fbpx

Laser czy skalpel? Która metoda blefaroplastyki jest skuteczniejsza?

Autor Magdalena Błaszczak
blefaroplastyka

Porównując metodę laserowego liftingu powiek i chirurgicznej blefaroplastyki powiek, należy podkreślić, że obie metody mają zarówno swoich przeciwników, jak i zwolenników. Prawidłowy dobór odpowiedniej dla danego pacjenta metody powoduje, że efekt jest zgodny z oczekiwaniami.

Marek Rodzeń

Dr n.med. Marek Rodzeń o blefaroplastyce

Chirurg, onkolog, lekarz medycyny estetycznej

Blefaroplastyka – zalety laserowego liftingu powiek.

Z mojego doświadczenia wynika, że laserowy lifting powiek jest przeznaczony głównie dla osób młodych, u których nadmiar opadającej i zwiotczałej skóry jest niewielki. Konieczność wykonania powtórzeń zabiegu w zalecanej serii oraz występujący obrzęk i zaczerwienienie skóry powiek nie stanowią dla pacjenta problemu i nie zniechęcają go do kontynuacji leczenia. Jednak stosunek ceny do jakości (utrzymywanie się efektów zabiegu) i czas oczekiwania na efekt ostateczny już tak. Pacjent najczęściej oczekuje efektu „wow” natychmiast. Utrata efektu zabiegowego po pewnym czasie i konieczność wydania kolejnych pieniędzy na taki sam zabieg może zniechęcić pacjenta do wyboru tej metody. Należy jednak stwierdzić, że laserowy lifting powiek jest zabiegiem bezpiecznym i nie niesie ze sobą ryzyka wystąpienia powikłań pozabiegowych przy odpowiedniej kwalifikacji pacjenta.

U kogo sprawdzi się chirurgiczna korekta powiek?

Chirurgiczna korekta powiek górnych lub dolnych to zabieg, który zaleca się osobom w każdym wieku, mających dużą ilość zwiotczałej i opadającej skóry. Efekt zabiegu widoczny jest od razu. Bezpośrednio po zabiegu uwidacznia się wcześniej ukryta powieka górna lub wzrasta napięcie powieki dolnej, co niweluje jej zwiotczenie w wyniku wycięcia nadmiaru skóry. Efekt „wow” jest widoczny po około 2–3 miesiącach, a blizna staje się niewidoczna po 6–12 miesiącach. Jak w przypadku każdego zabiegu chirurgicznego mogą występować powikłania i często pacjenci obawiają się, czy po zabiegu będą w stanie zamknąć oczy. Zaletą tej metody jest akceptowalny dla pacjenta stosunek ceny do oczekiwanego efektu, a ryzyko wystąpienia powikłań nie powoduje zniechęcenia i odstąpienia od zabiegu.

Lipoliza – jakie efekty można uzyskać za jej pomocą (ZDJĘCIA przed i po zabiegu)

Mechanizm lipolizy wykorzystuje się w medycynie estetycznej w celu redukcji tkanki tłuszczowej i modelowania sylwetki…

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.