fbpx

Jak skutecznie odmłodzić skórę bardzo dojrzałą?

Autor Przemek
skora dojrzala

Po 60. roku życia zmarszczki są już dość głębokie. Największy problem dla większości kobiet dojrzałych stanowią „chomiki”, efekt naturalnych procesów starzenia się skóry. Ponadto na skórze pojawiają się przebarwienia i zmiany rozrostowe (włókniaki, brodawki). Twarz nabiera zaciętego wyrazu z powodu coraz to cieńszych i bledszych ust: stopniowo zanika czerwień wargowa.

strzalkowski franciszek

dr Franciszek Strzałkowski o odmładzaniu skóry bardzo dojrzałej

lekarz medycyny estetycznej

Co możemy zrobić, aby spowolnić proces starzenia się skóry ?

Na pewno warto prowadzić zdrowy i aktywny tryb życia na wiele lat przed 60. urodzinami, a dodatkowo:

• unikać palenia papierosów;

• ograniczyć spożywanie alkoholu i w miarę możliwości sytuacje powodujące stres;

• dbać o zęby, które stanowią podporę środkowej i dolnej części twarzy;

• uzupełniać niedobory hormonalne, o ile jest to możliwe i nie ma przeciwwskazań;

• zapewniać organizmowi witaminy i substancje odżywcze do prawidłowego funkcjonowania. Wśród nich szczególną rolę odgrywa kwas foliowy, regenerujący komórki skóry oraz witamina A, zmniejszająca przebarwienia i spłycająca zmarszczki;

• postawić na odpowiednią pielęgnację skóry, czyli przede wszystkim na głębokie nawilżenie oraz ochronę przed słońcem. Należy używać kremów i balsamów z wysokim filtrem przeciwsłonecznym UVB (50 SPF) przez cały rok, a nie tylko podczas letniego urlopu. 

Takie kompleksowe podejście zaowocuje nie tylko lepszym zdrowiem, lecz także młodszym i bardziej witalnym wyglądem.

Mimo że procesu starzenia się skóry nie jesteśmy w stanie zatrzymać, to możemy go skutecznie spowolnić. Walkę z upływającym czasem warto wspomóc profesjonalnymi zabiegami z zakresu medycyny estetycznej, które odejmują lat, poprawiając wygląd skóry, a także stanowią doskonałą alternatywę dla inwazyjnej chirurgii plastycznej.

Medycyna estetyczna dla skóry dojrzałej

Dla osób w wieku 60+ bardzo ważna jest wysoka samoocena, dobre samopoczucie i komfort. Sześćdziesięcioletnie pacjentki nie wierzą już w cuda, ale – co bardzo ważne – nadal chcą dobrze wyglądać. Dla kobiet po 60. roku życia bezkonkurencyjny okazuje się zabieg EasyLift, przeprowadzany w mojej klinice. Ta innowacyjna metoda to minimalnie inwazyjny lifting z wykorzystaniem stałych nici, wykonanych z biozgodnych materiałów stosowanych w implantologii od ponad 50 lat. Ten unikalny, dający znakomite i naturalne efekty zabieg  nie tylko unosi opadające wraz z upływem czasu tkanki, lecz także zapobiega ich opadaniu w przyszłości, co przekłada się na odmłodzenie wyglądu o dekadę. Co istotne, efekty zabiegu utrzymują się przez około 10–12 lat. EasyLift jest praktycznie jedyną skuteczną metodą liftingu policzków nadmiernie rozciągniętych i przez to nieestetycznie „zwisających” wskutek nadmiernego stosowania w tym miejscu wypełniaczy kwasu hialuronowego.

Zalety zabiegu liftingującego z użyciem nici stałych:

• ograniczenie komplikacji i powikłań pooperacyjnych do minimum;

• brak narkozy – zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym;

• krótki czas trwania zabiegu, nie są wymagane żadne specjalne przygotowania;

• krótki okres rekonwalescencji;

• najlepszy stosunek ceny do jakości zabiegu – efekty są porównywalne z liftingiem chirurgicznym, przy czym koszt EasyLift jest prawie dwukrotnie niższy;

• wysoka skuteczność – naciągnięte tkanki utrzymują się na miejscu przez długie lata;

• naturalny efekt odmłodzenia – tkanki są podciągane do góry, a nie na boki, zachowana jest pełna mimika twarzy.

Toksyna botulinowa i kwas hialuronowy

Skóra kobiet dojrzałych jest bardzo cienka z powodu spowolnienia procesów metabolicznych zachodzących w komórkach. Dlatego na stosowanie toksyny botulinowej i wypełniaczy może być już czasami zbyt późno. Dla pacjentek w tym wieku kluczowa jest biostymulacja naturalnego kolagenu.

W przypadku kobiet po 60. roku życia skutecznym dopełnieniem terapii anti-aging może być kwas hialuronowy i toksyna botulinowa. Kwas hialuronowy jako naturalny składnik skóry odpowiada za właściwy poziom nawilżenia, pomaga zatrzymać wodę i zapewnia skórze elastyczność, dlatego zabiegi z jego użyciem doskonale nawilżają. Idealnie sprawdza się w przypadku kobiet w wieku 60+, które chcą odświeżyć i nawilżyć usta, nadając im naturalny, zdrowy wygląd .

Spadek poziomu kwasu hialuronowego oraz osłabienie włókien kolagenowych powoduje, że policzki zaczynają opadać i tworzą się tak zwane bruzdy marionetki, czyli opuszczone kąciki ust. U pacjentek sześćdziesięcioletnich i starszych te zmarszczki są już dość głębokie. Należy uzbroić się w cierpliwość i wykonywać zabiegi stopniowo, co 6 miesięcy. Efekt będzie wtedy naturalny, skóra zdąży się przebudować, a preparat kwasu hialuronowego – ułożyć.

W mojej klinice botulina podawana jest zgodnie z najwyższymi standardami rynkowymi, w sposób zapewniający naturalny efekt świeżej, odmłodzonej, wypoczętej twarzy – bez ryzyka „zamrożenia” mimiki i uzyskania sztucznego rezultatu. W przypadku pacjentek po 60. roku życia to skuteczny zabieg na opadające powieki czy „lwią bruzdę”.

W Klinice Strzałkowski stawiamy na holistyczne podejście, kompleksowo podchodząc nie tylko do wyglądu, lecz także do zdrowia i samopoczucia pacjentów.

Odmładzanie – jak wypełniać ubytki kostne na twarzy? (środki ostrożności, możliwe powikłania)

Z wiekiem dochodzi nie tylko do starzenia skóry i zaniku tkanki tłuszczowej, ale również do resorpcji kości twarzoczaszki. Proces ten zaczyna się już po 35 roku życia. Dlatego w zabiegach odmładzających należy często uzupełniać również ubytki tkanki kostnej…

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.