kluczowa jest regularność używania lokalnych produktów.
Olej rzepakowy – oliwa północy
Owoce jagodowe charakterystyczne dla naszego klimatu
Mniej światowych diet, więcej lokalnych produktów
Dr Marek Wasiluk o powikłaniu po podaniu kwasu hialuronowego Lekarz medycyny estetycznej z Kliniki Triclinium Nietypowe powikłanie po podaniu kwasu hialuronowego w brodę 30-letnia kobieta …
Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego są najczęściej stosowanymi wypełniaczami tkanek miękkich. Leczą niedobory objętości twarzy, konturują ją, pomagają odmłodzić. Chociaż wydają się mieć podobne właściwości, …