fbpx

Scrotox – botoks jąder – przebieg zabiegu, cena, efekty

Autor Magdalena Błaszczak
Scrotox-botoks-jader

Dr Michał Janiszewski o zabiegu Scrotox

specjalista urolog z Kliniki Pawlikowski

Scrotox – co to za zabieg?

Scrotox to podanie botoksu w skórę moszny. Nazwa zabiegu pochodzi od połączenia łacińskiego słowa „scrotum” (moszna) z botoksem.

Scrotox – przebieg zabiegu

Cała procedura jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym. Lekarz nanosi niewielką ilość kremu znieczulającego na skórę jąder. Następnie ostrzykuje ją. Wykonuje około 20 nakłuć. Ilość wstrzykniętej toksyny botulinowej jest zawsze  dobierana indywidualnie, w zależności od stanu skóry. Zabieg jest bezbolesny. Trwa około 15-20 minut. Na całkowity efekt trzeba poczekać około 2 tygodnie. U większości mężczyzn wystarcza jeden zabieg, by uzyskać zaplanowany efekt wygładzenia moszny czy ograniczenia jej potliwości. Jeśli jest taka potrzeba, po upływie 2 tygodni można podać dodatkową dawkę botoksu. Efekty utrzymują się 4-6 miesięcy (podobnie jak w przypadku toksyny botulinowej stosowanej w okolicę czoła).

Scrotox – efekty zabiegu

 • Głównym efektem zabiegu jest poprawa estetyki miejsc intymnych, kształtu moszny.
 • Botulina powoduje relaksację (rozluźnienie) mięśni moszny. Dzięki działaniu toksyny botulinowej można uzyskać zmniejszenie marszczenia, wygładzenie, odmłodzenie tej części ciała.
 • Jądra stają się lepiej wyeksponowane, bardziej mobilne w obrębie moszny i optycznie powiększone.
 • Zniwelowany jest efekt podciągania jąder ku górze. Stają się one wyraźnie odgraniczone od penisa.
 • Zdaniem niektórych mężczyzn to, że w trakcie współżycia jądra bardziej się kołyszą, uderzając o ciało, wzmaga doznania seksualne u obojga.
 • Jednym ze skutków działania botoksu jest zmniejszenie potliwości moszny . Ten efekt zabiegu o nazwie Scrotox docenią zapewne wszyscy sportowcy, zwłaszcza biegacze czy rowerzyści.
 • Botoks blokuje przesyłanie impulsów nerwowych (połączenia nerwowo-mięśniowe). W związku z tym działa nie tylko rozluźniająco, ale i miejscowo przeciwbólowo. Ma to znaczenie w przypadku tych mężczyzn, którym wisząca moszna utrudnia współżycie lub zmniejsza jakość doznań seksualnych.
 • Botoks jąder stosuje się również w leczeniu bólu moszny, np. w przypadku żylaków powrózka nasiennego, kiedy zabieg chirurgicznego leczenia nie przyniósł rezultatów. Scrotox pomaga złagodzić ból spowodowany stanem zapalnym.

Botoks jąder – wskazania po zabiegu

 • Tuż po zabiegu należy unikać sauny, łaźni parowych, krioterapii, ekspozycji na słońce. Chodzi tu o wahania temperatury i zwiększenie ukrwienia. Ma to wpływ na działanie botoksu w pierwszych godzinach od podania.
 • Z tego samego powodu należy zrezygnować tego dnia z aktywności fizycznej oraz spożywania alkoholu.
 • Może wystąpić miejscowy obrzęk okolicy zabiegowej. W dniu zabiegu lepiej unikać czynności, które zwiększałyby ryzyko zainfekowania miejsc iniekcji (dotykanie, pocieranie, współżycie).

Ile kosztuje botoks jąder?

Zabieg ostrzyknięcia moszny toksyną botulinową to koszt ok. 2500 zł.

Przeciwwskazania do zabiegu Scrotox:

 • opryszczka w miejscu wykonywania ostrzyknięć, 
 • zmiany skórne, 
 • zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, 
 • nowotwory.
CZYTAJ TAKŻE

Czy zabieg powiększenia penisa może powodować zaburzenia erekcji?

Dr n. med. Agnieszka Nalewczyńska o zabiegu powiększania penisa

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.