fbpx

Czy zabieg powiększenia penisa może powodować zaburzenia erekcji?

Autor Magdalena Błaszczak
Czy zabieg powiększenia członka może powodować zaburzenia erekcji?
dr n. med. Agnieszka Nalewczyńska,

Dr n. med. Agnieszka Nalewczyńska o zabiegu powiększania penisa

Ginekolożka, lekarka medycyny estetycznej

Dla kogo przeznaczony jest ten zabieg?

Przede wszystkim dla panów, którzy mają patologicznie małą długość prącia, czyli mikropenisa. Istnieją mężczyźni, którzy posiadają ten narząd o długości zaledwie 4-5 cm. Jest to dla nich duży problem. Badania wskazują, że średnia długość prącia wynosi ok. 12,9 cm do 15 cm, a obwód 12,6 cm (10,7 cm do 19,1 cm). Oczywiście jeżeli pacjent chciałby powiększyć członka, o normalnych rozmiarach, również możemy spełnić tą potrzebę.

Jaką metodą można wydłużyć penisa?

Urolodzy plastyczni wykonują operację, która relaksuje więzadła. Przez to penis wydaje się dłuższy. U panów z dużą nadwagą lub otyłością można również usunąć tkankę tłuszczową ze wzgórka łonowego. To optycznie spowoduje odsłonięcie kilku centymetrów prącia, które były do tej pory zagłębione w fałdach tkanki tłuszczowej. Wówczas członek wydaje się dłuższy.

Czy wydłużenie członka może zakłócać wzwód?

Tak, jeśli zabieg polega na przecięciu więzadła wieszadłowego. Jest ono odpowiedzialne za stabilność narządu podczas wzwodu i stosunku płciowego.  Niestabilność po operacji często utrudnia lub nawet uniemożliwia stosunek płciowy. Dlatego zabieg ten wykonywany jest w sytuacjach skrajnych, kiedy mamy do czynienia z mikropenisem. 

Jaką metodą można pogrubić penisa?

Pogrubienie jego obwodu, jest obecnie najczęściej wykonywanym zabiegiem estetycznym. Zabieg ten można wykonać za pomocą kwasu hialuronowego lub tłuszczu własnego pacjenta. W rezultacie, choć penis nie zyskuje na długości, wydaje się bardziej masywny. Cała procedura trwa zaledwie 20-30 minut. Jest bezbolesna, przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym. Kwas hialuronowy używany w trakcie zabiegu ma odpowiednie właściwości, które są zbliżone do tkanek sąsiadujących. Ma również rejestrację do plastyki narządów płciowych w krajach Unii Europejskiej. Drugą metodą powiększania obwodu członka jest wypełnienie tkanki podskórnej tłuszczem własnym pacjenta. W pierwszym etapie lekarz pobiera tłuszcz. Najczęściej z okolic brzucha i boków, czasem ze wzgórka łonowego. Następnie tłuszcz jest odpowiednio preparowany, przygotowany i podany dookoła trzonu prącia. Druga opcja zabiegu jest bardziej trwała, ale obarczona większym ryzykiem powikłań oraz możliwością „nieprzyjęcia” się tłuszczu.

Czy zabieg pogrubienia członka może powodować problemy z erekcją?

Nie, nie ma z tym żadnego związku. Wręcz przeciwnie – efekt  może dodawać mężczyźnie pewności siebie i w ten sposób przyspieszać wzwód. Jedynym minusem mogą być (choć nie muszą), pewne nierówności na członku, widoczne podczas wzwodu.

W jaki sposób należy postępować po zabiegach wydłużania i pogrubiania członka?

Po obu procedurach pacjent musi stosować się do zaleceń lekarskich. Należy przyjmować przez tydzień lek zapobiegający możliwości infekcji oraz wykonywać masaże prącia. Przez kolejne 3-4 tygodnie trzeba powstrzymać się od aktywności seksualnej. 

CZYTAJ TAKŻE

Osocze bogatopłytkowe – więcej przyjemności dla Niej i dla Niego

Osocze bogatopłytkowe znajduje coraz większe i szersze zastosowanie w różnych dziedzinach medycyny. Pomaga również intensyfikować orgazm u kobiet oraz pobudzić erekcję u mężczyzn.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.