fbpx

Masaż bambusem – na problemy ze snem i skórę pozbawioną jędrności

Autor Magdalena Błaszczak
masaz-bambusem

Kilkutygodniowy okres przesilenia wiosennego dla wielu z nas oznacza problemy ze snem, koncentracją, brakiem energii. Zauważamy, że w tym czasie nasze ciało funkcjonuje gorzej, na zwolnionych obrotach. Jednym ze sposobów na pobudzenie organizmu do działania jest relaksujący i drenujący masaż pałkami bambusa.

Kaja Rapińczyk

Kosmetolog z gabinetu DR-Cosmetic w Świnoujściu. Absolwentka Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie. Specjalizuje się w tworzeniu kompleksowych programów pielęgnacyjnych na twarz i ciało oraz tych z zakresu medycyny estetycznej – we współpracy  z lekarzem. Zwolenniczka holistycznego podejścia do pacjenta.

Kiedy ciało domaga się masażu

Początek wiosny to czas, kiedy wiele osób odczuwa skutki wiosennego przesilenia. Organizm przeciążony po zimie zbyt dużą ilością toksycznych substancji od razu daje nam o tym znać. Tracimy energię, odczuwamy nieustanne zmęczenie i senność. Skóra staje się matowa, szara, pozbawiona blasku, pojawiają się wypryski. Nadwyżka szkodliwych substancji odbija się również negatywnie na włosach i paznokciach – stają się bardziej suche, łamliwe. Przyczyną wielu przypadłości,  na przykład zaburzeń snu, poddenerwowania, rozdrażnienia, zaparć czy wzdęć może być zanieczyszczenie organizmu toksynami. Konieczna staje się wtedy tzw. detoksykacja. Oczyszczenie organizmu mogą wspierać posty jednodniowe, kuracje owocowo-warzywne, odpowiednie zioła i herbatki, a także drenaż limfatyczny i wiele skutecznych zabiegów kosmetycznych. Wśród nich coraz większą rzeszę zwolenników zyskuje masaż bambusowymi pałkami.

Jak działa masaż bambusem

Tego rodzaju masaż wpływa mobilizująco na tkanki głębokie, działa także leczniczo i relaksująco. Wykonywany jest za pomocą charakterystycznych pałek  bambusowych. Masażysta nagrzanymi kijami wałkuje mięśnie, co powoduje ich ekspresowe rozluźnienie. W tym samym czasie dochodzi do pobudzenia krążenia krwi i limfy oraz zmniejszenia wszelkich dolegliwości bólowych.

Masaż bambusem – sposób wykonania

Masaż całego ciała najczęściej rozpoczyna się od stóp. Następnie stopniowo masażysta przesuwa się ku górze, aż do karku. W zależności od części ciała, używa się kijków różnej długości i grubości, zawsze uprzednio nagrzewając je, zanim użyje ich do masażu. Bambus posiada wiele cennych właściwości, a przy tym bardzo rzadko wywołuje reakcje alergiczne. Działa przeciwbakteryjnie, nie podrażniając przy tym skóry. Dodatkowo pałeczki bambusowe zawierają sporo krzemu, w związku z tym działają jako silne piezoelektryki. Pocieranie i rolowanie po skórze prowadzi do wytworzenia potencjału energetycznego, dającego masowanej osobie potężny zastrzyk energii.

Pozytywne efekty masażu bambusem

Zabieg z wykorzystaniem bambusowych pałek znakomicie łagodzi uczucie zmęczenia, zmniejsza napięcia nerwowe, poprawia samopoczucie, łagodzi stany depresyjne. Pozwala na widoczne zwiększenie elastyczności skóry i jej regenerację, a w dłuższej perspektywie przyczynia się do modelowania sylwetki. Masaż usprawnia także krążenie limfatyczne i żylne oraz zwiększa elastyczność mięśni i ścięgien. Po zabiegu zastoje wodne zostają odprowadzone do najważniejszych węzłów chłonnych. Masaż wpływa również korzystnie na redukcję cellulitu.

Skąd się wziął masaż bambusowymi pałkami?

Tę technikę masażu opracował i francuski kinezyterapeuta Gil Amsallem, jeden z najbardziej znanych instruktorów masażu w Europie, współzałożyciel Massage Academy w Paryżu i twórca Gilams Formation. Zainspirowały go pandy, które regularnie ocierały się o twarde części bambusowych gałęzi, a po tym zabiegu były w wyraźnie lepszym nastroju. 

W jaki sposób masażysta może wspomóc pracę lekarza medycyny estetycznej?

Na naszej twarzy i w całym ciele widocznie afirmują się emocje. Twarz jest tym miejscem, gdzie najbardziej jest to widoczne. Jednak należy pamiętać, że ten proces ma wpływ na całe ciało. Zamrożony smutek czy gniew, zdziwienie, strach budują trwałe napięcia w mięśniach…

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.