fbpx

Modelowanie ust przez dr Martę Roth (GALERIA ZDJĘĆ)

Autor Magdalena Błaszczak
modelowanie-ust

Dr Marta Roth

Dyplomowany lekarz medycyny estetycznej

Jednym z najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej jest  modelowanie ust. Nic dziwnego, w końcu to one w dużej mierze decydują o wyglądzie całej twarzy. Pełne i symetryczne usta dodają twarzy uroku. Nie wszyscy jednak z natury są właścicielami proporcjonalnych warg, które bywają asymetryczne lub zbyt wąskie. Co więcej, nawet osoby mające naturalnie ładne usta z czasem zaczną zauważać utratę ich objętości i jędrności.

W jaki sposób usta zmieniają się z czasem?

Kontur warg zaczyna się rozmywać, kolor blednąć, usta ulegają odwodnieniu, a skóra na i wokół nich staje się wysuszona i cienka. Kąty ust zaczynają opadać, nadając twarzy smutny wyraz, zaś wokół warg pojawiają się zmarszczki.
I tu właśnie jest miejsce dla kwasu hialuronowego, który z pomocą odpowiedniej techniki i ręki doświadczonego lekarza jest w stanie poradzić sobie z większością wymienionych problemów. Efekt, który możemy uzyskać po zabiegu, zależy również od typu zastosowanego wypełniacza. O tym, jaki preparat najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku, powinien zdecydować lekarz. 

Co warto ustalić przed zabiegiem modelowania ust?

Na konsultacji przed zabiegiem warto porozmawiać z lekarzem i wspólnie zastanowić się, jakie efekty będą dla nas satysfakcjonujące i na ile osiągnięcie wymarzonego celu jest realne. A możliwości jest wiele, bo jak już ustaliliśmy, zabieg modelowania ust nie ogranicza się tylko do ich powiększenia.

W ramach zabiegu modelowania ust można:

  • zmienić kształt i wielkość ust,
  • unieść kąciki,
  • wyrównać asymetrię,
  • przywrócić kolor,
  • podkreślić kontur ust i zaznaczyć łuk Kupidyna,
  • zlikwidować zmarszczki na ustach i wokół nich,
  • nawilżyć i ujędrnić wargi.

Zabieg sprawdzi się również u osób z rozszczepem wargi czy innego typu deformacjami w obrębie ust oraz ich okolicy.

CZYTAJ TAKŻE

Co to jest syndrom przepełnionej twarzy „FOS”?

FOS to nazwa pochodząca od angielskiego określenia „Facial Overfilled Syndrome”. Doskonałym przykładem jest Molly-Mae Hague, która ma 22 lata, a mimo młodego wieku ma na swoim koncie wiele urodowych wpadek. 

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.