fbpx

Modelowanie dolnych partii twarzy

Autor Magdalena Błaszczak
dolne

W zabiegach wolumetrycznych twarzy stawia się na naturalność i subtelność efektu. Odwraca się trend nadmiernego wypełniania i „alienizacji” twarzy, tak często widoczny w mediach społecznościowych. Odchodzi się od przesadnego wypełniania kątów żuchwy i kreowania „ kwadratowej” twarzy oraz od nadmiernego wydłużania brody i kształtowania jej w trójkąt.

Lek.med Alicja Przybycin o szkodliwości kwasu hialuronowego

dr n.med. Alicja Przybycin o modelowaniu brody, żuchwy i usuwaniu tzw. chomików

Medycyna estetyczna jest dziedziną która przeżywa swój boom. Wraz z jej rozwojem, zmieniają się możliwości, których dziś jest o niebo więcej niż jeszcze kilka lat temu. Z mieniają się trendy oraz wzrasta świadomość zabiegowa zarówno specjalistów, jak i pacjentów. Dzisiejsza medycyna estetyczna to nie tylko toksyna botulinowa i wypełniacze, ale przede wszystkim kompleksowe działanie anti-aging. Lekarze podchodzą do pacjenta holistycznie i poza planem zabiegowym zwracają również uwagę na rolę zdrowego trybu życia i prawidłową pielęgnację skóry w domu opartą na dobrych jakościowo kosmeceutykach oraz obowiązkowej fotoprotekcji. W gabinecie natomiast zaczyna się od podstaw. W pierwszej kolejności analizuje się proporcje twarzy pacjenta, jakość skóry i tkanek, proponuje zabiegi poprawiające ich napięcie i odżywienie, a dopiero w kolejnym etapie planuje się zaawansowane zabiegi wypełniające i naprawcze. Zdrowa, zadbana i zagęszczona skóra jest często kluczem do sukcesu wolumetrii. W samej wolumetrii z kolei stawia się na naturalność i subtelność efektu, odwracając trend nadmiernego wypełniania i „alienizacji”  twarzy, tak często widoczny m.in w mediach społecznościowych.

Żuchwa, broda i „chomiki”

  •  „Chomiki” czyli opadające policzki zacierające wyraźną linię żuchwy często są pierwszym powodem wizyty w gabinecie lekarza medycyny estetycznej.
  • W przypadku kiedy pacjent ma mocne, dobrze zaznaczone łuki jarzmowe oraz pełne policzki i nie jest wskazane dodawanie objętości w tym rejonie, oceniamy stosunki anatomiczne dolnego piętra twarzy.
  • Wypełniając okolicę kąta żuchwy ku tyłowi, oraz modelując brzeg gałęzi żuchwy oraz brodę możemy pracować nad horyzontalnym napięciem tkanek w tej okolicy.
  • Podobnie jak w przypadku środkowego piętra twarzy, poza wypełniaczami bazującymi na usieciowanym kwasie hialuronowym, doskonale sprawdzi się również kwas polimlekowy który pobudzi produkcję kolagenu, oraz poprawi napięcie skóry.
  • Odchodzi się od przesadnego wypełniania kątów żuchwy i kreowania „ kwadratowej” twarzy oraz od nadmiernego wydłużania brody i kształtowania jej w trójkąt.
  • Obecnie dąży się do uzyskania owalu w kształcie litery V (w projekcji en face), ale efekt ma być delikatny i naturalny.

Jakie są nietypowe zastosowania toksyny botulinowej?

Toksyna botulinowa typu A zwana potocznie botoksem pojawiła się w medycynie w latach 70-tych. Jest to neurotoksyna, którą pozyskuje się z wyizolowanych oczyszczonych beztlenowych bakterii Clostridium botulinum. W nadmiernych dawkach substancja ta może być silnie trująca dla organizmu człowieka…

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.