fbpx

Które zabiegi naprawdę wspomagają odchudzanie?

Autor Przemek
zabiegi-odchudzanie

Jeśli ćwiczysz, aby zrzucić kilogramy i osiągnąć wymarzoną sylwetkę, dobrym wyborem będą zabiegi redukujące nadmiar tkanki tłuszczowej. Pozwalają one pozbyć się niechcianych krągłości z obszarów opornych na dietę lub ćwiczenia, które często sprawiają problem. U kobiet to szczególnie okolica brzucha, pośladków, wewnętrznej strony ud, a także tzw. bryczesy.

dr-barbara-jerschina

dr Barbara Jerschina o zabiegach wspomagających odchudzanie

internistka, lekarka medycyny estetycznej

Do wyboru jest wiele doskonałych technologii, od klasycznego masażu próżniowego połączonego ze stymulacją tkanki łącznej, poprzez „wymrażanie” tkanki tłuszczowej kriolipolizą, aż po falę akustyczną, mikrofale czy HIFU. Pamiętajmy jednak, że najlepsze efekty przynoszą terapie łączone dopasowane indywidualnie do potrzeb pacjenta. W mojej klinice wiele technologii jest zduplikowanych (występują w 2, 3, a nawet 4 egzemplarzach), dzięki czemu zabiegi mogą być wykonywane jednocześnie nawet przez 3 lub 4 kosmetologów, co znacznie skraca czas pobytu w klinice. Jako jedyna klinika medyczna w Polsce oferujemy też możliwość wykonania zabiegów na całe ciało w trakcie jednej wizyty – przy czym zabieg trwa od 1,5 do 2 h. To bardzo dobre rozwiązanie dla osób aktywnych i zabieganych albo takich, które przyjeżdżają do nas z daleka. 

Namawiam też, aby nie czekać z rozpoczęciem zabiegów na ciało do osiągnięcia przez pacjenta wymarzonej wagi – my włączamy programy zabiegowe już na początku odchudzania, nawet u osób z dużą nadwagą czy otyłością. Ogromną zaletą takiego podejścia jest to, że pacjenci mają potem dużo mniejszy problem z wiotkością i opadaniem luźnej skóry po utracie dużej wagi (a takiej skóry nie da się ujędrnić ćwiczeniami), czują się też bardziej zmotywowani do działania. 

Budowa mięśni FMS

W świecie fitness coraz większą popularność zyskują technologie EMS mające na celu stymulację mięśni. Jest wiele technologii tego rodzaju, ale zachęcam do korzystania z tych sprawdzonych i skutecznych. W mojej klinice stosuję aż dwa urządzenia tego typu. Jedno z nich wykorzystuje technologię FMS (skoncentrowaną stymulację magnetyczną). Działa ona w taki sposób, że gwałtowna zmiana pola magnetycznego przekazuje prąd bezpośrednio w głąb tkanki mięśniowej, co prowadzi do wywołania w niej intensywnych skurczy – w trakcie 30-minutowego zabiegu dochodzi nawet do 20 000-60 000 skurczy mięśni – to tak jakby w 30 minut zrobić 800 brzuszków! Bez bólu, wysiłku i pocenia. Efektem jest pięknie wyrzeźbiony brzuch, ramiona, pośladki, uda, a jednocześnie utrata zbędnej tkanki tłuszczowej. Zabieg jest krótki (ok. 30-45 min) i już po 4-8 powtórzeniach (nawet 2 razy w tygodniu) widać widoczną poprawę. 

Technologia HIEMS

Drugie urządzenie wykorzystuje zaawansowaną technologię HIEMS, czyli skupioną emisję pola elektromagnetycznego z selektywną neurostymulacją mięśni. Zabieg nie tylko inicjuje spalanie tkanki tłuszczowej, ale też pobudza metabolizm – w ciągu 72 godzin po tym naprawdę przyjemnym i nieinwazyjnym zabiegu spalane jest jeszcze nawet 500 kcal.

I jeszcze jedno – często zabiegi stymulacji mięśniowej są promowane jako alternatywa dla ćwiczeń na siłowni. Taka „przyjemna siłownia dla leniuszków”. Pamiętajmy jednak, że tak naprawdę najlepsze efekty dają one właśnie u osób trenujących – poprawiając i przyspieszając efekty uzyskiwane podczas treningów. 

Odchudzanie w gabinecie lekarza medycyny estetycznej

Metody usuwania tkanki tłuszczowej możemy podzielić na niechirurgiczne i chirurgiczne. Zacznijmy od tych pierwszych. Moim zdaniem jedynym skutecznym niechirurgicznym sposobem usuwania tkanki tłuszczowej jest odpowiednia dieta i redukcja masy ciała…

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.