fbpx

Brzuch po ciąży – zabieg RFAL – szybki sposób na doprowadzenie go do porządku

Autor Magdalena Błaszczak
RFAL
Dr Bartłomiej Sobolewski

dr Bartłomiej Sobolewski o zabiegu RFAL na brzuch po ciąży

Lekarz medycyny estetycznej, członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, Laboratorium Piękna

RFAL – co to jest?

RFAL (Radiofrequency-Assisted Lipoplasty) to rodzaj liposukcji wspomaganej prądem RF. Zabieg można wykonać na dowolną partię ciała i twarzy. Nie powoduje powstawania blizn. 

RFAL – jak wygląda zabieg ujędrniania brzucha po ciąży?

Trwa bardzo krótko. Zabieg na powierzchni 25x25cm wykonuje się przez około 10min. Dla porównania –  w liposukcji LAL około godzinę. W trakcie zabiegu nie powstają blizny, ponieważ średnica aplikatorów podskórnych wynosi od 5mm do 0,9mm. Prąd o częstotliwości radiowej przepływa poprzez tkanki znajdujące się pomiędzy elektrodami. Koaguluje podskórną tkankę tłuszczową oraz podgrzewa skórę właściwą. Całe ciepło skierowane jest w kierunku powierzchni skóry. Duża ilość ciepła wydzielająca się wokół elektrody podskórnej, koaguluje nie tylko tkankę tłuszczową, ale i powięź. W trakcie zabiegu skóra jest podgrzewana do 40 stopni C, dochodzi w niej do stymulacji włókien kolagenowych i następuje wyraźny efekt ujędrnienia. To doskonały sposób na ujędrnienie i odtłuszczenie pomarszczonego brzucha po ciąży.

RFAL – na brzuch po ciąży – dlaczego metoda jest tak skuteczna?

Obkurczanie skóry jest najlepsze spośród wszystkich metod liposukcji. Jest aż sześciokrotnie większe niż w SAL (liposukcja klasyczna SAL  – ang. suction-assisted liposuction) i dwukrotnie większe niż w LAL (liposukcja laserowa). Skóra jest obkurczona aż o 60 %. Dodatkowo ffekt długoterminowy jest bardzo dobry, a powierzchnia skóry jest jednorodna. Efekty zabiegu liczy się w latach (od 10 do 15 lat).

Opis zabiegu RFAL

Pierwszy etap zabiegu polega na  zaplanowaniu w jakich obszarach go wykonamy.  Lekarz wykonuje specjalne oznaczenia obszarów, które będą poddane liposukcjii. Następnie w te obszary podaje się środek znieczulający. Zawiera on dodatek substancji, która obkurcza naczynia krwionośne i zapobiega powstawaniu siniaków.  Efekt znieczulenia utrzymuje się do 4 godzin. 
Drugi etap zabiegu polega na wprowadzeniu głowicy roboczej pod skórę w obszarze zabiegowym i adekwatną aplikację energii RF. 
W trzecim etapie w obszarze wykonuje się liposukcję strzykawkową, aby odessać rozpuszczoną tkankę tłuszczową. Na sam koniec zakłada się opatrunki. Odsysane okolice wymagają noszenia przez trzy tygodnie odpowiedniego ubranka uciskowego.

Zostaw komentarz

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.
CZYTAJ TAKŻE

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą.Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.