fbpx

Jaka terapia łączona skutecznie usunie przebarwienia?

Autor Magdalena Błaszczak
terapia-laczona-przebarwienia

Proces starzenia skóry pod wpływem promieniowania słonecznego jest problemem z którym od lat borykają się pacjentki. W ostatnim czasie wzrost odnotowują zabiegi medyczne oraz kosmetyczne, mające poprawić wygląd oraz kondycję skóry uszkodzonej ekspozycją na słońce.

Lek.med Alicja Przybycin o szkodliwości kwasu hialuronowego

lek. med. Alicja Przybycin o terapiach łączonych
na przebarwienia

otolaryngolog, lekarz medycyny estetycznej

Terapie łączone ze względu na swoje wielopłaszczyznowe działanie przynoszą zdecydowanie najlepsze efekty, a dodatkowo można je modyfikować oraz dostosować do stanu skóry i możliwości regeneracyjnych pacjenta.

Laser + mezoterapia osoczem bogatopłytkowym

W mojej praktyce u pacjentów u których zmiany posłoneczne są znacznie nasilone, występują liczne przebarwienia posłoneczne i zmiany naczyniowe, zmarszczki są głębokie a skóra wiotka,  wykorzystuję synergistyczne działanie lasera Nd-Yag i Er-Yag oraz mezoterapii osoczem bogatopłytkowym. Laser Nd-Yag jest laserem naczyniowym działających w głębszych warstwach skóry. Korzystnie wpływa na remodeling włókien kolagenowych oraz pobudza fibroblasty do produkcji elastyny i kolagenu. Dodatkowo wycisza zmiany rumieniowe oraz zamyka poszerzone naczynia krwionośne. Laser Er-Yag jest z kolei laserem o działaniu ablacyjnym, który poprzez kontrolowane uszkodzenie i odparowanie naskórka umożliwia wykonanie peelingu i pobudza skórę do regeneracji. Moc oraz ilość zabiegów każdorazowo dostosowuję do indywidualnych potrzeb pacjenta. Doskonałym uzupełnieniem zabiegów laserowych jest mezoterapia igłowa z użyciem osocza bogatopłytkowego. Czynniki wzrostu uwalniane przez płytki krwi przyspieszają gojenie, pobudzają regenerację skóry po uszkodzeniu, korzystnie wypływają na proces tworzenia kolagenu i elastyny. Po zabiegach skóra jest wyraźnie lepiej napięta, gładsza, koloryt jest wyrównany, a zmarszczki spłycone.

Mezoterapia mikroigłowa z kwasami + witamina C

W przypadku pacjentów z mniej nasilonymi zmianami w przebiegu fotostarzenia najczęściej proponuję w pierwszej kolejności zabiegi mało inwazyjne np. połączenie mezoterapii mikroigłowej  z użyciem kwasów działających powierzchownie oraz preparatów z witaminą C o działaniu rozjaśniającym, przeciwutleniającym oraz korzystnie wpływających na poprawę napięcia i kolorytu skóry. W przypadku tych zabiegów czas regeneracji i powrót do normalnego funkcjonowania jest znacznie krótszy niż w przypadku zabiegu z użyciem lasera, a przy odpowiedniej kwalifikacji pacjenta, efekt wygładzenia skóry, spłycenia zmarszczek oraz rozjaśnienia kolorytu, jest zazwyczaj wystarczający

Ogromne korzyści niesie za sobą ścisła współpraca lekarz-kosmetolog. Dzięki odpowiednio dobranym zabiegom medycznym i połączeniu ich z zabiegami kosmetycznymi w gabinecie, dobrze dobraną pielęgnacją domową oraz edukacją pacjenta odnośnie regularnego stosowania fotoprotekcji i pielęgnacji po zabiegu oraz pomiędzy zabiegami, efekt utrzyma się na dłużej. 

Jakie laserowe terapie łączone najskuteczniej odmładzają skórę?

Terapie łączone to skuteczny sposób na rozwiązanie niejednorodnych problemów skórnych. Podczas jednej sesji terapeutycznej, używając różnych długości fal lasera, można przeciwdziałać jednocześnie wielu problemom skórnym – niezależnie od jej wieku i fototypu. Powrót do codziennych zajęć jest natychmiastowy, a zabieg w żaden sposób nie ogranicza aktywności pacjenta…

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.