fbpx

Jakie są najskuteczniejsze metody wyszczuplania podbródka?

Autor Przemek
metody wyszczuplania podbródka

Obecnie na rynku usług medycznych istnieje wiele sposobów na zlikwidowanie tego defektu. O wyborze najlepszej metody powinien zdecydować lekarz.

lek-konrad-kedzia

dr n.med. Konrad Kędzia o lipolizie podbródka

lekarz medycyny estetycznej

Lipoliza iniekcyjna

Polega na podaniu w tkankę tłuszczową specjalnej substancji rozpuszczającej tłuszcz, powodując miejscowy stan zapalny oraz obrzęk, co często skutkuje dużymi dolegliwościami bólowymi po zabiegu. Dodatkowo zabieg ten należy powtórzyć 2-3 razy.

Lipoliza laserowa 

Wykorzystuje energię laserową do podgrzania oraz zniszczenia komórek tłuszczowych jednocześnie, powodując niewielką poprawę napięcia skóry.

Metoda HIFU 

Polega na wytworzeniu wysoce skoncentrowanej energii fal ultradźwiękowych, które przenikają naskórek bez przerwania jego ciągłości. W celu przeprowadzenia tego zabiegu niezbędna jest właściwa kwalifikacja jednak coraz popularniejsze jest wykorzystywanie tanich urządzeń o wątpliwej jakości m.in. z Chin, które bardzo często stosowane są przez nieprzeszkolone osoby niebędące lekarzami.

Wszystkie wymienione metody łączy to, że ich efekty są nieprzewidywalne. Dlatego też żadna z nich nie jest w stanie równać się z efektami uzyskanymi poprzez liposukcję.

Liposukcja podbródka oraz szyi

– Jest jedyną metodą, która przynosi w pełni spodziewane oraz trwałe rezultaty.

– Dzięki niej, sprawny lekarz jest w stanie wymodelować kształt twarzy, poprawić linię żuchwy, uzyskać wyraźny kontur twarzy oraz uzyskać młodszy wygląd.

– Liposukcję tej okolicy można przeprowadzić “metodą strzykawkową” bądź przy użyciu specjalistycznego sprzętu, takiego jak N.I.L czy Vaser.

– Wprawiony lekarz jest w stanie uzyskać niesamowity efekt wyszczuplenia każdym z tych sposobów.

– “Metoda strzykawkowa” wykorzystuje specjalistyczne kaniule, a podciśnienie służące odessaniu tkanki tłuszczowej generowane jest przez lekarza wykonującego zabieg.

– N.I.L, czyli nutacyjne modelowanie tkanki tłuszczowej polega na wytworzeniu infradźwięków, które umożliwiają pozyskanie nieuszkodzonych komórek tłuszczowych.

– Dodatkowo wytwarzany ruch nutacyjny oddziaływuje na nocyreceptory zmniejszając dolegliwości bólowe podczas zabiegu.

– Liposukcja kawitacyjna Vaser wykorzystuje technologię ultradźwiękową, która działa bezpośrednio na komórki tłuszczowe, zwiększając bezpieczeństwo zabiegu oraz pozwalając na uzyskanie nieuszkodzonych komórek tłuszczowych.

– Zabieg liposukcji podwójnego podbródka można wykonać zarówno w znieczuleniu miejscowym oraz ogólnym.

Znieczulenie do zabiegu liposukcji

– W większości przypadków wybiera się znieczulenie miejscowe, które jest mniej obciążające dla pacjenta oraz umożliwia bezpieczny powrót do domu niemal od razu po wykonanej procedurze.

– W obu metodach w okolicę zabiegową podaje się roztwór Kleina, który powoduje miejscowe znieczulenie tkanek, umożliwia łatwe oddzielanie się komórek tłuszczowych oraz zmniejsza ryzyko miejscowej utraty krwi.

Rekonwalescencja i postępowanie po zabiegu

– Warto podkreślić, iż zabieg wykonywany jest przez kilkumilimetrowe nacięcia skóry, co skutkuje szybkim gojeniem oraz pozostawia praktycznie niezauważalne ślady.

– W czasie kwalifikacji pacjenta do zabiegu, należy szczególnie zwrócić uwagę na ryzyko wystąpienia wiotkiej skóry po zniwelowaniu znacznej objętości tłuszczowej.

– W takim przypadku należy rozważyć wykonanie terapii łączonej, mającej na celu ujędrnienie oraz zwiększenie sprężystości skóry.

– Głównymi metodami stosowanymi w tym celu są radiofrekwencja mikroigłowa wykorzystująca mikronakłuwanie z falą radiową, energia plazmy helowej i fal radiowych uzyskana przez urządzenie Renuvion oraz wytworzenie “hamaku” z nici liftingujących.

Kriolipoliza – te osoby są narażone na działania niepożądane najbardziej!

Technologia redukująca podskórną tkankę tłuszczową z wykorzystaniem niskiej temperatury, czyli kriolipoliza, to bezpieczny i skuteczny zabieg, o ile pacjent zostanie do niego prawidłowo zakwalifikowany i nie znajduje się w grupie ryzyka PAH (paradoksalny przyrost tkanki tłuszczowej). U kogo możliwość wystąpienia tego powikłania jest największa?

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.