fbpx

Jakie laserowe terapie łączone najskuteczniej odmładzają skórę?

Autor Magdalena Błaszczak
laser-medycyna-estetyczna-portal

Jesień to też doskonała pora na rozpoczęcie zabiegów laseroterapii, a terapie łączone to skuteczny sposób na rozwiązanie niejednorodnych problemów skórnych. Podczas jednej sesji terapeutycznej, używając różnych długości fal lasera, można przeciwdziałać jednocześnie wielu problemom skórnym – niezależnie od jej wieku i fototypu. Powrót do codziennych zajęć jest natychmiastowy, a zabieg w żaden sposób nie ogranicza aktywności pacjenta.

dr-Tomasz-Jarowicz

dr Tomasz Jarowicz o laserowych terapiach łączonych

lekarz medycyny estetycznej

Laseroterapia może kojarzyć się z usuwaniem niedoskonałości skóry czy niechcianych tatuaży. Warto jednak podkreślić, że zabiegi laserowe są jednym z najefektywniejszych sposobów na poprawię kondycji skóry i stymulują ją do regeneracji bez podawania różnorodnych substancji. Podstawą jest jednak właściwe dobranie terapii do indywidualnych potrzeb. Światowym trendem jest wykorzystanie technik łączonych, co pozwala na wzmocnienie jednego zabiegu innym.

Laseroterapia usuwająca zmarszczki i powodująca resurfacing powiek

To moja autorska kombinacja trzech technologii m.in. Nd:Yag 2940 nm. Niepowtarzalny system podwójnego impulsu, dzięki czemu jednocześnie zachodzą procesy odparowania i koagulacji tkanki przy jednym strzale, zwiększa efekt pozabiegowego uszkodzenia termicznego i poprawia proces stymulacji kolagenu głęboko w skórze. Skolimowany rozmiar plamki 12 mm o czasie impulsu 200 μs i częstotliwości powtarzania do 10 Hz dla zabiegów minimalnie ablacyjnych oraz 8 mm plamka ułamkowa z gładkim impulsem do zabiegów okołoustnych i okołooczodołowych, redukują zmarszczki i poprawiają napięcie skóry w okolicach okołooczodołowych. Jednocześnie peeling laserowy dopełnia cały proces: wysoka absorpcja lasera przez wodę przy długości fali 2940 nm, w połączeniu z jednoczesnym działaniem ablacyjnym (od 300 do 500 ms) skutkuje kontrolowanym leczeniem określonego obszaru zabiegowego przy minimalnym czasie rekonwalescencji, dzięki czemu procedura jest bardzo skuteczna.

Laser na bruzdy nosowo-wargowe

Na bruzdy nosowo-wargowe i do poprawy elastyczności okolicy policzka stosuję system mikroimpulsów działających od wewnątrz jamy ustnej, który w kontrolowany i delikatny sposób przekazuje energię lasera bezpośrednio na błonę śluzową jamy ustnej, liftingując okolicę policzków i wygładzając zmarszczki wokół ust.

Odmładzanie czoła, szyi i okolic oczu

Na okolice czoła, szyję i okolice oczu bardzo skuteczna jest też energia lasera 1340nm, która działa na poziomie podskórnym, w szczególności na włókna kolagenu. Pobudza proces regeneracji bez ryzyka bezpośredniego uszkodzenia naskórka. Wiązka laserowa dociera głęboko do skóry właściwej – dokładnie tam, gdzie znajduje się kolagen. W efekcie zmarszczki stają się mniej widoczne oraz poprawia się kondycja skóry, która odzyskuje równomierny koloryt i większą sprężystość.

Usuwanie zmian pigmentacyjnych i naczyniowych

Na zmiany pigmentacyjne i naczyniowe, np. rumień, skuteczne będzie światło IPL, posiadająca kilka filtrów dobieranych w zależności od wskazań. Ta technologia, wykorzystuje energię precyzyjnego i kontrolowanego naświetlania, oddziałując w sposób szczególny na przebarwienia posłoneczne i inne, których likwidacja zapewnia skórze świeży i młodzieńczy wygląd.

Zamykanie naczynek na nosie

Do okolicy nosa, gdzie widać szersze popękane naczynka, można zastosować laser Nd:Yag 1064 nm, którego działanie opiera się na absorpcji energii przez hemoglobinę. W rezultacie naczynka obkurczają się i zanikają.

Dlaczego laseroterapia jest tak skuteczna?

Tym, co wyróżnia technologie laserowe, które stosuję, są elastyczne parametry. Można je dobrać precyzyjnie dla każdego pacjenta i do wszystkich rodzajów skóry. To pozwala na skuteczną, holistyczną terapię, nawet na pojedynczym spotkaniu, a to tylko jedna ze stosowanych w mojej praktyce kombinacji pozwalających „odzyskać” młodość.

Protokoły zabiegowe , które stosuję są  niepowtarzalne dzięki czemu mogę uzyskać tak niesamowite efekty estetyczne. Co ważne, większość zabiegów to procedury lunchowe, które charakteryzuje zminimalizowanie bólu i krótki okres rekonwalescencji. Pierwsze efekty widać od razu po zabiegach. Końcowe – po około dwudziestu dniach. I właśnie wtedy najlepiej powtórzyć zabieg w celu utrwalenia jego efektów.

Każda procedura to długofalowa inwestycja w skórę. Efekty są widoczne długo, ponieważ przebudowa skóry jest trwała. Procedury warto jednak powtarzać, ponieważ na starzenie się skóry codziennie mają wpływ różne czynniki i ten proces postępuje. Pamiętajmy, że o skórę należy dbać jak o wszystko inne – systematycznie. 

Laser czy skalpel? Która metoda blefaroplastyki jest skuteczniejsza?

Porównując metodę laserowego liftingu powiek i chirurgicznej blefaroplastyki powiek, należy podkreślić, że obie metody mają zarówno swoich przeciwników, jak i zwolenników. Prawidłowy dobór odpowiedniej dla danego pacjenta metody powoduje, że efekt jest zgodny z oczekiwaniami…

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.