fbpx

Jakie są obecne trendy w powiększaniu piersi?

Autor Przemek
trendy w powiększaniu piersi

W przeszłości popełniano wiele błędów, wynikających głównie z ograniczonej wiedzy medycznej oraz braku odpowiednich materiałów i technologii. Używano nieodpowiednich substancji, brakowało wiedzy o długoterminowych skutkach ich stosowania. Ówczesne techniki nie zawsze spełniały odpowiednie standardy sterylności, co zwiększało ryzyko infekcji i powikłań. W końcu nieprawidłowe umieszczenie implantów prowadziło do przesunięć, asymetrii i nienaturalnego wyglądu piersi. Przez lata zmieniała się wiedza medyczna i technologia.

Dr Maciej Ferenc o modelowaniu brzucha tłuszczem

dr Maciej Ferenc o trendach w powiększaniu piersi

Chirurg plastyk oraz chirurg ogólny z kliniki Dr Szczyt – Charytonowicz

Obecnie używa się bardziej zaawansowanych i bezpiecznych materiałów, takich jak żel kohezjny w implantach sylikonowych, który minimalizuje ryzyko wycieku nawet przy uszkodzeniu implantu. Zapewnia on również bardziej naturalny wygląd.

Które implanty i techniki zabiegu są obecnie uważane za najlepsze? 

Gummy bear to zaawansowana wersja implantów sylikonowych, są bardzo stabilne i naturalne. Zmieniła się dziś technika operacyjna – nowoczesne metody są mniej inwazyjne, bardziej precyzyjne i prowadzą do mniejszego ryzyka powikłań. Stosuje się m.in. endoskopowe powiększanie piersi, technikę transumbilikalną (TUBA) oraz umieszczanie implantów pod mięśniem piersiowym.

Zmianie uległy też możliwości planowania zabiegu?

Tak, oraz zapewnienie pacjentce uzyskania oczekiwanych efektów. Pomaga w tym zastosowanie obrazowania 3D, co zwiększa przewidywalność wyników i w rezultacie zadowolenie. W dzisiejszych czasach na pierwszym miejscu jest bezpieczeństwo, implanty muszą przejść rygorystyczne testy i uzyskać zatwierdzenia agencji regulacyjnych (np. FDA). To, co ma największe znaczenie dla zadowolenia pacjentek, to duża różnorodność współczesnych implantów, co pozwala na dopasowanie ich do indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Jakie implanty mają do wyboru pacjentki?

Do wyboru mamy implanty okrągłe, które zapewniają pełniejszy wygląd górnej części piersi i są mniej podatne na obracanie się. Drugi rodzaj implantów to anatomiczne (w kształcie kropli) – imitują naturalny kształt piersi, z większą objętością w dolnej części i bardziej stonowaną górną częścią. Różny może być też materiał, z którego jest wykonany – powłoka sylikonowa może być gładka lub teksturowana, a wypełnienie sylikonowe lub – znacznie rzadziej – z soli fizjologicznej.

W jaki sposób dobiera się je do budowy anatomicznej?

Oddzielnym zagadnieniem jest dobór implantów do budowy anatomicznej. Pod uwagę bierze się rozmiar i proporcje ciała (wzrost, wagę, szerokość klatki piersiowej oraz ogólne proporcje ciała), wyjściową wielkość gruczołu, elastyczność skóry, stan zdrowia pacjentki (pewne schorzenia mogą zwiększać ryzyko komplikacji).

Na czym polegają ograniczenia tej metody?

W przypadku alergii pacjentki uczulone na materiały używane w implantach lub z wcześniejszymi reakcjami na znieczulenie muszą być starannie monitorowane. Pod uwagę bierze się również styl życia – intensywna aktywność fizyczna może wpływać na wybór implantów, które lepiej radzą sobie z wysokim poziomem ruchu i większym obciążeniem. Należy pamiętać też o ograniczeniach tej metody. Przykład – jeżeli wyjściowo mamy do czynienia z opadniętymi piersiami, można doprowadzić do sytuacji, w której samo powiększenie piersi implantem nie daje zadowalającego efektu estetycznego. Należy wówczas wybrać inną metodę lub połączyć ją z wykonaniem operacji podniesienia piersi.

Co wyróżnia współczesne techniki chirurgiczne podczas powiększania piersi?

Są bardziej precyzyjne i mniej inwazyjne. Stosuje się m.in. endoskopowe powiększanie piersi, gdzie mimo małych nacięć kamera pozwala na precyzyjne umieszczenie implantu. Nowoczesna technika preparowania tkanek oparta na zwiększającej się przez lata wiedzy o anatomii i zastosowaniu nowoczesnych narzędzi chirurgicznych znacząco zmniejsza prawdopodobieństwo powikłań. Wprowadzenie technologii obrazowania 3D pozwala na dokładne zaplanowanie zabiegu i symulowanie wyników, a także personalizację zabiegów dzięki tworzeniu implantów z wykorzystaniem druku 3D, dopasowanych do anatomii pacjentki.

Trend: liczy się kształt, nie rozmiar

Zmierzamy w kierunku uzyskiwania jak najbardziej naturalnego wyglądu – nie bez powodu w klinice Dr Szczyt posługujemy się hasłem: „Liczy się kształt, nie rozmiar. Wybieramy stosowanie jak najmniej inwazyjnych technik chirurgicznych, minimalizację blizn i podejście regeneracyjne – stosując autologiczne przeszczepy tłuszczu. Sięgamy po nowe technologie – obrazowanie 3D, robotykę, mikrochirurgię. Bardzo istotne jest również holistyczne podejście – uwzględniające  odpowiednie przygotowanie do zabiegu oraz późniejszą rekonwalescencję. To zapewnia praca multidyscyplinarnego zespołu, w którego skład poza chirurgiem wchodzą fizjoterapeuta, dietetyk, psycholog i kosmetolog. Dzięki temu możemy  zapewnić lepsze i stabilne w czasie efekty pooperacyjne.  

Blizny po powiększaniu piersi – jakie terapie skutecznie je usuwają?

Dobrym postępowaniem prewencyjnym jest microneedling z zastosowaniem czynników wzrostu lub osocza. Gotowe, opatentowane czynniki wzrostu są pozyskiwane z ludzkich, unieśmiertelnionych linii fibroblastów, które umieszczone w kondycjonowanych odżywkach zachowują swoją jakość…

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.