fbpx

Powiększanie i modelowanie ust

Autor Magdalena Błaszczak
Powiększanie i modelowanie ust

Dr Izabela Wierzbicka o sprawdzonych sposobach na modelowanie ust

Dyplomowany lekarz medycyny estetycznej, Klinika La Beauty (www.klinikala.pl)

Sprawdzone sposoby modelowania ust

Codziennie wykonuję wiele zabiegów powiększania ust. To ulubiony zabieg moich pacjentek. Nawet jeśli chcą one, aby ich „nowe” usta były duże, staram się, aby nie zdominowały pracy. Naturalny efekt uzyskuję dobierając odpowiednią technikę do urody pacjentki. Czasem w zabiegu łączę kilka różnych technik, aby usta idealnie pasowały do twarzy.

W swojej pracy kieruję się kilkoma zasadami, dzięki którym panie są bardzo zadowolone z efektów.
Oto one:

  • Dolna warga powinna być większa od górnej w proporcji 1,6 1:1,6.
  • Dla suchych i mało jędrnych ust najlepszym wyborem jest produkt bardziej „miękki” o mniejszej całkowitej zawartości kawasu hialuronowego.
  • Dla młodszych, sprężystych ust świetnie sprawdzają się preparaty o strukturze żelu (najlepszym wyborem dla mnie jest w tym wypadku technologia OBT).
  • Zawsze wybieram produkty, które posiadają w składzie lidokainę dla zwiększenia komfortu pacjentek oraz lepszego komfortu swojej pracy.
  • Nie stosuję znieczulenia dentystycznego, tylko maść z lidokainą. Znieczulenie dentystyczne często zaburza mimikę i nie pozwala ocenić jak usta będą się zachowywały w ruchu (podczas mówienia, uśmiechania się).
  • W trakcie trwania zabiegu proszę pacjentki o wykonanie różnych ruchów wargami, m.in. o uśmiech, zaciśnięcie warg. W ten sposób oceniam czy preparat dobrze się ułożył.
  • Zabieg modelowania ust wykonuje wyłącznie igłą, bo jest bardziej precyzyjna niż kaniula. Dzięki igle łatwiej jest mi też kontrolować ilość podanego preparatu. 

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.