Porównując metodę laserowego liftingu powiek i chirurgicznej blefaroplastyki powiek, należy podkreślić, że obie metody mają zarówno swoich przeciwników, jak i zwolenników. Prawidłowy dobór odpowiedniej dla danego pacjenta metody powoduje, że efekt jest zgodny z oczekiwaniami.

Dr n.med. Marek Rodzeń o blefaroplastyce
Chirurg, onkolog, lekarz medycyny estetycznej
Blefaroplastyka – zalety laserowego liftingu powiek.
Z mojego doświadczenia wynika, że laserowy lifting powiek jest przeznaczony głównie dla osób młodych, u których nadmiar opadającej i zwiotczałej skóry jest niewielki. Konieczność wykonania powtórzeń zabiegu w zalecanej serii oraz występujący obrzęk i zaczerwienienie skóry powiek nie stanowią dla pacjenta problemu i nie zniechęcają go do kontynuacji leczenia. Jednak stosunek ceny do jakości (utrzymywanie się efektów zabiegu) i czas oczekiwania na efekt ostateczny już tak. Pacjent najczęściej oczekuje efektu „wow” natychmiast. Utrata efektu zabiegowego po pewnym czasie i konieczność wydania kolejnych pieniędzy na taki sam zabieg może zniechęcić pacjenta do wyboru tej metody. Należy jednak stwierdzić, że laserowy lifting powiek jest zabiegiem bezpiecznym i nie niesie ze sobą ryzyka wystąpienia powikłań pozabiegowych przy odpowiedniej kwalifikacji pacjenta.
U kogo sprawdzi się chirurgiczna korekta powiek?
Chirurgiczna korekta powiek górnych lub dolnych to zabieg, który zaleca się osobom w każdym wieku, mających dużą ilość zwiotczałej i opadającej skóry. Efekt zabiegu widoczny jest od razu. Bezpośrednio po zabiegu uwidacznia się wcześniej ukryta powieka górna lub wzrasta napięcie powieki dolnej, co niweluje jej zwiotczenie w wyniku wycięcia nadmiaru skóry. Efekt „wow” jest widoczny po około 2–3 miesiącach, a blizna staje się niewidoczna po 6–12 miesiącach. Jak w przypadku każdego zabiegu chirurgicznego mogą występować powikłania i często pacjenci obawiają się, czy po zabiegu będą w stanie zamknąć oczy. Zaletą tej metody jest akceptowalny dla pacjenta stosunek ceny do oczekiwanego efektu, a ryzyko wystąpienia powikłań nie powoduje zniechęcenia i odstąpienia od zabiegu.
Lipoliza – jakie efekty można uzyskać za jej pomocą (ZDJĘCIA przed i po zabiegu)
Mechanizm lipolizy wykorzystuje się w medycynie estetycznej w celu redukcji tkanki tłuszczowej i modelowania sylwetki…
Płaski i jędrny brzuch to marzenie wielu z nas – zarówno kobiet jak i mężczyzn.…
Wraz ze starzeniem się, utratą masy ciała lub stanami chorobowymi, skóra pośladków traci elastyczność. Dochodzi…