fbpx

Jakie są przyczyny powstawania „podwójnego podbródka”?

Autor Magdalena Błaszczak
podwojny-podbrodek

Dodatkowy podbródek, to dość często spotykany defekt estetyczny, który może wystąpić u każdego. Nie jest to, jak często się uważa, problem osób w średnim wieku i otyłych. Może dotyczyć również osób młodych i szczupłych. W większości przypadków jest to faktycznie konsekwencja nadmiernego gromadzenia się tkanki tłuszczowej. Zbyt duża ilość spożywanego alkoholu, tłuszczy, cukru i soli, prowadzą do wzrostu tkanki tłuszczowej oraz retencji wody w organizmie, dając wrażenie opuchniętej twarzy.

dr Ewa Jaźwiecka - Kościelniak o niciach liftingujących

Dr n. med. Ewa Jaźwiecka-Kościelniak o podwójnym podbródku

lekarz medycyny estetycznej, Klinika Pawlikowski

Inne przyczyny to:

Uwarunkowania genetyczne

To między innymi elastyczność skóry, za którą odpowiedzialna jest jakość i ilość produkowanego kolagenu oraz skłonność do gromadzenia się tzw. tłuszczu brunatnego. Jeśli członkowie naszej rodziny mają „podwójny podbródek” to prawdopodobieństwo wystąpienia go u nas jest bardzo duże;

Nieprawidłowa postawa ciała

Problem bardzo często spotykany, zwłaszcza w ostatnim czasie, kiedy nadmiernie długo korzystamy z telefonów komórkowych, mając nienaturalnie pochyloną głowę do przodu. Jednak przyczyn nieprawidłowej postawy ciała jest więcej, takich jak spanie z uniesioną głową, noszenie ciężkiego plecaka, brak aktywności fizycznej prowadząca do osłabienia mięśni szyi i górnej części pleców, garbienie się.

Proces starzenia się

Jego objawem jest utrata elastyczności włókien kolagenowych i pojawienie się obwisłej skóry. Dodatkowo częsta ekspozycja na słońce lub korzystanie z solarium pogłębiają proces starzenia się i wiotkości skóry. 

Wahania wagi

Mogą również w konsekwencji doprowadzić do powstania drugiego podbródka. Mamy wówczas do czynienia z nadmiarem tkanki tłuszczowej przy wzroście wagi lub nadmiarem skóry w okolicy podbródka przy nadmiernym, szybkim schudnięciu.

Wahania hormonów

 Są związane z chorobami tarczycy lub okres menopauzy. Przy schorzeniach tarczycy może dojść do powstania tzw. wola tarczycy, co wymaga przede wszystkim leczenia choroby podstawowej i nierzadko konieczności operacji tarczycy.

Lipoliza iniekcyjna czy liposukcja – jak wyszczuplić podbródek?

Dodatkowy podbródek, to dość często spotykany defekt estetyczny, który może wystąpić u każdego. Nie jest to, jak często się uważa, problem osób w średnim wieku i otyłych, ale może on dotyczyć również osób młodych i szczupłych.

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.