fbpx

Mommy Makeover, czyli chirurgia plastyczna po ciąży.

Autor Magdalena Błaszczak
Mommy Makeover, czyli chirurgia plastyczna po ciąży
dr Daria Charytonowicz

dr Daria Charytonowicz o chirurgii plastycznej po ciąży

Chirurg plastyk

Mommy Makeover to kombinacja zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej, które pomagają kobiecie powrócić do wyglądu sprzed okresu macierzyństwa. 

Plastyka brzucha likwiduje nadmiar i wiotkość skóry brzucha, rozstęp mięśni prostych oraz rozstępy, szczególnie te zlokalizowane poniżej poziomu pępka. Chirurgia piersi to przede wszystkim podniesienie piersi, ale również ich powiększenie. Odsysanie tkanki tłuszczowej pozwala wymodelować sylwetkę likwidując nadmiary tłuszczu w okolicach niepożądanych. 
Pacjentki po ciąży bardzo często nie są zadowolone z jego wyglądu. Zgłaszają się na konsultacje gdyż pomimo ćwiczeń brzuch nie obkurcza się, jest wypukły. Jest to spowodowane nadmiarem skóry oraz tak zwanym rozstępem mięśni prostych, czyli mówiąc kolokwialnie ich rozejściem się na boki. Dochodzi do tego na skutek uszkodzenia podczas ciąży struktury anatomicznej zwanej kresą białą. W tej sytuacji niestety sama dieta i trening nie wystarczą.  Aby brzuch był znowu płaski należy wzmocnić jego powięź i zszyć ją w miejscu gdzie dochodzi do osłabienia i rozstępu. W tym przypadku jedyną możliwością jest wykonanie plastyki brzucha, podczas której usuwany jest również nadmiar skóry. Jeśli jest on duży najczęściej nie ulega samoistnemu obkurczeniu. Operacja polega na nacięciu skóry i tkanki podskórnej w podbrzuszu, a następnie odpreparowaniu płata skórno-tłuszczowego aż do nadbrzusza. Szyjemy warstwowo powięź, pępek przesuwany jest w nowe miejsce, a brzuch jest płaski i napięty. Jeśli u pacjentki występuje przepuklina pępkowa również można ją zamknąć podczas tej samej procedury. Blizna projektowana jest tak, aby była schowana w bieliźnie. Zwykle nie stosujemy drenów, a klej tkankowy, chyba, że przy tej samej operacji wykonujemy liposukcję, czyli odsysanie tkanki tłuszczowej wówczas zakładane są dreny. Szwy z pępka usuwane są po tygodniu, pozostałe po około czternastu dniach. Abdominoplastyka to duża operacja po której pobyt w klinice trwa 1-2 dni.  Przez pierwszy tydzień pacjentka chodzi w lekko pochylonej pozycji, przez dwa miesiące nosi pas uciskowy, po jego zdjęciu zwykle możliwy jest powrót do normalnej aktywności fizycznej. W naszej klinice zarówno przed jak i po operacji pacjentki spotykają się z rehabilitantem, który pokazuje odpowiednią technikę wstawania oraz to co możemy robić po operacji, a czego raczej unikać. Umożliwia to szybszą rekonwalescencję. Efekty operacji są trwałe i niemożliwe do osiągnięcia metodami nieinwazyjnymi.
Ostateczny wygląd, tak jak po każdej ingerencji chirurgicznej,  brzuch osiąga po roku.

CZYTAJ TAKŻE

Jak poprawić wygląd piersi po porodzie?

Piersi – tutaj najczęstszym problemem jest tak zwany polaktacyjny zanik piersi. Po okresie ciąży i karmienia stają się „puste” i często, jeśli wyjściowo były dość duże, opadnięte. Możemy stosować preparaty zwiększające gęstość skóry, masaż piersi, naprzemienny chłodny i ciepły prysznic.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.