fbpx

Piersi po porodzie – jak poprawić ich wygląd?

Autor Magdalena Błaszczak
jak-poprawić-wygląd-piersi-po-porodzie
dr Daria Charytonowicz

dr Daria Charytonowicz o operacjach poprawiających wygląd piersi po porodzie

Chirurg plastyk z Kliniki dr Szczyt

Na czym polega chirurgiczny lifting biustu po porodzie?

Najczęstszym problemem młodych mam jest tak zwany polaktacyjny zanik piersi. Po okresie ciąży i karmienia stają się one „puste”. Często, jeśli wyjściowo były dość duże, stają się opadnięte. W domu możemy stosować preparaty zwiększające gęstość skóry, masaż piersi, naprzemienny chłodny i ciepły prysznic. Niestety gruczoł nie wróci sam na swoje miejsce i jeśli chcemy mieć pełny okrągły biust nie obejdzie się bez operacji podniesienia piersi. Polega ona na przemieszczeniu kompleksu brodawka – otoczka we właściwe miejsce, a także uformowaniu od nowa gruczołu piersiowego. Szyjemy go jednocześnie wycinając nadmiar rozciągniętej skóry, co sprawia że pierś znowu jest kształtna.

Jak wygląda lifting piersi z użyciem implantów?

 Jeśli nie jesteśmy zadowolone z rozmiaru swoich piersi możemy podczas tej samej procedury umieścić pod mięśniem piersiowym implant.  Jest to tak zwane podniesienie z powiększeniem. Czasem gdy piersi są małe i puste, nie mają cech opadania. Wtedy wystarczy samo powiększenie i wypełnienie piersi implantem.  I odwrotnie jeśli piersi są dla nas za duże należy je zredukować – wyciąć nadmiar skóry oraz tkanek i podnieść pierś na właściwą wysokość.

Czy blizny po liftingu piersi są widoczne?

Blizna w zależności od rodzaju operacji znajduje się w fałdzie podpiersiowym (implanty) lub ma kształt tzw. Inverted T (wokół otoczki, w fałdzie i pionowa przez pierś po podniesieniu i redukcji). Po operacjach piersi przez dwa miesiące obowiązuje zakaz aktywności fizycznej, pacjentka chodzi w specjalnym staniku pooperacyjnym. Jeśli stosowany był implant – również z dodatkowym pasem uciskowym nad górny biegun piersi. Po wszystkich operacjach niezbędna jest odpowiednia dbałość o blizny. Zaleca się wykonywanie masażu i stosowanie preparatów silikonowych, aby były jak najbardziej estetyczne. Można również stosować laseroterapię w celu przyspieszenia gojenia blizn.

Czy można poprawić wygląd piersi po porodzie za pomocą własnego tłuszczu?

U pań, które nie mogą pozbyć się opornego, miejscowo nagromadzonego tłuszczu możemy wykonać liposukcję.  Ostrzykujemy otłuszczone miejsce specjalnym roztworem znieczulającym, a następnie odsysamy nadmiar tkanki tłuszczowej. Możemy go wykorzystać do wypełnienia np. piersi czy twarzy (tak zwany lipotransfer). Po odsysaniu pozostają bardzo małe (2-3mm) blizny po nacięciach do wprowadzenia kaniuli, a zastosowanie ssaków wspomaganych laserem pozwala obkurczyć skórę odsysanego rejonu. Procedury chirurgii plastycznej możemy również łączyć z zabiegami z zakresu ginekologii estetycznej jak na przykład labioplastyka. Z tej coraz chętniej korzystają młode mamy.
Warto pamiętać, aby po ciąży dać sobie czas – nasze ciało potrzebuje około roku na powrót do formy, dopiero po tym czasie możemy myśleć o ingerencji chirurgicznej.

Ile kosztuje zabieg liftingu piersi i czy jest on refundowany przez NFZ?

Lifting piersi, bez względu na rodzaj, nie jest refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Jego cena w naszej klinice wynosi od 17000 zł do 21000 zł. Jeśli wykorzystujemy do tego implanty, zwiększa się ona do przedziału 26000 zł – 31000 zł. 

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.