fbpx

Mężczyźni coraz częściej interesują się zabiegami powiększania ust

Autor Magdalena Błaszczak
powiekszanie-ust-u-mezczyzn-wypelniacze-dla-mezczyzn

Pełne, jędrne usta są oznaką atrakcyjności i młodości, dlatego zabieg wypełniania ust to jedna z najczęściej wykonywanych procedur w gabinetach medycyny estetycznej. Znakomitą większość pacjentów stanowią oczywiście kobiety, ale coraz większe zainteresowanie tym zabiegiem wykazują także mężczyźni. Zwykle jednak rezygnują, obawiając się, że ich usta nabiorą kobiecego charakteru. Czy słusznie?

Powiększanie ust – czy to tylko domena kobiet?

Chociaż wypełniacze na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego mogą być stosowane w różnych obszarach twarzy, najczęściej wykonuje się zabiegi z ich użyciem na ustach. Decydują się na nie kobiety w każdym wieku, bo kształtne i wydatne usta to niewątpliwie atrybut atrakcyjności i młodego wyglądu. Również mężczyzn, którzy mają wąską górną wargę czy w ogóle wąskie usta, coraz częściej interesuje ten zabieg. Jak podaje Aesthetics Journal, w Stanach Zjednoczonych w 2018 roku Amerykańskie Towarzystwo Chirurgii Estetycznej i Plastycznej oszacowało, że odsetek zabiegów powiększających usta wykonywanych u mężczyzn wyniósł około 8%. Portal dodaje również, że największą obawą pacjentów decydujących się na ten zabieg było to, czy ich usta później nie będą wyglądały jak kobiece. „Atrakcyjność wpływa na pozycję społeczną mężczyzn” – wyjaśnia w rozmowie z Aesthetics Journal lekarz medycyny estetycznej dr Jeremy Isaacs. „Sygnalizuje sukces w zakresie zdrowia, sprawności fizycznej, reprodukcji i zatrudnienia, przy czym usta odgrywają tu kluczową rolę” – dodaje ekspert.

Źródło: Aesthetics Journal

Wypełniacze – zabiegi wybierane przez mężczyzn

 Z kolei dr James Olding, również lekarz medycyny estetycznej, wyjaśnia portalowi: „(…) Niektórzy mężczyźni nie są świadomi, że można faktycznie uzyskać subtelne i naturalne efekty zabiegu wypełniania ust. Głównym pragnieniem mężczyzn przychodzących do gabinetów medycyny estetycznej jest uzyskanie efektu mocno zarysowanej dolnej części twarzy, kwadratowej linii żuchwy, mocnego podbródka. Mogą nie zdawać sobie sprawy, jaką ważną i kluczową rolę odgrywają w tym wszystkim usta”.

Znajomość różnic anatomicznych to podstawa

Dr Olding podkreśla, że istotną sprawą w wypełnianiu ust u mężczyzn i kobiet są różnice anatomiczne: „Patrząc z profilu, u kobiet podbródek jest cofnięty w stosunku do dolnej wargi, podczas gdy u mężczyzn często bywa w jednej linii. Mężczyźni również mają zwykle szersze usta, ale węższe wargi, szczególnie górną. Liczą się też proporcje podbródka. Jeśli zabiegowiec nie jest dobrze zorientowany w anatomii, nie będzie w stanie dostosować techniki podania wypełniacza do płci pacjenta”, komentuje specjalista i dodaje, że wtedy rzeczywiście istnieje spore ryzyko, że po zabiegu męskie usta mogą wyglądać jak kobiece.
„Pomocne jest zastosowanie ultrasonograficznego mapowania unaczynienia wargi przed wstrzyknięciem wypełniacza, tak aby zidentyfikować wszelkie potencjalne obszary ryzyka, czyli miejsca, w których znajdują się duże naczynia krwionośne. To pozwala zaplanować punkty iniekcji i zminimalizować ryzyko powikłań. Uważam również, że obserwacja uzębienia jest niezbędna przy każdym zabiegu na ustach. Brakujące lub krzywe zęby przyczynią się do asymetrii warg” – przekonuje dr James Olding.

Wypełnianie ust – tak, ale razem z innymi zabiegami

Eksperci w rozmowie z Aesthetic Journal przekonują, że aby efekt końcowy był właściwy, u mężczyzn zabieg wypełniania ust należy połączyć z wolumetrią podbródka i linii żuchwy: „Z mojego doświadczenia wynika, że u pacjentów nie powinno się podawać wypełniacza tylko w usta. Zwykle robię to równolegle na przykład z podbródkiem i linią szczęki. Jeśli usta stają się bardziej wydatne, podbródek często również potrzebuje tego samego. To pozwala zachować męski profil i mocny kształt dolnej części twarzy. Ważne jest, aby zawsze brać pod uwagę twarz pacjenta jako całość, zamiast skupiać się tylko na jednym konkretnym obszarze”, mówi dr James Olding.

Dr Isaacs wyjaśnia: „Najczęstszym rezultatem, którego oczekują pacjenci płci męskiej, są naturalne, harmonijne i proporcjonalne usta, które wpisują się w anatomiczne uwarunkowania pacjenta, bez nadmiernej przesady i przerysowanego wyglądu. Męskie wargi są generalnie cieńsze, szersze i mniej czerwone, wystarczy spojrzeć na usta George’a Clooneya czy Brada Pitta. Ale są też mężczyźni, na przykład Harry Styles, Ryan Reynolds i Mick Jagger, którzy mają znacznie ciemniejszą czerwień wargową i pełniejsze usta. Zatem wszystko zależy konkretnego przypadku” – mówi.

Źródło: Aesthetics Journal

CZYTAJ TAKŻE

Wolumetria twarzy u mężczyzn – jakie techniki są najlepsze?

Dr Joanna Suseł o wolumetrii twarzy mężczyzn. 

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.