fbpx

Stabilizowany kwas hialuronowy – lepsza jakość skóry bez dodawania jej objętości

Autor Magdalena Błaszczak
Stabilizowany-kwas-hialuronowy-portal

Iniekcje z wykorzystaniem stabilizowanego kwasu hialuronowego wykorzystuje się w celu poprawy jakości skóry. Taki kwas stymuluje fibroblasty do produkcji białek strukturalnych skóry, czyli kolagenu i elastyny, poprzez oddziaływanie mechaniczne na błony komórkowe. Prosty zabieg iniekcji kwasem stabilizowanym przekłada się na wygładzenie i napięcie skóry

Dr-hab-n-med-Joanna-Czuwara

Dr hab. n. med. Joanna Czuwara o stabilizowanym kwasie hialuronowym

Specjalista dermatolog, dermatopatolog certyfikowany egzaminem europejskim. Adiunkt w Klinice Dermatologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Stabilizowany kwas hialuronowy – właściwości:

 • Umożliwia utrzymanie splątanej sieci kwasu hialuronowego z pomocą niewielkiej liczby syntetycznych mostków, tzw. cross-links. Ta minimalna modyfikacja zapewnia dłuższy czas utrzymywania się produktu w skórze właściwej.
 • Ma najniższą liczbę wiązań chemicznych, mniejszą niż 1 %.
 • Może wykorzystywać dwie różne wielkości cząsteczek, dwie siły rewitalizacyjne.
 • Poprawia jakość skóry bez nadania jej objętości.
 • Jest higroskopijny. 

Stabilizowany kwas hialuronowy – działanie:

 • Wiąże wodę i tworzy „rezerwuar wodny” w skórze, zapewniając jej głębokie nawilżenie a komórkom odpowiednie środowisko dla utrzymania procesów życiowych.
 • Można go stosować oddzielnie lub w połączeniu z wypełniaczami, laserami lub peelingami.
 • Jest przeznaczony do wszystkich typów skóry i wielu obszarów ciała (m.in. dekoltu, szyi, grzbietów rąk).
 • Nie zaleca się go podawać na dolną i górną powiekę oka.
 • Stymuluje fibroblasty do syntezy kolagenu typu I, poprawia elastyczność skóry i jej nawilżenie.
 • Dla uzyskania widocznego efektu napiętej i gładkiej skóry, zaleca się trzy zabiegi, w miesięcznych odstępach czasu.

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
I BĄDŹ NA BIEŻĄCO

CZYTAJ TAKŻE

Co to jest syndrom przepełnionej twarzy „FOS”?

FOS to nazwa pochodząca od angielskiego określenia „Facial Overfilled Syndrome”. Doskonałym przykładem jest Molly-Mae Hague, która ma 22 lata, a mimo młodego wieku ma na swoim koncie wiele urodowych wpadek. 

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.