fbpx

Rozpuszczanie ust – kiedy warto wykonać zabieg hialuronidazy?

Autor Magdalena Błaszczak
rozposzczanie-ust-zabieg-hialuronidazy

Rozpuszczanie ust – powód nr.1: powikłania po zabiegu

Oczywiście najpoważniejszym powikłaniem jest martwica po podaniu kwasu hialuronowego. Na szczęście dochodzi do tego bardzo rzadko. Dlatego tak ważne, aby przez kilka pierwszych minut po iniekcji  obserwować tę okolicę. Kluczowa jest bardzo szybka reakcja, gdy osoba poddana zabiegowi nie ma jeszcze żadnych dolegliwości. W przypadku pierwszych kilku minut, gdy zagraża martwica, nie czuć bólu. Zmienia się jednak kolor w okolicach podawania preparatu. To wskazówka, że coś jest nie tak. W przypadku takiego ryzyka należy od razu podać hialuronidazę. Liczy się każda minuta, a im dłużej się czeka, tym gorzej. 

Rozpuszczanie ust – powód nr.2: nierówności i grudki 

Czasem są widoczne (nie zawsze), łatwo je wyczuć palcami. To oznaka, że kwas źle się rozprowadził. Może to być wynik nieodpowiedniego masażu lub jego braku, albo nierówno rozprowadzonego preparatu. Czasem grudki wynikają po prostu z indywidualnych predyspozycji pacjenta. Przed podaniem hialuronidazy można je próbować rozmasować lub wycisnąć. 

Rozpuszczanie ust – powód nr.3: migracja preparatu poza czerwień wargową

Najczęściej jest on spowodowany niewłaściwą techniką  –  gdy osoba wykonująca zabieg podaje wypełniacz za wysoko. To powoduje nieestetyczny efekt tzw. „kaczego dziobu”, ponieważ wypełniacz znajduje się poza czerwienią wargową. Warto wiedzieć, że migracja preparatu może pojawić się nie tylko bezpośrednio po zabiegu, ale też kilka dni później. 

Rozpuszczanie ust – powód nr.4: niezadowalający efekt

Zdarza się, że nowy kształt ust nie pasuje do twarzy lub są one nierówne. Ta pierwsza sytuacja ma miejsce gdy ktoś np. wzoruje się na ustach innej osoby i na zabieg powiększania przychodzi ze zdjęciem. Usta powinny być zawsze indywidulnie dopasowane do twarzy danej osoby.  Zabieg rozpuszczania ust może też być spowodowany też tym, że usta są zbyt duże. Warto pamiętać, że opuchlizna po powiększaniu ust może utrzymywać się nawet do 14 dni. Dlatego finalny efekt może być widoczny dopiero po dwóch tygodniach. 

CZYTAJ TAKŻE

Hialuronidaza w medycynie estetycznej – zastosowanie, zagrożenia, postępowanie

Hialuronidaza jest enzymem, który katalizuje degradację kwasu hialuronowego. U każdego człowieka endogenny kwas hialuronowy znajduje się w przestrzeni pozakomórkowej. Przez cały czas jest zarówno produkowany, jak i niszczony.

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.