fbpx

Implanty pośladków – czy powodują zatorowość płucną?

Autor Magdalena Błaszczak
Implanty-posladkow

Przypominają te stosowane do powiększania piersi, przy czym w okolicy pośladków używa się głównie implantów silikonowych. Są bardziej wytrzymałe, niż implanty z solą fizjologiczną, które czasem są stosowane do powiększania piersi.

dr Kamil Adamczyk o implantach pośladków

lekarz medycyny estetycznej, specjalista i szkoleniowiec marki Infini Premium Filler

Jak wygląda zabieg wszczepiania implantów w pośladki?

W trakcie operacji wykonuje się zazwyczaj znieczulenie ogólne. Technika chirurgiczna polega na umieszczeniu implantu podpowięziowo bądź śródmięśniowo w obrębie mięśnia pośladkowego wielkiego. Preferowaną metodą jest lokalizacja podpowięziowa. 

U kogo implanty pośladków dają najlepsze efekty?

 • Najlepszymi kandydatkami do tego typu zabiegu są pacjentki z obfitą tkanką tłuszczową w okolicy pośladków oraz z dobrą elastycznością skóry.
 • Krótkie, okrągłe pośladki są bardziej podatne na okrągłe implanty.
 • Implanty owalne wyglądają najlepiej w przypadku pośladków o podłużnym kształcie.
 • Technikę tę można także łączyć z przeszczepem tłuszczu w okolicę pośladków.

Jakie implanty pośladków warto wybrać?

Implanty pośladków są bezpieczne jeśli pochodzą od sprawdzonych, certyfikowanych producentów, spełniających międzynarodowe standardy bezpieczeństwa. Muszą zostać zaaprobowane przez Amerykańską Agencję Żywności i Leków (FDA) lub być opatrzone znakiem CE Unii Europejskiej. Implanty są wypełnione żelem silikonowym i pokryte silikonem, żel jest jednak zabezpieczony przed wypływaniem na zewnątrz. 

Czy zabieg wszczepiania implantów jest groźny dla zdrowia?

Badania wskazują, że wszczepianie implantów podpowięziowo jest techniką efektywną i bezpieczną. Nie istnieje tutaj ryzyko wystąpienia zatorowości płucnej. To ryzyko jest większe w przypadku wszczepiania implantu śródmięśniowo. 

Zagrożenia tej metody związane są głównie z techniką chirurgiczną. Do głównych powikłań należą:

 • zakażenie miejsca operowanego;
 • seroma, czyli płyn zbierający się pomiędzy skórą, głębiej położonymi tkankami a implantem;
 • przemieszczenie się implantu. Im mniej jędrna skóra i starsza pacjentka, tym większe prawdopodobieństwo przemieszczenia implantu.

Jak przebiega rekonwalescencja po wszczepieniu implantów pośladków?

 • Przez pierwsze dwa tygodnie należy maksymalnie ograniczyć aktywność ruchową. Konieczne jest zwłaszcza ograniczenie siedzenia i chodzenia. Najlepszą pozycją do gojenia jest leżenie na brzuchu lub na boku.
 • Po dwóch tygodniach możliwy jest powolny powrót do codziennych obowiązków. Należy jednak wciąż unikać siedzenia i aktywności fizycznej.
 • Przez około miesiąc zalecane jest spanie na boku lub na brzuchu oraz zakazana jest jazda autem.
 • Powrót do aktywności fizycznej (bieganie, jazda na rowerze, pływanie) jest możliwy po ok. dwóch miesiącach. 

Powiększanie pośladków kwasem hialuronowym – przebieg zabiegu, efekty, powikłania

Poza ogólnym stanem zdrowia, aby zakwalifikować pacjenta do zabiegu chirurgicznego należy ocenić, czy pacjent odniesie korzyść z zaproponowanego leczenia. W przypadku powiększania pośladków kwasem hialuronowym bierzemy pod uwagę dwa czynniki. Pierwszy to masa ciała, a dokładniej BMI pacjenta. Drugi  to rozkład tkanki tłuszczowej na ciele pacjenta.

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.