fbpx

Wolumetria twarzy u mężczyzn – jakie techniki są najlepsze?

Autor Magdalena Błaszczak
wolumetria-mezczyzn
Dr Joanna Suseł

Dr Joanna Suseł o wolumetrii twarzy mężczyzn

Specjalista dermatolog, lekarz medycyny estetycznej JM Suseł Clinic

Wolumetria twarzy u mężczyzn – co to jest dziewięciopunktowe konturowanie MD Codes?

Ck1, Ck4, Jw1, Jw2, C1, C2, C5, Jw4 i Jw5 to system kodów, opracowany przez dr Mauricio de Maio. Metodę tą stosuję przy podawaniu kwasu hialuronowego, aby w sposób precyzyjny podkreślić męską urodę. Lekarze, którzy pracują na tych punktach, w wymianie doświadczeń, posługują się już tylko tym tajemniczym szyfrem. Twarz kobiety w tym systemie to zazwyczaj 7 punktów, które trochę się różnią sposobem podania oraz objętościami podawanego preparatu.
 

Wolumetria policzków u mężczyzn – opis techniki

Ck1  – to obszar łuku jarzmowego, gdzie kwas hialuronowy deponujemy na okostną igłą, rozdzielony w 3 punktach po 0,1 ml. U mężczyzn podajemy tę samą objętość co u kobiet, ustawiamy je w linii poziomej, natomiast u pań skośnie.

Ck4 – to punkt, który usytuowany jest poniżej łuku jarzmowego, w tkance podskórnej. Kwas podajemy tu linijnie, kaniulą ze szczególną ostrożnością na obecność ślinianki przyusznej  zlokalizowanej w tym obszarze.
 
Punkt Ck1 i Ck4 służą do podkreślenia oraz uniesienia policzka i  linii żuchwy. Tym samym zmniejszają też widoczność bruzd nosowo-wargowych i linii marionetek.
 
Jw1 – bardzo ważny punkt u mężczyzn. Opracowywany zazwyczaj u panów igłą na okostną w znacznie większych objętościach niż u kobiet. Podajemy nawet 1 ml kwasu hialuronowego o dużej gęstości na stronę, co poszerza twarz, nadając jej bardziej zdecydowany wygląd.
 
Jw2 – dodatkowe opracowanie tego punktu linijnie przed uchem, konturuje i wzmacnia wspomniany efekt. 

Wolumetria brody i linii żuchwy u mężczyzn – opis techniki

 
C1 – opracowanie tego punktu otwiera kąt wargowo-bródkowy, rotując brodę ku dołowi. Mocno podkreślona broda jest dużym atutem męskiej twarzy. Zalecana objętość to nawet 0,7 ml na stronę preparatu wolumetrycznego, podanego wachlarzowo, podskórnie kaniulą. 
 
C2 – ten punkt jest zlokalizowany na czubku brody. U mężczyzn podajemy go w dwóch punktach, igłą lub kaniulą, zazwyczaj po 0,3ml.
 
C5 –  jest usytuowany w bocznej dolnej części brody. Podaje się 0,3 ml na okostną na bolus – to zalecana objętość dedykowana temu obszarowi. Punkt ten optycznie poszerza brodę, zazwyczaj unikamy go u kobiet. Przy iniekcji aspirujemy, mając na uwadze tętnicę podbródkową.
 
Jw4 i Jw5 – to linijne obszary wzdłuż linii żuchwy na brodzie. Podajemy po 0,5 ml na każdy punkt na stronę kaniulą, u kobiet nieco niżej niż u mężczyzn. Punkty te definiują linię żuchwy poprzez napięcie tkanek, poprawienie konturu i owalu twarzy. Twarz męska zyskuje przy optycznym wykonturowaniu, zwłaszcza dolnej części. Kwadratowa żuchwa, wyraźne kąty i szeroka masywna broda to podstawa męskiego wyglądu.

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
I BĄDŹ NA BIEŻĄCO

CZYTAJ TAKŻE

Łysienie u mężczyzn – genetyka czy niewłaściwy styl życia?

Szacuje się, że problem nadmiernego wypadania włosów dotyczy co trzeciego mężczyzny w wieku 25-45 lat, a po 50. roku życia nawet połowy męskiej populacji. Nie tylko geny mogą być odpowiedzialne u mężczyzn za łysienie. Są też inne, mniej oczywiste przyczyny. Jakie są objawy łysienia u mężczyzn?

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.