Przypominają te stosowane do powiększania piersi, przy czym w okolicy pośladków używa się głównie implantów silikonowych. Są bardziej wytrzymałe, niż implanty z solą fizjologiczną, które czasem są stosowane do powiększania piersi.
Jak wygląda zabieg wszczepiania implantów w pośladki?
W trakcie operacji wykonuje się zazwyczaj znieczulenie ogólne. Technika chirurgiczna polega na umieszczeniu implantu podpowięziowo bądź śródmięśniowo w obrębie mięśnia pośladkowego wielkiego. Preferowaną metodą jest lokalizacja podpowięziowa.
U kogo implanty pośladków dają najlepsze efekty?
- Najlepszymi kandydatkami do tego typu zabiegu są pacjentki z obfitą tkanką tłuszczową w okolicy pośladków oraz z dobrą elastycznością skóry.
- Krótkie, okrągłe pośladki są bardziej podatne na okrągłe implanty.
- Implanty owalne wyglądają najlepiej w przypadku pośladków o podłużnym kształcie.
- Technikę tę można także łączyć z przeszczepem tłuszczu w okolicę pośladków.
Jakie implanty pośladków warto wybrać?
Implanty pośladków są bezpieczne jeśli pochodzą od sprawdzonych, certyfikowanych producentów, spełniających międzynarodowe standardy bezpieczeństwa. Muszą zostać zaaprobowane przez Amerykańską Agencję Żywności i Leków (FDA) lub być opatrzone znakiem CE Unii Europejskiej. Implanty są wypełnione żelem silikonowym i pokryte silikonem, żel jest jednak zabezpieczony przed wypływaniem na zewnątrz.
Czy zabieg wszczepiania implantów jest groźny dla zdrowia?
Badania wskazują, że wszczepianie implantów podpowięziowo jest techniką efektywną i bezpieczną. Nie istnieje tutaj ryzyko wystąpienia zatorowości płucnej. To ryzyko jest większe w przypadku wszczepiania implantu śródmięśniowo.
Zagrożenia tej metody związane są głównie z techniką chirurgiczną. Do głównych powikłań należą:
- zakażenie miejsca operowanego;
- seroma, czyli płyn zbierający się pomiędzy skórą, głębiej położonymi tkankami a implantem;
- przemieszczenie się implantu. Im mniej jędrna skóra i starsza pacjentka, tym większe prawdopodobieństwo przemieszczenia implantu.
Jak przebiega rekonwalescencja po wszczepieniu implantów pośladków?
- Przez pierwsze dwa tygodnie należy maksymalnie ograniczyć aktywność ruchową. Konieczne jest zwłaszcza ograniczenie siedzenia i chodzenia. Najlepszą pozycją do gojenia jest leżenie na brzuchu lub na boku.
- Po dwóch tygodniach możliwy jest powolny powrót do codziennych obowiązków. Należy jednak wciąż unikać siedzenia i aktywności fizycznej.
- Przez około miesiąc zalecane jest spanie na boku lub na brzuchu oraz zakazana jest jazda autem.
- Powrót do aktywności fizycznej (bieganie, jazda na rowerze, pływanie) jest możliwy po ok. dwóch miesiącach.
Powiększanie pośladków kwasem hialuronowym – przebieg zabiegu, efekty, powikłania
Poza ogólnym stanem zdrowia, aby zakwalifikować pacjenta do zabiegu chirurgicznego należy ocenić, czy pacjent odniesie korzyść z zaproponowanego leczenia. W przypadku powiększania pośladków kwasem hialuronowym bierzemy pod uwagę dwa czynniki. Pierwszy to masa ciała, a dokładniej BMI pacjenta. Drugi to rozkład tkanki tłuszczowej na ciele pacjenta.
Tak określany jest nadmiar tkanki tłuszczowej zlokalizowanej poniżej bioder, powodujący, że uda „wystają” poza ich linię, nadając całej sylwetce masywny, przysadzisty charakter. Gromadzenie się tkanki …
dr Kamil Adamczyk o odchudzaniu w gabinecie lekarza medycyny estetycznej lekarz medycyny estetycznej Farmakologia – leki wspomagające odchudzanie Metody usuwania tkanki tłuszczowej możemy podzielić na …