fbpx

W jaki sposób masażysta może wspomóc pracę lekarza medycyny estetycznej?

Autor Magdalena Błaszczak
masaż

Na naszej twarzy i w całym ciele widocznie afirmują się emocje. Twarz jest tym miejscem, gdzie najbardziej jest to widoczne. Jednak należy pamiętać, że ten proces ma wpływ na całe ciało. Zamrożony smutek czy gniew, zdziwienie, strach budują trwałe napięcia w mięśniach. Smutek, złość, gniew to emocje, które odpowiadają za nielubiane zmarszczki m.in.: lwia zmarszczka na czole, czy kurze łapki przy zewnętrznych kącikach oczu. Każda emocja, dobre i złe doświadczenie zapisuje się w naszym ciele. Z tymi emocjami można pracować poprzez masaż. Zapisane na twarzach i w ciałach emocje możemy złagodzić, a przy regularnej pracy udaje się pozbyć ich całkowicie. Dlatego w mojej praktyce świadomie mówię nie o zabiegach, a o terapiach manualnych.

Katarzyna Węglińska o współpracy terapeuty manualnego z lekarzem medycyny estetycznej

Masażystka i terapeutka w gabinecie terapii manualnych Purite Otium

Masaż Kobido i Zoga Face Integration

Szczególnie cieszy mnie popularność masażu Kobido. Skomponowany przez japońskich mistrzów od pierwszego do ostatniego dotyku jest falą doznań. Pięć technik i ponad 80 ruchów o zróżnicowanej intensywności, które sprawiają, że twarz zmienia koloryt, zmarszczki się spłycają, a ciało odczuwa spokój i harmonię. Jedna z najbardziej efektywnych terapii spowalniających widoczny na twarzach upływający czas. Regularne stosowanie działa jak fitness dla skóry twarzy, szyi, dekoltu i karku! Moim osobistym odkryciem i wielką miłością jest Zoga Face Integration – zintegrowana technika opracowana przez Wojtka Cackowskiego.  Masaż głęboko rozluźniający powięzi i mięśnie w okolicy dekoltu, szyi, potylicy, górnej części kręgosłupa, ramion, czaszki i wreszcie twarzy. Terapia nie jest bolesna, ruchy są bardzo delikatne, jednak miejsca napięć powięziowych lub mięśniowych mogą dać uczucie chwilowego dyskomfortu. Polecany szczególnie osobom spędzającym długie godziny przed komputerem, telefonem, mającym tendencję do obrzęków, zastojów limfatycznych, problemów z odcinkiem szyjnym kręgosłupa. Technika głęboko relaksująca, nieinwazyjna, dająca już po pierwszym zabiegu widoczne i głęboko odczuwalne efekty.

Masaż mioplastyczny

Najświeższe odkrycie i fascynacja to masaż mioplastyczny – autorska terapia manualna opracowana przez dr. Sergeya Shchurevicha.To wysoko efektywna technika masażu korygująca zmiany powstające w wyniku procesu starzenia się i zwyrodnienia mięśni twarzy. Przywraca napięcie i elastyczność układu mięśniowego twarzy, szczególnie owalu i szyi. Mięśnie są stymulowane z trzech pozycji. Kilkanaście różnych ruchów płynnie przechodzących od dekoltu, przez szyję, podbródek aż do twarzy i czoła, na czaszce kończąc. Pod względem efektywności masaż ten jest porównywalny do korekcji plastycznej, a pod względem bezpieczeństwa zdecydowanie ją przewyższa. Co istotne masaż mioplastyczny może być stosowany zarówno jako etap przygotowujący do zabiegów plastycznych, jak i jako rehabilitacja pourazowa pomagająca tkankom szybciej i efektywniej odbudować się po uszkodzeniach. Mimo wysokiego tempa wykonywania technika ta jest odczuwana jako przyjemna, może znacząco zmniejszyć napięcie psychiczno-emocjonalne i wprowadzić w stan pełnego relaksu.

masaż

Odmładzanie przez masaż

Nie ma co porównywać efektów zabiegów medycyny estetycznej z efektami masażu. Są zupełnie inne. Masaż to nie jest szybki zabieg dający natychmiastowe, trwałe efekty. Masaż to droga, na której czeka nagroda w postaci dobrego samopoczucia i naturalnego wyglądu przez długie lata.  Czy terapie manualne i medycyna estetyczna się wykluczają? Absolutnie nie! Mamy do czynienia z ogromną popularnością zabiegów medycyny estetycznej i coraz większym zrozumieniem ze strony lekarzy. My terapeuci, możemy wspierać ich pracę dobraną i efektywną terapią manualną.

Wpływ masażu na stan skóry, mięśni i powięzi

Praca manualna z ciałem, czy z twarzą,  przed zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej przyczynia się do:

  • zdjęcia napięć mięśniowych i powięziowych,
  • do złagodzenia rysów twarzy,
  • do nadania im naturalnego wyglądu, a co za tym idzie łatwiejszej pracy lekarza nad wskazanym obszarem.

Dodatkowe korzyści wynikające z masażu:

  • Po operacjach i zabiegach z użyciem skalpela, terapie manualne, szczególnie praca z bliznami przyczynia się do zdjęcia napięcia z tego obszaru. Wpływa to na zdecydowanie szybszą regenerację tkanek.
  • Bardzo ważnym aspektem jest przygotowanie emocjonalne pacjenta. Masaż wpływa pozytywnie na nastawienie i powoduje komfort psychiczny przed zabiegiem. Warto z tej możliwości skorzystać.
CZYTAJ TAKŻE

Usta na płasko – do jakiego typu urody nie pasują?

Metoda powiększania ust na płasko pozwala precyzyjnie wymodelować wargi oraz uzyskać symetryczność. To wszystko bez nadmiernego uwypuklenia ich. W efekcie usta zyskują nie tylko piękny i pełny wygląd, ale także nie są zbyt wypukłe. Taki kształt warg nie pasuje jednak każdej kobiecie.

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.