fbpx

Co to jest camel toe? Plastyka warg sromowych

Autor Magdalena Błaszczak
camel-toe

Dr n. med. Rafał Kuźlik o plastyce warg sromowych większych

Lekarz medycyny estetycznej, ginekolog położnik

Co to jest camel toe?

To określenie dotyczące wydatnych warg większych, wyglądających w bikini jak męskie jądra. Czasem pacjentkom bardzo przeszkadza gdy bielizna układa się w charakterystyczny kształt wielbłądziej stopy (ang. „camel toe”). Wówczas można poddać się zabiegowi plastyki warg sromowych większych.

Wskazania do zabiegu plastyki warg sromowych większych

Drugim, podawanym przez kobiety powodem zgłoszenia się do operacji, jest wiotkość skóry warg. To bardzo  często zdarza się po znacznym zmniejszeniu masy ciała. Skóra całego ciała staje się wówczas obwisła i jest jej po prostu za dużo. W takich przypadkach zabiegi zachowawcze będą niewystarczającymi. Należy uciec się do technik chirurgicznych.

Camel toe – jak wygląda zabieg plastyki warg sromowych większych?

Najpopularniejszą i najczęściej wykonywaną jest technika polegająca na podłużnym wycięciu fragmentu skóry warg. Jedna linia cięcia przebiega wzdłuż szczytu wargi. Druga poniżej od strony bruzdy pomiędzy wargami mniejszymi i większymi, łącząc się u szczytu i podstawy w kształcie wrzeciona. Po usunięciu fragmentu skóry i odpowiedniej ilości tkanki tłuszczowej oraz zaadoptowaniu brzegów skóry rana jest zszywana szwem ciągłym, śródskórnym. Podczas zabiegu stosowane są tylko szwy wchłanialne.

Plastyka warg sromowych większych – przeciwskazania do zabiegu:

  • Infekcja sromu i pochwy (czynna lub w przeciągu ostatniego tygodnia).
  • Infekcja ogólna, jak grypa, przeziębienie czy opryszczka w ciągu ostatnich 2 tygodni.
  • Nieprawidłowe wyniki badań krwi, w szczególności morfologiii i układu krzepnięcia.
  • Krwawienia maciczne nieznanego pochodzenia lub czas miesiączki. Zabiegi ginekologiczne można wykonywać po miesiączce, a nigdy przed, lub w jej trakcie.
  • Nieprawidłowy wynik cytologii lub brak wyniku z ostatnich 3 lat

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
I BĄDŹ NA BIEŻĄCO

CZYTAJ TAKŻE

Chirurgia plastyczna. Kompendium wiedzy na temat powiększania piersi

Na całym świecie rocznie wykonuje się około 12 milionów procedur chirurgii plastycznej oraz ponad dwa razy tyle zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.  Najczęściej wykonywaną operacją od lat jest właśnie powiększenie piersi implantami…

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.