fbpx

Jakie są zalecenia po podaniu wypełniaczy HA, aby uzyskać najlepszy efekt?

Autor Magdalena Błaszczak
zalecenia-po-podaniu-wypełniaczy-HA

Dr n. med. Joanna Kuschill – Dziurda o zaleceniach po podaniu wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego.

Specjalista alergolog i lekarz medycyny estetycznej z wieloletnim stażem. Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, World Society of Interdisciplinary Aesthetic & Interdisciplinary Medicine (WOSIAM) oraz European Society for Cosmetic & Aesthetic Dermatology (ESCAD).

Dekalog postępowania po zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego.

    1.    Po zabiegu nie nakładaj makijażu na obszar zabiegowy.
    2.    Do trzech dni po zabiegu śpij z głową trochę wyżej na poduszce, aby zmniejszyć ryzyko obrzęku po nocy.
    3.    Nie masuj, nie uciskaj ostrzykniętych partii twarzy, nie wykonuj kosmetycznych zabiegów na twarz, szczególnie tych połączonych z masażem, do 2 tygodni po zabiegu.
    4.    Przez 3 dni nie spożywaj alkoholu oraz innych substancji, które rozszerzają naczynia krwionośne. Nie odwadniaj się. Pij dużo płynów.
    5.    Przez 24 godziny unikaj  wysiłku fizycznego ponieważ on również rozszerza naczynia krwionośne. Do 3 dni warto unikać bardzo dużej aktywności fizycznej. 
    6.    Przez kolejne dwa dni po zabiegu unikaj zachowań, które powodują różnice ciśnień. Warto unikać ich nawet przez tydzień. Należą do nich m.in. nurkowanie i podróż samolotem.
    7.    Przez 2 tygodnie po zabiegu nie korzystaj z miejsc i urządzeń, które powodują duże zmiany temperatury ciała. Do takich należą m.in. łaźnia parowa, kriokomora, sauna, solarium. Nie opalaj się. Unikaj przebywania w wysokich temperaturach.  
    8.    Przez dwa tygodnie po zabiegu nie poddawaj się innym zabiegom w obszarze, w którym został wstrzyknięty kwas hialuronowy. Nie warto wykonywać też zabiegów, które mogą rozpuszczać wypełniacz – do takich należą fale radiowe, głęboka podczerwień i laseroterapia.
    9.   Nie wykonuj zabiegów stomatologicznych 2 tygodnie po podaniu kwasu hialuronowego. 
   10.   Jeśli pojawiły się siniaki lub krwiaki po zabiegu, możesz przyspieszyć ich wchłanianie przez stosowanie  preparatów z arniką, heparyną lub witaminą K oraz z laktoferyną, aby zmniejszyć ryzyko powstawania przebarwień.

CZYTAJ TAKŻE

Jaki kwas hialuronowy jest najlepszy do powiększania i korekty ust? 

Nowoczesne preparaty kwasu hialuronowego umożliwiają znakomitą biointegralność, biokompatybilność oraz są bezpieczne dla tkanek. Jednym z podstawowych zabiegów jakie można zaproponować, by poprawić wygląd czerwieni wargowej jest przede wszystkim zastosowanie kwasu hialuronowego. To bezpieczny zabieg, którego rezultaty utrzymują się od roku do 2 lat. Daje szerokie możliwości uzyskania pożądanych efektów – od naturalnych po bardziej spektakularne – w zależności od oczekiwań pacjentów, wskazań medycznych czy kondycji tkanki. Efekt zależy również od właściwości fizycznych preparatu, jego budowy chemicznej, usieciowania oraz zawartego kwasu hialuronowego. 

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.