fbpx

Powiększanie piersi tłuszczem – czy warto?

Autor Magdalena Błaszczak
powiekszanie-piersi-tluszczem

Lipotransfer polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z wcześniej wybranej okolicy ciała (między innymi brzucha, boków czy ud), a następnie po specjalnym oczyszczeniu oraz przygotowaniu tkanki, podaniu jej w innej lokalizacji – w tym przypadku w piersi. W odróżnieniu od innych metod „materiał”, którego używamy jest w pełni naturalny, co zapewnia nam dodatkowe bezpieczeństwo zabiegowe. Podana tkanka tłuszczowa na stałe implantuje się w ciele pacjentki, jedynie około 30% komórek tłuszczowych ulega reabsorbcji.

lek-konrad-kedzia

dr n. med. Konrad Kędzia o powiększaniu piersi tłuszczem

lekarz medycyny estetycznej

Zabieg lipotransferu

Podobnie jak zabieg z użyciem kwasu hialuronowego, zabieg lipotransferu nie wymaga wielu przygotowań. W tym przypadku zalecane jest wykonanie badania USG piersi oraz dodatkowo badań laboratoryjnych w celu oceny miedzy innymi poziomu czerwonych krwinek, czy parametrów krzepnięcia krwi. 

Kwalifikacja do zabiegu 

Lipotransfer przeznaczony jest dla kobiet, które nie są przekonane do klasycznego zabiegu chirurgicznego z użyciem implantów, jednak zależy im na znacznym powiększeniu piersi, utrzymując przy tym maksymalnie naturalny efekt. Zabieg ten daje nam możliwość korygowania oraz leczenia nawet najdrobniejszych niedoskonałości. Asymetria, ubytki tkanki tłuszczowej, utrata młodzieńczej jędrności czy zaciągnięte blizny, stanowią jedynie część problemów, z którymi przeszczep tkanki tłuszczowej radzi sobie bez problemów. Warto przy tym dodać, iż tkanka tłuszczowa zawiera duże ilości komórek macierzystych, które biorą udział w procesie regeneracji i powodują dodatkową rewitalizację piersi. 

Jak wygląda zabieg powiększania piersi tłuszczem?

  • W celu przeprowadzenia zabiegu wybiera się miejsce, z którego pobierze się tkankę tłuszczową. Najczęściej jest to okolica brzucha oraz ud.
  • Nieodłącznym elementem zabiegów z użyciem własnej tkanki tłuszczowej jest endermologia. Okolicę, z której zostanie pobrana tkanka należy poddać 3-4 masażom endermologii, co sprzyja mniejszym dolegliwościom bólowym podczas zabiegu, ale przede wszystkim poprawia jakość komórek tłuszczowych. Dzięki temu tłuszcz łatwiej się implantuje i w mniejszej ilości ulega reabsorbcji.
  • Tkanka tłuszczowa zostaje specjalistycznie przygotowana, co umożliwia nam jej przeszczepienie w piersi. Dokładną lokalizację podania oraz ilość podawanego tłuszczu określamy przy wcześniejszej rozmowie z pacjentką w celu maksymalizacji pozabiegowego zadowolenia z zabiegu.

Bezpieczeństwo zabiegów

Powikłania, takie jak: obrzęk, zasinienie czy krwiak, zanikają w przeciągu kilkunastu dni od zabiegu. Dzięki niewielkiemu rozmiarowi portów, którymi wprowadza się tkankę w ciało, maleje ryzyko pojawienia się niechcianych blizn pozabiegowych. 

Jaka jest przewaga powiększania piersi tłuszczem nad powiększaniem ich za pomocą kwasu hialuronowego?

  • W przypadku lipotransferu, z uwagi na autologiczny materiał, niweluje się ryzyko wystąpienia alergii czy odrzucenia preparatu.
  • W przeciwieństwie do zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego efekt pozostaje na stałe, a zaimplantowana tkanka tłuszczowa zachowuje się jak „normalna” tkanka tłuszczowa, która była z pacjentem od zawsze.
  • Nie można również zapomnieć o fakcie, że wykonując zabieg lipotransferu mamy możliwość wykonania szerszej liposukcji miejsca, z którego pobieramy tkankę tłuszczową oraz dodatkowego modelowania sylwetki. Dzięki temu zabieg powiększania piersi można bez trudu połączyć ze zwężeniem talii czy redukcją rozmiaru ud.

Wnioski

Zabiegi lipotransferu jest świetną alternatywą dla klasycznych zabiegów chirurgicznych. Stworzony jest dla kobiet, które cenią sobie bezpieczeństwo oraz naturalny efekt. Umożliwia nie tylko powiększenie piersi, ale również korektę przeszkadzających kobiecie nawet najmniejszych mankamentów.  Oczywiście nie można zapomnieć o tym, iż każda pacjentka powinna spotkać się ze specjalistą w danej dziedzinie, który dobierze najlepszą metodę leczenia. Każdy przypadek kliniczny różni się od siebie, dlatego odpowiednia kwalifikacja maksymalizuje efekt, bezpieczeństwo, a co za tym idzie, także zadowolenie pacjentki z wykonanego zabiegu.

Jakie są nietypowe zastosowania toksyny botulinowej?

Toksyna botulinowa typu A zwana potocznie botoksem pojawiła się w medycynie w latach 70-tych. Jest to neurotoksyna, którą pozyskuje się z wyizolowanych oczyszczonych beztlenowych bakterii Clostridium botulinum. W nadmiernych dawkach substancja ta może być silnie trująca dla organizmu człowieka…

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.