fbpx

Jak geny wpływają na odchudzanie?

Autor Magdalena Błaszczak
Jak-geny-wplywaja-na-odchudzanie

Badania wskazują, że czynniki genetyczne odgrywają istotną rolę w rozwoju nadwagi i otyłości. W regulacji masy ciała bierze udział ponad 600 genów!

mgr Anna Adamczyk o wpływie genów na odchudzanie

Przybieranie na wadze to coraz poważniejszy problem zarówno na świecie, jak i Polsce. Nadwagę ma już sześciu na dziesięciu dorosłych Polaków, a co czwarty z nas jest otyły. Wśród przyczyn tych problemów od zawsze wymienia się nadmierne spożycie kalorii względem ilości ruchu. Obecna wiedza na temat otyłości jest coraz szersza i wiadomo już, że jest to choroba wieloczynnikowa. Wśród tych czynników, poza stylem życia, wymienia się obecnie: stres, zaburzenia snu, zaburzenia hormonalne, przyjmowane leki, a także czynniki genetyczne. Wszystko to sprawia, że wysiłki wielu osób próbujących ograniczyć ilość jedzenia i zwiększyć aktywność fizyczną okazują się niewystarczająco skuteczne. Przyjrzyjmy się jednej z wymienionych przyczyn nadwagi i otyłości: genom. Jaki jest ich wpływ na przybieranie na wadze?

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.