fbpx

Wyszczuplenie podbródka już po jednym zabiegu! Technologia multifali

Autor Magdalena Błaszczak
Wyszczuplenie-podbrodka-technologia-multifali
dr Marta Roth

Dr Marta Roth o wyszczuplaniu podbródka technologią multifali

Dyplomowany lekarz medycyny estetycznej

Wyszczuplenie podbródka – technologia multifali – dlaczego jest skuteczna?

Zabieg z wykorzystaniem tej technologii jest jednym z najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych zabiegów termicznych w medycynie estetycznej. Efekt terapeutyczny uzyskuje się dzięki nagrzewaniu tkanek za pomocą kilku różnych częstotliwości fal elektromagnetycznych. Działają one jednoczasowo na różnych poziomach skóry właściwej i tkanki podskórnej. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie efektu liftingu i redukcji tkanki tłuszczowej podczas jednego zabiegu.
 

Technologia multifali – jak działa na skórę?

Odpowiednio duża ilość kolagenu gwarantuje jędrność skóry. Z wiekiem poszczególne jego włókna ulegają uszkodzeniu i fragmentacji. Dorosły człowiek co roku traci około 1% zawartości kolagenu w skórze właściwej. W wyniku podgrzania skóry przez urządzenie wykorzystujące multifalę, włókna kolagenowe ulegają skróceniu. Dają klinicznie zauważalne napięcie skóry tuż po zabiegu. Następnie rozpoczyna się złożony proces remodelingu skóry właściwej z indukcją neokolagenezy. Ten trwa kilka tygodni lub kilka miesięcy, w przypadku głębszego podgrzania skóry.
 

Technologia multifali – jak niszczy tłuszcz?

  • W tkance tłuszczowej, wytworzone przez multifalę ciepło, zapoczątkowuje proces selektywnej termolipolizy.
  • Prowadzi on do rozkładu trójglicerydów, zawartych w adipocytach, na wolne kwasy tłuszczowe i glicerol.
  • Te  za sprawą zwiększonego krążenia krwi oraz przyspieszonego metabolizmu zostają usunięte z organizmu.
  • W wyniku zabiegu odprowadzane są również szkodliwe substancje przemiany materii i woda, dzięki czemu dochodzi do zmniejszenia obrzęków.
 

Technologia multifali – dla kogo będzie najlepsza?

Multifala to rozwiązanie dla osób, które chcą w sposób naturalny i bezbolesny poprawić jakość oraz wygląd skóry. Dzięki zabiegom z wykorzystaniem tej technologii można zliftingować skórę, poprawić jej napięcie i elastyczność, zmniejszyć widoczność worków pod oczami, poprawić wygląd owalu twarzy, zredukować ilość tkanki tłuszczowej w okolicy podbródka. Warto również dodać, że mulifala znajduje zastosowanie nie tylko na twarzy, ale również na ciele, a także w ginekologii estetycznej.
 
Brak okresu rekonwalescencji, brak sezonowości, bezpieczeństwo przy maksymalnej skuteczności oraz efekty pojawiające się już bezpośrednio po pierwszym zabiegu, to cechy dzięki którym coraz więcej pacjentów decyduje się na terapię mulifalą.
Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.
CZYTAJ TAKŻE

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.