fbpx

Wyszczuplający masaż – czy masaż mikropęcherzykowy naprawdę działa?

Autor Magdalena Błaszczak
wyszczuplajacy-masaz-mikropecherzykowy-Iconne-Med

Dr Oksana Zarewycz-Skórka, ekspert Icoon Laser Med 2 o wyszczuplającym masażu mikropęcherzykowym

Specjalista dermatolog i lekarz medycyny estetycznej.

Wyszczuplający masaż Icoone Laser Med 2 – czy masaż mikropęcherzykowy naprawdę działa?

Urządzenie wykorzystujące masaż próżniowy mam w swojej klinice od 10 lat. W tym roku zaczęliśmy wykorzystywać jego najnowszą generację, która łączy działanie masażu podciśnieniowego z działaniem światła LED 650nm i lasera diodowego 915 nm. Masaż mikropęcherzykowy zastosowany w nowym urządzeniu jest bardziej precyzyjny i mocniej oddziałuje na skórę i tkanki niżej położone (tkanka tłuszczowa, mięśnie, powięzie). Nie rozciąga przy tym skóry.
 

Jak działa wyszczuplający masaż mikropęcherzykowy?

Jego celem jest:
 • udrożnienie krążenia limfy w całym organizmie,
 • pobudzenie mikrokrążenia krwi,
 • stymulacja fibroblastów do syntezy kolagenu i elastyny,
 • dodatkowo wykorzystane działanie lasera diodowego powoduje rozbijanie lipidów w komórkach tłuszczowych (adipocytach) poprzez podwyższenie ich temperatury. Przyspiesza procesy lipolizy, a w efekcie prowadzi do redukcji tkanki tłuszczowej.
 • światło LED o długości fali 650 nm ma działanie przeciwzapalne. To zwiększa przepuszczalność błony komórkowej adipocytów, co umożliwia odprowadzenie uwolnionego tłuszczu do układu limfatycznego.
 • światło LED stymuluje też fibroblasty do produkcji nowych włókien podporowych skóry.
Połączenie tych trzech mocy powoduje większą precyzję zabiegów. Dzięki temu możemy dotrzeć do głęboko zlokalizowanych problemów takich jak np. złogów tłuszczu, obrzęków limfatycznych.
 

Wyszczuplający masaż mikropęcherzykowy – efekty

Efekty lecznicze są widoczne już po pierwszych zabiegach. Skóra jest lepiej napięta, ciało wygląda smuklej, jest pozbawione obrzęków. Są one idealne dla kobiet i mężczyzn. To nie tylko modelowanie sylwetki! To znacznie więcej! Według mnie – to styl życia, tak jak fitness. Cechą wspólną dla wszystkich zabiegów jest chęć uzyskania efektów estetycznych oraz poprawa witalności całego organizmu poprzez skuteczne i nieinwazyjne rozwiązania. Zabiegi są niebolesne, nie wymagają specjalnego przygotowania.
 

Masaż mikropęcherzykowy – wskazania:

Technologia ta ma jeszcze więcej wskazań zarówno estetycznych jak i medycznych.
Do najważniejszych z nich należą:
 • utrata jędrności skóry w obrębie twarzy, szyi, dekoltu, biustu i innych okolic ciała,
 • cellulit,
 • nadwaga, miejscowa otyłość (oponki brzuszne, fałdy tłuszczu na biodrach, plecach, podwójny podbródek),
 • obrzęki limfatyczne: w okolicach oczu, kończyn, obrzęki po operacjach takich jak rak piersi lub po liposukcji,
 • blizny pooperacyjne i pooparzeniowe, szczególnie u dzieci, które nie kwalifikują się do zabiegów chirurgicznych,
 • bóle mięśni, pleców i karku, spowodowane nieprawidłową postawą ciała, przeciążeniem pracą lub wysiłkiem sportowym,
 • przygotowanie ciała do ciąży oraz okresie po ciąży,
 • intensywny tryb życia, przewlekły stres.
Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.