fbpx

Usta na płasko – do jakiego typu urody nie pasują?

Autor Magdalena Błaszczak
usta-na-plasko

Metoda powiększania ust na płasko pozwala precyzyjnie wymodelować wargi oraz uzyskać symetryczność. To wszystko bez nadmiernego uwypuklenia ich. W efekcie usta zyskują nie tylko piękny i pełny wygląd, ale także nie są zbyt wypukłe. Taki kształt warg nie pasuje jednak każdej kobiecie. 

Dr Jakub Kret o ustach na płasko

Specjalista chirurgii, lekarz medycyny estetycznej, OT.CO Clinic

Jak wygląda technika powiększania ust na płasko?

 • Zabieg wymaga podania znieczulenia – zwykle w formie kremu z lidokainą.
 • Znieczulenie stomatologiczne stosowane do zabiegu powiększania ust może zaburzać mimikę twarzy. Trudno ocenić wówczas jak będą one zachowywały się w ruchu –  w trakcie mówienia, uśmiechania. 
 • Powiększanie ust na płasko ma za zadanie podkreślenie łuku kupidyna i precyzyjne wymodelowanie górnej wargi. W tym celu stosuje się kwas hialuronowy, który wstrzykiwany jest w wargi w minimalnych ilościach za pomocą bardzo wielu nakłuć. 
 • Iniekcja dokonywana jest w kierunku prostopadłym do czerwieni wargowej.
 • Dolną wargę zwykle modeluje się wąsko, co pozwala cieszyć się symetrycznymi i pełnymi ustami.

Usta na płasko – przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem lekarz przeprowadza wywiad i określa oczekiwania pacjenta oraz wyklucza ewentualne przeciwwskazania. Dzięki temu można uniknąć nieprzyjemnych powikłań po zabiegu. Dobę przed rozpoczęciem powiększania,  pacjenci powinni wypić około 3 litrów wody. Pomoże to w lepszym związaniu cząsteczek kwasu hialuronowego.

Efekty powiększania ust na płasko

 • Po zakończonym zabiegu wargi mogą mieć niewielki obrzęk lub zaczerwienienie, które jednak ustępują po tygodniu. 
 • Warto pamiętać, aby w ciągu pierwszych 2 dni nie stosować żadnych kosmetyków w tym obszarze i unikać nadmiernego dotykania ust.
 • Rezultatem powiększania ust na płasko jest przede wszystkim wymodelowanie kształtu warg i rozciągnięcie ich czerwieni, bez nadmiernego uwypuklenia. Dzięki temu można uniknąć tzw. kaczych warg, czego obawia się wiele osób.
 • Zabieg pozwala także wymodelować łuk kupidyna i uzyskać symetryczny, estetyczny efekt. 
 • Kwas hialuronowy wpływa także na zwiększenie poziomu nawilżenia ust i działa na nie rewitalizująco. W efekcie usta są gładkie, miękkie i jędrne.  

Usta na płasko – do jakiego typu urody nie pasują?

Każdy rodzaj ust powinien być dopasowany do proporcji twarzy, urody i wieku pacjentki. Można zaryzykować stwierdzeniem, że ten rodzaj wymodelowanych ust będzie mniej korzystny w przypadku:

 • osób, które miały niedawno powiększane usta. Trzeba najpierw rozpuścić resztki podanego wcześniej wypełniacza hialuronidazą. Dopiero po dwóch tygodniach można je wypełnić ponownie. W przeciwnym razie efekt „ust na płasko” nie będzie taki, jakiego oczekujemy.
 • osób, które mają bardzo drobne i szczupłe twarze. Tu trzeba zachować szczególną ostrożność, aby nie zaburzyć proporcji twarzy. Usta muszą pasować wielkością do nosa, oczu, brody, czoła, policzków. Nie mogą być zbyt duże.
 • U kobiet dojrzałych – 50+. To nie jest oczywiście reguła, ale twarz pań w tym wieku może wyglądać lepiej z ustami odrobinę bardziej wypukłymi. Metoda “na płasko” wygląda zazwyczaj lepiej u młodych kobiet.  
 • U osób, które mają niewielką odległość pomiędzy górną wargą, a nosem. Powiększenie i spłaszczenie górnej wargi dodatkowo zaburzy te proporcje. Szacuje się, że usta wyglądają najlepiej gdy stosunek wargi górnej do dolnej wynosi 40 do 60 procent. W przypadku “ust na płasko” może wynosić nawet 1:1. 
CZYTAJ TAKŻE

Trendy w powiększaniu ust kwasem hialuronowym

Nowoczesne formy kwasu hialuronowego stworzone w oparciu o polimer PEG pozwalają osiągnąć najlepsze rezultaty przy zabiegach w obszarze czerwieni wargowej. Pozwalają wymodelować usta w niemal dowolny sposób.

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.