fbpx

Mikronakłuwanie – zabieg odmładzający

Autor Magdalena Błaszczak
Mikronakłuwanie – zabieg, który omładza

Podążając za trendem na ekologię i naturalność – wielu pacjentów poszukuje zabiegów małoinwazyjnych, które naturalnie poprawią stan skóry i odejmą kilka lat.

Dr Jakub Miszczyk,

Dr Jakub Miszczyk o zabiegu mikronakłuwania

ekspert Skin Pen

Jak wygląda zabieg mikronakłuwania?

Do poprawy stanu skóry wykorzystuje się jedynie własne siły regeneracyjne organizmu, bez wprowadzania jakichkolwiek syntetycznych substancji. Podczas zabiegu tworzą się kontrolowane mikroranki, około 1600 podczas każdej sekundy. 14 igieł wykonanych ze stali chirurgicznej pozostaje idealnie ostrych nawet przez 80 minut. Pozwala to na wykonanie zabiegu nawet na skórę twarzy, szyi, dekoltu i rąk. Specjalne zawory eliminują podciśnienie i zasysanie skóry podczas zabiegu, co minimalizuje ryzyko powstania siniaków. Głębokość nakłuć jest precyzyjnie kontrolowana z dokładnością do 0,25 mm, a automatyczne dostosowanie prędkości eliminuje odczucia szarpania czy ciągnięcia, które są przyczyną dyskomfortu pacjenta przy innych tego typu urządzeniach. Powstałe mikrouszkodzenia zamykają się w ciągu 18 godzin, ale skóra po zabiegu dalej pracuje. Powstają nowe naczynia krwionośne, mnożą się fibroblasty, później rozpoczyna się produkcja nowego kolagenu. Stymulacja wywołana zabiegiem jest długotrwała, skóra ulega przebudowie jeszcze przez 6 miesięcy. Skutkiem remodelingu jest spłycenie zmarszczek, poprawa napięcia, zmniejszenie widoczności porów, zniwelowanie drobnych przebarwień i redukcja blizn.

Na co warto zwrócić uwagę wybierając zabieg mikronakłuwania?

Mikronakłuwanie jest znane od dawna, to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu medyczny estetycznej. Ważna jest jednak jakość, precyzja urządzenia i bezpieczeństwo jego stosowania. Urządzenie medyczne do mikroigłowego nakłuwania skóry powinno mieć odpowiednie certyfikaty. Certyfikat FDA czyni je jedynym takim urządzeniem dopuszczonym do użytku w USA. Certyfikacja FDA poprzedzona jest badaniami klinicznymi, takimi samymi jak na przykład w przypadku leków.

Jakie są efekty zabiegu mikronakłuwania?

Dzięki badaniom wiemy, że rezultaty zabiegu są przewidywalne, a efekty pewne. Metoda ta skutecznie walczy z oznakami starzenia, zmarszczkami, bliznami potrądzikowymi i przebarwieniami, a regeneracja skóry po zabiegu następuje szybciej niż w przypadku laserów czy peelingów chemicznych. Dziewięćdziesiąt procent uczestników badań klinicznych poleciłoby tę procedurę rodzinie i przyjaciołom.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.