fbpx

Dlaczego kwas hialuronowy nie zawsze daje oczekiwane efekty na osłabionej skórze wokół oczu?

Autor Magdalena Błaszczak
kwas-hialuronowy-oczy

Zabiegów odmładzających wygląd delikatnej skóry wokół oczu jest coraz więcej, jednak wciąż popularniejsze są te z użyciem kwasu hialuronowego. Zdarza się, że na mocno osłabionej skórze powiek nie przynoszą one oczekiwanych rezultatów wygładzenia i napięcia. Warto wtedy zastosować terapie łączone.

dr Anna Piwek-Laskowska

lekarz medycyny estetycznej, flebolog z kliniki Time Clinic w Warszawie

Skuteczność terapii zależy od wielu czynników

Medycyna estetyczna pozwala cofnąć czas. Najlepsze rezultaty osiąga się działaniem wielotorowym i wtedy, gdy zabiegi są ułożone we właściwej kolejności. Połączenie różnych technik wzmacnia ich działanie i pozwala na osiągnięcie bardziej spektakularnych efektów. Zastosowanie kilku sprawdzonych i bezpiecznych metod daje zdecydowanie większe możliwości zabiegowe, a także szybsze i długofalowe efekty. Dziś najskuteczniejsza medycyna estetyczna to taka, która łączy poszczególne technologie i pojedyncze zabiegi w strategie, skoncentrowane na konkretnych potrzebach. O swoich metodach stosowania terapii łączonych i o tym, kiedy podanie kwasu hialuronowego to za mało, by rezultat był zadowalający, mówi nasz ekspert dr Anna Piwek-Laskowska z warszawskiej kliniki Time Clinic.

Z jakimi zabiegami łączyć ostrzykiwanie kwasem hialuronowym

  • Terapie łączone stanowią podejście holistyczne do skutecznej opieki nad pacjentem. Polegają na zastosowaniu kilku różnych technik: np. ostrzykiwań kwasem hialuronowym połączonych z działaniem urządzeń i laserów.

  • Połączenie kilku technik pozwala osiągnąć dużo bardziej spektakularne efekty niż pojedyncze zabiegi, ale sztuka ich łączenia powinna się wiązać z dużym doświadczeniem ze strony lekarza: dogłębną znajomością działania sprzętów i wypełniaczy.

  • W mojej praktyce staram się nie stosować zbyt wielu zabiegów podczas jednej wizyty. Uważam, że lepsze jest rozpisanie indywidualnego planu odmładzania, co pozwala uzyskać pożądany efekt w sposób bezpieczny dla pacjenta.

kwas-hialuronowy-pod-oczy

Kwas hialuronowy dopiero na koniec terapii

Bardzo ważna jest zatem kolejność zabiegów oraz ich odpowiedni dobór w zależności od potrzeb skóry pacjenta. Na przykład, jeśli ktoś ma wyraźnie osłabioną skórę okolicy powiek, zanim wykonam zabieg z kwasu hialuronowego, muszę najpierw:

  • napiąć skórę za pomocą lasera,

  • następnie ją wzmocnić kolagenem i odżywić,

  • dopiero na końcu wykonuję nawilżanie kwasem hialuronowym.

  • Samo podanie kwasu hialuronowego nie da oczekiwanego przez pacjenta efektu, a nawet może zaszkodzić.

Kiedy podać kwas hialuronowy przed zabiegiem laserowym

Łącząc pewne zabiegi, można znacznie poprawić skuteczność ich działania. Dzieje się tak w przypadku laserów, które dobrze działają tylko na mocno nawilżoną skórę. Przed wykonaniem zabiegu laserem stosuję więc mezoterapię mającą na celu nawilżenie tkanek. Laserów i innych urządzeń nie łączy się z wypełniaczami, bo drugi zabieg może zniszczyć działanie tego pierwszego. Dlatego najpierw stosuję zabiegi z wykorzystaniem urządzeń, a dopiero potem zalecam ostrzyknięcia – tłumaczy dr Anna Piwek-Laskowska.

CZYTAJ TAKŻE

Trendy w powiększaniu ust kwasem hialuronowym

Nowoczesne formy kwasu hialuronowego stworzone w oparciu o polimer PEG pozwalają osiągnąć najlepsze rezultaty przy zabiegach w obszarze czerwieni wargowej. Pozwalają wymodelować usta w niemal dowolny sposób.

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.