Jak szybko i bezboleśnie pozbyć się żylaków?

Autor Magdalena Błaszczak
zylakow

Małoinwazyjne zabiegi usuwania żylaków są przeznaczone dla osób, które chcą szybko oraz w zasadzie bezboleśnie pozbyć się problemu niewydolnych naczyń. Niewątpliwym plusem tych procedur jest natychmiastowy powrót do codziennej aktywności fizycznej. Należy jednak pamiętać o najważniejszym: konieczności skonsultowania się ze specjalistą, który po wykonaniu odpowiednich badań diagnostycznych zakwalifikuje pacjenta do najlepszej w każdym indywidualnym przypadku metody zamknięcia żylaków kończyn dolnych.

lek-konrad-kedzia

Lek. med. Konrad Kędzia o zabiegach usuwających żylaki

lekarz medycyny estetycznej, Klinika Pawlikowski

Laseroterapia

Laserowe, wewnątrznaczyniowe zamknięcie żylaków odbywa się za pomocą urządzenia, które jest wysoce zaawansowanym, zrobotyzowanym, inteligentnym systemem. Wybiera ono najbardziej optymalne parametry na bieżąco w trakcie trwania zabiegu. Światłowód naczyniowy zakończony jest diodą laserową, która równomiernie (360°) emituje falę o długości 1470 nm. Tej technologii najczęściej używa się do zamykania niewydolnego pnia żyły odpiszczelowej, jednak można go stosować również w innych przypadkach, po odpowiednim zakwalifikowaniu pacjenta. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym pod stałą kontrolą USG. Okolica poddana zabiegowi znieczulona jest nasiękowo, co dodatkowo obkurcza naczynie żylne oraz zwiększa efektywność procedury i pozwala uzyskać jeszcze lepsze efekty. Zabieg kończy się praktycznie bez siniaków czy krwiaków, z niewielkimi dolegliwościami bólowymi. Pacjent po zabiegu musi nosić specjalistyczną pończochę uciskową przez okres około 2 tygodni. Zalecane jest ograniczenie dodatkowej aktywności fizycznej, jednak już tego samego dnia pacjent wraca w pełni do codziennej aktywności.

Mechaniczno-chemiczne zamknięcie naczyń

 Jak sama nazwa wskazuje, zabieg łączy w sobie dwa elementy. Pierwszym z nich jest mechaniczne podrażnienie śródbłonka naczyniowego, które powoduje obkurczenie się naczynia, drugim zaś – środek chemiczny w formie piany, który powoduje zarastanie się żyły. Połączenie obu tych metod w trakcie jednej procedury maksymalizuje efekty zabiegowe. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Cewnik wprowadzony zostaje przez wenflon do zmienionego naczynia pod stałą kontrolą USG. Cewnik najpierw uszkadza wewnętrzną warstwę naczynia, by następnie podać piankę chemiczną. Powoduje to natychmiastowe zamknięcie się naczynia. Głównymi zaletami zabiegu  są jego bezbolesność, błyskawiczny powrót do codziennej aktywności, szybka rekonwalescencja oraz krótki czas wykonania zabiegu. Dodatkowo, w przeciwieństwie do zabiegów laserowych, ten wiąże się z zerowym ryzykiem oparzenia. Również po tym zabiegu wymagane jest noszenie pończochy uciskowej, przez okres jednego miesiąca.

Klej tkankowy

Zamykanie niewydolnych naczyń żylnych polega na sklejaniu naczyń za pomocą specjalistycznego kleju tkankowego. Zabieg skierowany jest głównie do osób z dużymi, obrzękniętymi żylakami. Bardzo często dzięki zamknięciu głównych niewydolnych pni poboczne żylaki dodatkowo ulegają regresji. Także w tym przypadku zabieg wykonywany jest pod stałą kontrolą USG. Znieczulenie podaje się tylko w miejscu wprowadzenia cewnika. Po zaaplikowaniu kleju tkankowego dodawany jest ucisk z zewnątrz, co pozwala na maksymalizację efektów zabiegu. W przeciwieństwie do wcześniej wspomnianych procedur po zabiegu tym nie ma konieczności długotrwałego noszenia pończoch uciskowych. Po zastosowaniu tej metody pacjent wraca natychmiast do codziennej aktywności fizycznej z ograniczeniem w postaci bardziej wymagających ćwiczeń.

Zabiegi wyszczuplające nogi – które dają najlepszy efekt? 

Co najmniej połowa kobiet jest niezadowolona z tego, jak wyglądają ich nogi. Chciałyby, żeby były smuklejsze, bardziej jędrne i gładkie. Dlatego zabiegi przeznaczone na te partie ciała, usuwające nadmiar limfy, cieszą się coraz większą popularnością. Jakie zabiegi wyszczuplające nogi naprawdę działają? 

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności