fbpx

HIFU – u kogo daje najlepsze efekty odmładzające?

Autor Magdalena Błaszczak
zabieg-hifu

dr Marek Wasiluk o technologii HIFU

dyplomowany lekarz medycyny estetycznej

Czym jest zabieg HIFU?

HIFU jest skrótem z języka angielskiego, który oznacza high-intensity focused ultrasound, czyli skupioną wiązkę fal dźwiękowych o dużym zasięgu. W trakcie zabiegu wykorzystuje się działanie technologii skoncentrowanych fal ultradźwiękowych (HIFU), polegającej na precyzyjnym skupieniu fali o wysokiej energii na małym obszarze. Zastosowanie technologii sprawia, że nie dochodzi do naruszenia ciągłości naskórka oraz uszkodzeń tkanek przyległych. Dlatego też bezpośrednio po zabiegu pacjent może powrócić do swoich codziennych aktywności. Rezultatem jest przede wszystkim napięcie skóry oraz pobudzenie organizmu do naturalnych procesów regeneracji, gojenia i przebudowy tkanek. Końcowym efektem zabiegu jest widoczne zmniejszenie wiotkości skóry i długotrwały efekt liftingu. 

HIFU – w jakim wieku ma sens?

  • Ten zabieg działa na rozciągnięte, uszkodzone, niewydolne powięzi. Dlatego z założenia jest przeznaczony dla osób troszkę starszych. Moim zdaniem sprawdza się u osób w wieku 40-55 lat.
  • Poniżej tego wieku robienie go jest bez sensu. U osób 30+ powięzi są na tyle sprawne, że nie ma wskazań do zabiegu, bo nie ma co naprawiać. Jeśli zdarzają się w tym wieku obwisające tkanki na twarzy to z innych przyczyn niż rozciągnięcie powięzi, więc HIFU nie pomoże.
  • Powyżej tego wieku HIFU też już jest rzadko zalecane. U osób 55+ zabiegi odmładzające powinny być ukierunkowane głównie na uzupełnianie ubytków w tkankach i poprawianie jakości skóry.
  • Jedynym wyjątkiem może być obszar brzucha. Po przytyciu i gwałtownym schudnięciu (ale w granicach rozsądku, nie 40 kg) HIFU może zliftingować brzuch, niezależnie od wieku.
  • HIFU do rozważenia jest dopiero od 40 roku życia, i to wcale nie jako pierwsza metoda wyboru, i też nie u każdego.

HIFU to nie zabieg lunchowy

  • Zabieg HIFU stał się modny i bardzo nadużywany. Wbrew rosnącym tendencjom na rynku, ja sam HIFU używam dużo rzadziej i w bardzo konkretnych wskazaniach, jako lifting twarzy u osób 40-55 lata.
  • Zabieg jest mocno inwazyjny, działa bardzo destrukcyjnie na powięzi, więc stosuje się go nie częściej niż raz w roku.

Tymczasem niektórzy zrobili z HIFU niemal zabieg lunchowy, proponują każdemu, na każdy problem i bagatelizują jego inwazyjność.

Modelowanie owalu twarzy – bez bólu – technologia HI-FU

Sprzęt oparty na technologii Hi-Fu daje świetny efekt liftingu w obrębie twarzy. To najczęstszy zabieg, który wykonuję swoim pacjentom, aby poprawić owal twarzy, unieść podbródek oraz policzki. 

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.