fbpx

Modelowanie owalu twarzy – bez bólu – technologia HI-FU

Autor Magdalena Błaszczak
Sonoqueen-Modelowanie-owalu-twarzy-technologia-HI-FU

Sprzęt oparty na technologii Hi-Fu (High Intensity Focused Ultrasound) daje świetny efekt liftingu w obrębie twarzy. To najczęstszy zabieg, który wykonuję swoim pacjentom, aby poprawić owal twarzy, unieść podbródek oraz policzki. 

Dr-Anna-Okruszko-dermatolog-lekarz-medycyny-estetycznej

Dr Anna Okruszko, ekspert Sonoqueen, o modelowaniu owalu twarzy technologią HI-FU

Dermatolog, lekarz medycyny estetycznej

Modelowanie owalu twarzy – jak działa technologia HI-FU?

Zaletą lasera, którego używam jest głowica, która działa punktowo i ma wąski aplikator. To pozwala również na precyzyjną pracę na powiekach oraz na górnej wardze. Laser wyposażony jest w komplet specjalnych kartridży. Te umożliwiają  precyzyjne działanie na różnych głębokościach tkanki – od 2.0 mm do 4.5 mm na twarzy. Technologia ta to sfokusowane ultradźwięki o wysokiej częstotliwości. Powodują one bezinwazyjny, niechirurgiczny lifting twarzy i ciała. Skoncentrowana wiązka fali ultradźwiękowej pozwala dotrzeć do trzech warstw – skóry właściwej, tkanki tłuszczowej i powięzi mięśniowej (SMAS). Wywołuje w ten sposób punkty termicznej koagulacji. Rozpoczyna to proces kolagenogenezy, regeneracji zwiotczałych włókien kolagenowych i obkurczenia tkanek.
 

Modelowanie owalu twarzy – efekty zabiegu HI-FU

Zabieg daje efekt wielowymiarowego ujędrnienia. Dzięki temu uzyskujemy spektakularny i trwały efekt napięcia, aktywowany w głębokiej warstwie skóry. Seria zabiegowa wynosi od 1 do 3 zabiegów w odstępach co 3-4 miesiące. Pierwsze efekty widoczne są bezpośrednio po zabiegu. Jednak pełnym efektem niechirurgicznego liftingu pacjent może cieszyć się już po trzech miesiącach. U swoich pacjentek zabieg wykonuje najczęściej co pół roku.
 

Czy zabieg HI-FU jest bolesny i wymaga rekonwalescencji?

Nie jest on bolesny i nie powoduje żadnych śladów. Po wyjściu z gabinetu lekarskiego można od razu wrócić do codziennych obowiązków. Uważam, że HI-FU doskonale uzupełnia inne procedury odmładzające, np. poprawianie geometrii twarzy kwasem hialuronowym.
CZYTAJ TAKŻE
Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.