fbpx

Skuteczne zabiegi wyszczuplające – połączenie lipolizy z falą akustyczną

Autor Magdalena Błaszczak
lipoliza-fala-akustyczna
dr-cezary-pszenny

Dr n. med. Cezary Pszenny o skutecznych zabiegach wyszczuplających

Lekarz medycyny estetycznej, specjalista chirurg, flebolog. 

Zabieg wyszczuplający: Fala akustyczna

Jest jedną z najbardziej skutecznych metod redukcji łagodnego i zaawansowanego cellulitu. Pomaga też w usunięciu zbitej tkanki tłuszczowej.
Stymuluje naturalne procesy zachodzące w organizmie. Pierwotnie była stosowana do kruszenia kamieni nerkowych. Obecnie nadal wykorzystuje się ją głównie do leczenia bólu i w medycynie sportowej. W medycynie estetycznej, aby uniknąć uszkodzeń skóry, stosuje się jednak mniejsze dawki fal. Mimo wszystko charakteryzują się one wysoką różnicą ciśnienia w stosunku do ciśnienia otoczenia.
 

Jak wygląda zabieg z użyciem fali akustycznej?

Energia fali pobudza mechanicznie tkanki, przyspiesza metabolizm komórkowy oraz powoduje powstawanie nowych naczyń krwionośnych. Produkty przemiany materii wydalane są z organizmu przez naturalne procesy metaboliczne. Zabieg jest też świetnym rozwiązaniem profilaktycznym, ponieważ doskonale chroni tkankę, przed pojawieniem się tzw. „skórki pomarańczy”. Jest przyjemny i dość krótki (trwa ok. 10-12 minut). Działa najskuteczniej gdy jest wykonywany co 2 tygodnie. Aby znacznie zmniejszyć widoczność cellulitu i wysmuklić ciało, należy wykonać 6 – 8 sesji.

Zabieg wyszczuplający: lipoliza iniekcyjna

Zabieg z użyciem fali akustycznej warto połączyć z lipolizą iniekcyjną. Wówczas zwiększa się ich skuteczność. Preparat lipolityczny podaje się tuż przed zabiegiem falą akustyczną. Powoduje ona wtedy skuteczniejsze wnikanie w komórkę tłuszczową preparatu lipolitycznego i nasilenie procesów rozpuszczania. Co ciekawe, fala pozwala zmniejszyć późniejszy lokalny dyskomfort wynikający z zabiegu lipolizy. Przekłada się to na większą skuteczność i lepsze efekty wizualne na skórze.

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
I BĄDŹ NA BIEŻĄCO

CZYTAJ TAKŻE

Wyszczuplający masaż – czy masaż mikropęcherzykowy naprawdę działa?

Urządzenie wykorzystujące masaż próżniowy mam w swojej klinice od 10 lat. W tym roku zaczęliśmy wykorzystywać jego najnowszą generację, która łączy działanie masażu podciśnieniowego z działaniem światła LED 650nm i lasera diodowego 915 nm. Masaż mikropęcherzykowy zastosowany w nowym urządzeniu jest bardziej precyzyjny i mocniej oddziałuje na skórę i tkanki niżej położone (tkanka tłuszczowa, mięśnie, powięzie). Nie rozciąga przy tym skóry.

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.