fbpx

Zabiegi wyszczuplające nogi – które dają najlepszy efekt? 

Autor Magdalena Błaszczak
zabiegi-wyszczuplajace-nogi-estetyczny-portal
agnieszka-mielnik

Agnieszka Mielnika

kosmetolog i wykładowczyni na Warszawskiej WSIiZ, Klinika Bezpieczna Kosmetyka

urszula-krawczyk

Urszula Krawczyk

fizjoterapeutka, Klinika Bezpieczna Kosmetyka

Co najmniej połowa kobiet jest niezadowolona z tego, jak wyglądają ich nogi. Chciałyby, żeby były smuklejsze, bardziej jędrne i gładkie. Dlatego zabiegi przeznaczone na te partie ciała, usuwające nadmiar limfy, cieszą się coraz większą popularnością. Jakie zabiegi wyszczuplające nogi naprawdę działają? 

Nadmiar limfy – wróg smukłych nóg 

Problem nadmiernej ilości limfy, która sprawia, że nogi nie wyglądają tak szczupło, jak by mogły, zwykle jest spowodowany przez  zaburzenia hormonalne i dotyczą kobiet w każdym wieku. Nieprawidłowy poziom hormonów może być wynikiem menopauzy, choroby Hashimoto, stosowanej antykoncepcji, insulinooporności. Pacjentki zgłaszają się z obrzękami, skarżą się, że ich ciało robi się „galaretkowate”, skóra traci jędrność i sprężystość. W tym przypadku musimy wykorzystać zabiegi, które będą pozwalały wyeliminować nadmiar wody z przestrzeni międzykomórkowych i zaczną stymulować drenaż limfy, która spowolniła swój bieg.  

Zabiegi wyszczuplające – drenaż 

Będą to głównie zabiegi drenujące z wykorzystaniem masażu próżniowego. Nowoczesne urządzenia mają wiele programów do drenażu limfatycznego, w tym na obrzęki twarde i miękkie, co daje nam naprawdę ogromne spektrum działania. 

  • Masaż próżniowy jest nie tylko skutecznym, ale i bezpiecznym zabiegiem, który mogą wykonywać nawet panie w ciąży. Stymuluje pracę układu limfatycznego, zmniejsza obrzęki, poprawia mikrokrążenie, zwiększa dotlenienie tkanek. Posiada wiele programów medycznych, które są niezbędne w trudnych przypadkach, wymagających precyzyjnego i specjalistycznego opracowania. 
  • Opcjonalnie możemy też zastosować masaż manualny. Jednak takie postepowanie zaleca się w sytuacji zaistnienia przeciwwskazań do wykonywania zabiegów za pomocą urządzeń (np. występowanie żylaków). Masaż próżniowy doskonale działa w połączeniu z zabiegiem bandażami Arosha. Różne typy bandaży nasączone są składnikami aktywnymi. Istnieją też przeznaczone specjalnie do walki  z obrzękami i zastojami limfatycznymi. W swoim składzie mają: escynę, wąkrotkę azjatycką, sól z morza martwego, ekstrakt z guarany, wyciąg z algi brunatnej. Można je stosować samodzielnie lub właśnie w terapiach łączonych z masażem . Efekty widać praktycznie po pierwszym zabiegu. Po całej terapii jest wskazanie, żeby praktykować zabieg przypominający raz w miesiącu. Mamy bowiem do czynienia z taką specyfiką ciała, która warunkuje dążenie do zaburzeń limfy. Dlatego trzeba ją cały czas uaktywniać. 
zabiegi-wyszczuplajace-nogi-estetyczny-portal

Zabiegi wyszczuplające nogi dla osób z zaburzeniami krążenia 

U osób mających problemy z krążeniem sprawdza się karboksyterapia. Zabieg powoduje neowaskularyzację, w wyniku czego wytwarzają się nowe naczynia przejmujące funkcję tych uszkodzonych. W konsekwencji poprawiamy intensywnie mikrokrążenie, a dzięki dotlenieniu tkanek poprawia się metabolizm komórkowy. Efekt estetyczny tych procesów jest bardzo satysfakcjonujący dla pacjentek.

Terapie łączone wyszczuplające nogi 

Zabiegi można ze sobą przeplatać w terapiach łączonych. Jak to zrobić? Oto propozycja terapii skojarzonej, która można zaproponować pacjentce z menopauzą i Haschimoto: 

  • 15 zabiegów masażu próżniowego, 2 x w tygodniu; 
  • 6 zabiegów  karboksyterapii raz tygodniu, 
  • 5 zabiegów bandaży Arosha raz w tygodniu. 

W tym wypadku sprawdził nam się następujący schemat zabiegowy. Na początek, aby przygotować organizm do działania, wykonałyśmy pięć zabiegów masażu próżniowego. Kolejne pięć zabiegów masażu przeplatałyśmy z karboksyterapią – była to tzw. fala uderzeniowa. Ostatnie pięć zabiegów masażu połączyłyśmy z zabiegiem bandażami Arosha, bo kiedy tego obrzęku jest mniej, składniki aktywne z bandaży działają skuteczniej. W trakcie terapii ogromne znaczenie będzie miała praca w domu: masaż szczotką na sucho, picie dużej ilości i ziół (pokrzywa lub zielony szejk z selera, ogórka, natki pietruszki i imbiru – pobudza metabolizm). 

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.
CZYTAJ TAKŻE

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.