fbpx

Czy powiększanie penisa tkanką tłuszczową jest bolesne?

Autor Magdalena Błaszczak
powiekszanie-penisa

Zabieg poprawia jakość życia seksualnego i satysfakcję obojga partnerów. Można połączyć go z podaniem osocza i fibryny w ciała jamiste i żołądź prącia, co dodatkowo wspomaga erekcję.

Jakub Miszczyk

dr Jakub Miszczyk o powiększaniu penisa

lekarz medycyny estetycznej, Klinika Dr Szczyt

Jakich substancji używa się do zabiegu powiększania penisa?

Do zabiegu najczęściej używa się własnego tłuszczu pacjenta. Jest to tkanka pozbawiona obcych substancji, nie niosąca ryzyka reakcji alergicznych czy odrzucenia. Drugim najczęściej używanym materiałem wypełniającym jest kwas hialuronowy – substancja wykorzystywana na przykład do modelowania twarzy od kilkudziesięciu lat.

Ile czasu utrzymuje się efekt?

Zaletą jest trwałość efektu – po wygojeniu i przebudowie tłuszczu, które trwają około pół roku, efekt jest długotrwały, utrzymuje się kilka do kilkunastu lat. Podanie kwasu hialuronowego jest zabiegiem prostszym, nie wymaga pozyskania tłuszczu pacjenta, jednak efekt objętościowy utrzymuje się znacznie krócej, około roku.

Jakie są techniki podania tych substancji?

 • Substancję wypełniającą podaje się w przestrzeń otaczającą prącie, położoną między dwiema blaszkami powięzi.
 • Podanie wykonywane jest kaniulą, czyli cieniutką rurką.
 • W tej przestrzeni substancja wypełniająca rozkłada się równomiernie i otacza cały obwód prącia.

O ile centymetrów można wydłużyć i pogrubić penisa?

 • Modelowanie prącia własnym tłuszczem czy kwasem hialuronowym umożliwia powiększenie obwodu penisa o około 30%.
 • Można podać około 30 ml. tłuszczu i w zależności od procesów gojenia, zabieg można powtórzyć po około 6 miesiącach.
 • Sam zabieg modelowania wypełniaczem nie wpływa bezpośrednio na długość penisa, choć u pacjentów z małą długością w spoczynku umożliwia ograniczenie cofania się penisa do miednicy, a tym samym zwiększenie długości prącia w spoczynku.

Czy zabieg jest bolesny? Jakie znieczulenie się stosuje?

 • W przestrzeni ulegającej wypełnieniu nie ma istotnych struktur anatomicznych, w tym nerwów.
 • Proces podania nie należy do bolesnych.
 • Miejsce na skórze prącia do wprowadzenia kaniuli znieczulane jest miejscowo cieniutką igłą.
 • Samo pobranie tłuszczu też nie wymaga specjalnego znieczulenia, stosowany podczas pobierania roztwór zawiera już w swoim składzie substancję znieczulającą.
 • Aby zapewnić szczególny komfort zabiegu – pacjenci często decydują się na dożylną sedację anestezjologiczną podczas całego zabiegu – na stole operacyjnym zapadają w płytki sen i budzą się już po zakończeniu zabiegu, czyli po około godzinie, w tym czasie oddychają samodzielnie i zachowują kontrolę nad własnym ciałem.

Jakie są przeciwskazania do zabiegu powiększania penisa?

Stan zapalny narządów układu moczowo-płciowego, choroba nowotworowa, stulejka, zaburzenia krzepliwości krwi, przyjmowanie niektórych leków.

Jakie mogą się pojawić skutki uboczne po wykonanym zabiegu?

 • Zabieg należy do bezpiecznych, ryzyko powikłań jest niskie.
 • W warstwie, w którą podaje się wypełniacz nie ma dużych naczyń, praktycznie nie ma ryzyka spowodowania zatoru czy martwicy.
 • Szczególną uwagę należy jednak zwrócić na sterylność podczas procedury – najcięższym powikłaniem są infekcje bakteryjne, do ropowicy włącznie. Dlatego zabieg powinien zostać przeprowadzony w aseptycznych warunkach, po zabiegu zalecana jest profilaktyka antybiotykowa i odpowiednia higiena miejsca operowanego.
 • Tłuszcz wgaja się przez około 6 miesięcy po zabiegu, w tym czasie mogą pojawić się zgrubienia i stwardnienia na powierzchni prącia, ale zazwyczaj nie są one powodem dyskomfortu.
 • W przypadku wchłonięcia się znaczącej objętości tłuszczu, co jest cechą osobniczą, zabieg można powtórzyć po pół roku.

Jakie są nietypowe zastosowania toksyny botulinowej?

Toksyna botulinowa typu A zwana potocznie botoksem pojawiła się w medycynie w latach 70-tych. Jest to neurotoksyna, którą pozyskuje się z wyizolowanych oczyszczonych beztlenowych bakterii Clostridium botulinum. W nadmiernych dawkach substancja ta może być silnie trująca dla organizmu człowieka…

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.